Co i rusz na facebooku pojawiają się nowe ruchy i akcje społeczne,  ostatnio powstała inicjatywa „Wnioskujemy o SKM’kę do Grodziska Maz.” . O całym pomyśle rozmawiałem z Konradem – twórcą akcji na Facebooku.
Pruszków Mówi: Dlaczego SKMka powinna jechać do Grodziska? Czy to korzyść tylko dla mieszkańców Grodziska ? 
Konrad: Przedłużenie linii S1 do Grodziska Maz. była by dużym udogodnieniem dla mieszkańców samego Grodziska, jak i miejscowości Brwinów i Milanówek. Okazuje się, że we wszystkich z tych miastach ludzie dojeżdząją do Warszawy, bądź w jej kierunku. Często jednak jest tłok, bądź składy przyjeżdząją opóźnione. Zwłaszcza w porze porannej.
PM: Jak odniesiecie się do argumentu tłoków w składach SKM? Czy wydłużenie trasy pogorszy sytuacje ? 
K: To jeden z głównych argumentów używanych przez przeciwników przedłużenia linii S1. Jednak linia nie zostanie przedłużona przez ZTM, dopóki nie będzie wystarcającej liczby składów SKM. Dlatego argument ten nie powinien być brany pod uwagę, jeżeli poważnie myśli się o SKM’ce do Grodziska. A czy przedłużenie pogorszy sytuację, nie wiem zależy od punktu widzenia, jednak nie sądze, aby przedłużenie kursowania o 3 stacje drastycznie wpłynęły na komunikację.
PM: Czy macie jakieś konkretne pomysły/sugestie dotyczące przedłużenia trasy ?  
K: Na pewno przedłużenie linii jest już wielkim pomysłem, ale co do samego już kursowania ciężko wprowadzić coś nowego. Napewno pomocne okazały by się biletomaty SKM i remont peronów, co zależy już od samorządów i PKP.
PM: Co z biletami ? Chcecie aby Grodzisk Maz był  w 2 strefie biletów ZTM ? 
K: Grodzisk na pewno łapał by się na drugą linię, niestety do pierwszej za daleko.
PM: Czy rozmawialiście na ten temat jakimiś osobami decyzyjnymi ?
K: Wysyłamy pisma do samorządów w których miała by być przedłużona linia S1, oraz do ZTM. Ponad to jest duże wsparcie wśród mieszkańców .
SKM dojedzie do Grodziska Mazowieckiego?https://www.pruszkowmowi.pl/wp-content/uploads/2014/04/Zrzut-ekranu-2014-04-24-o-17.39.331.pnghttps://www.pruszkowmowi.pl/wp-content/uploads/2014/04/Zrzut-ekranu-2014-04-24-o-17.39.331-300x284.png admin BrwinówMiastoPiastówPiotr ŁuczyńskiPolecanePruszkówtechnologie,,,,
Co i rusz na facebooku pojawiają się nowe ruchy i akcje społeczne,  ostatnio powstała inicjatywa 'Wnioskujemy o SKM'kę do Grodziska Maz.' . O całym pomyśle rozmawiałem z Konradem - twórcą akcji na Facebooku.Pruszków Mówi: Dlaczego SKMka powinna jechać do Grodziska? Czy to korzyść tylko dla mieszkańców Grodziska ?Konrad: Przedłużenie linii...
<div dir="ltr" style="text-align: justify;">Co i rusz na facebooku pojawiają się nowe ruchy i akcje społeczne,  ostatnio powstała inicjatywa <a href="https://www.facebook.com/skmdogrodziska?fref=ts">"Wnioskujemy o SKM'kę do Grodziska Maz."</a> . O całym pomyśle rozmawiałem z Konradem - twórcą akcji na Facebooku.</div> <div dir="ltr"> <div><strong>Pruszków Mówi:</strong> <strong>Dlaczego SKMka powinna jechać do Grodziska? Czy to korzyść tylko dla mieszkańców Grodziska ? </strong></div> <div></div> <div><strong>Konrad</strong>: Przedłużenie linii S1 do Grodziska Maz. była by dużym udogodnieniem dla mieszkańców samego Grodziska, jak i miejscowości Brwinów i Milanówek. Okazuje się, że we wszystkich z tych miastach ludzie dojeżdząją do Warszawy, bądź w jej kierunku. Często jednak jest tłok, bądź składy przyjeżdząją opóźnione. Zwłaszcza w porze porannej.</div> <div></div> <div><strong>PM</strong>:<strong> Jak odniesiecie się do argumentu tłoków w składach SKM? Czy wydłużenie trasy pogorszy sytuacje ? </strong></div> <div><strong>K: </strong>To jeden z głównych argumentów używanych przez przeciwników przedłużenia linii S1. Jednak linia nie zostanie przedłużona przez ZTM, dopóki nie będzie wystarcającej liczby składów SKM. Dlatego argument ten nie powinien być brany pod uwagę, jeżeli poważnie myśli się o SKM'ce do Grodziska. A czy przedłużenie pogorszy sytuację, nie wiem zależy od punktu widzenia, jednak nie sądze, aby przedłużenie kursowania o 3 stacje drastycznie wpłynęły na komunikację.</div> <div></div> <div><strong>PM: Czy macie jakieś konkretne pomysły/sugestie dotyczące przedłużenia trasy ?  </strong></div> <div><strong>K:</strong> Na pewno przedłużenie linii jest już wielkim pomysłem, ale co do samego już kursowania ciężko wprowadzić coś nowego. Napewno pomocne okazały by się biletomaty SKM i remont peronów, co zależy już od samorządów i PKP.</div> <div></div> <div><strong>PM:</strong> <strong>Co z biletami ? Chcecie aby Grodzisk Maz był  w 2 strefie biletów ZTM ? </strong></div> <div><strong>K:</strong> Grodzisk na pewno łapał by się na drugą linię, niestety do pierwszej za daleko.</div> <div></div> <div><strong>PM:</strong> <strong>Czy rozmawialiście na ten temat jakimiś osobami decyzyjnymi ?</strong></div> <div><strong>K:</strong> Wysyłamy pisma do samorządów w których miała by być przedłużona linia S1, oraz do ZTM. Ponad to jest duże wsparcie wśród mieszkańców .</div> </div> <div dir="ltr"></div> <div dir="ltr"></div> <div dir="ltr"></div> <div dir="ltr"></div>