Pracę licencjacką pisałem o Lotniczym Pogotowiu Ratunkowym w Polsce, więc grzechem byłoby nie ugryźć tematu lądowiska przyszpitalnego w Pruszkowie, które niedawno powstało.

Cały powiat się cieszy, że w szpitalu powiatowym na Wrzesinku, wybudowano super nowoczesne lądowisko, z mega oświetleniem i systemem nawigacji – ale co z tego? Po co w szpitalu powiatowym, który nie jest specjalistyczną jednostką, ani chociaż nie posiada Szpitalnego Oddziału Ratunkowego? Jaki jest w tym sens?

     Wyobraźmy sobie taką sytuacje: wypadek samochodowy na autostradzie A2, zderzenie żuka z fiatem 126p, jedna osoba w stanie ciężkim, zagrażającym życiu. Na miejscu zjawia się helikopter, zabiera poszkodowanego i przewozi do szpitala powiatowego w Pruszkowie. Pacjent z wypadku trafia na Izbę Przyjęć. Niestety okazuje się, że nie jest mu w stanie nikt pomóc, bo tu nie ma specjalistów, bo to przecież powiatowy szpital, a nie specjalistyczny i do tego bez SOR-u. Raz dwa i znów nasz bohater – który raczej nie jest świadom w jakie tarapaty się wpakował – trafia ponownie na pokład Eurocoptera. Niestety, za długo trwała ta zabawa, game over – pacjent nie żyje. Na całe szczęście, do takiej historii nigdy nie dojdzie, gdyż lekarze, czy to w karetkach, czy w jednostkach powietrznych orientują się do jakiej placówki przewieźć poszkodowanego i na pewno wyborem nie będzie Pruszków.

fot. www.kryzysowo.pl

A więc czy nie lepiej Pani Starosto, było wydać pieniądze na utworzenie Szpitalnego Oddziału Ratunkowego? Lądowiska przyszpitalne powinny mieć zakłady opieki zdrowotnej, w których działają SOR-y, czyli unowocześnione izby przyjęć. Niewątpliwie, utworzenie oddziału sprostałoby oczekiwaniom ludności 150 tysięcznego powiatu pruszkowskiego, oraz podniosłoby jakość świadczonych usług zdrowotnych. No ale wiadomo przecież, że lepiej wydać pół miliona polskich złotych na rzecz, która będzie wykorzystywana parę razy wciągu roku, niż na przynoszący widoczne, pozytywne efekty oddział.

Zarządzający powiatem pruszkowskim działają w nieznany mi sposób Czy logiczne myślenie boli i w tym kraju wszyscy muszą zaczynać od drugiejstrony? Pruszków hipsterem miast.

Lądowisko szpitalne – bezużyteczna inwestycja?https://www.pruszkowmowi.pl/wp-content/uploads/2014/01/ec135lpr-1024x682.jpghttps://www.pruszkowmowi.pl/wp-content/uploads/2014/01/ec135lpr-300x300.jpg Łukasz Sędziński MiastoPolecanePruszkówZdrowie,,,,
Pracę licencjacką pisałem o Lotniczym Pogotowiu Ratunkowym w Polsce, więc grzechem byłoby nie ugryźć tematu lądowiska przyszpitalnego w Pruszkowie, które niedawno powstało.Cały powiat się cieszy, że w szpitalu powiatowym na Wrzesinku, wybudowano super nowoczesne lądowisko, z mega oświetleniem i systemem nawigacji – ale co z tego? Po co w...
<p style="text-align: justify"><span style="line-height: 1.5em"><strong>Pracę licencjacką pisałem o Lotniczym Pogotowiu Ratunkowym w Polsce, więc grzechem byłoby nie ugryźć tematu lądowiska przyszpitalnego w Pruszkowie, które niedawno powstało.</strong> </span> <span style="line-height: 1.5em">Cały powiat się cieszy, że w szpitalu powiatowym na Wrzesinku, wybudowano super nowoczesne lądowisko, z mega oświetleniem i systemem nawigacji – ale co z tego? Po co w szpitalu powiatowym, który nie jest specjalistyczną jednostką, ani chociaż nie posiada Szpitalnego Oddziału Ratunkowego? Jaki jest w tym sens?</span><img style="line-height: 1.5em" title="Więcej..." src="http://pruszkowmowi.pl/wp-includes/js/tinymce/plugins/wordpress/img/trans.gif" alt="" /></p> <p style="text-align: justify">     Wyobraźmy sobie taką sytuacje: wypadek samochodowy na autostradzie A2, zderzenie żuka z fiatem 126p, jedna osoba w stanie ciężkim, zagrażającym życiu. Na miejscu zjawia się helikopter, zabiera poszkodowanego i przewozi do szpitala powiatowego w Pruszkowie. Pacjent z wypadku trafia na Izbę Przyjęć. Niestety okazuje się, że nie jest mu w stanie nikt pomóc, bo tu nie ma specjalistów, bo to przecież powiatowy szpital, a nie specjalistyczny i do tego bez SOR-u. Raz dwa i znów nasz bohater - który raczej nie jest świadom w jakie tarapaty się wpakował - trafia ponownie na pokład Eurocoptera. Niestety, za długo trwała ta zabawa, game over – pacjent nie żyje. Na całe szczęście, do takiej historii nigdy nie dojdzie, gdyż lekarze, czy to w karetkach, czy w jednostkach powietrznych orientują się do jakiej placówki przewieźć poszkodowanego i na pewno wyborem nie będzie Pruszków.</p> <a href="http://pruszkowmowi.pl/wp-content/uploads/2014/01/ec135lpr.jpg"><img class="aligncenter" src="http://pruszkowmowi.pl/wp-content/uploads/2014/01/ec135lpr.jpg" alt="fot. www.kryzysowo.pl" width="504" height="336" /></a> <p style="text-align: justify">A więc czy nie lepiej Pani Starosto, było wydać pieniądze na utworzenie Szpitalnego Oddziału Ratunkowego? Lądowiska przyszpitalne powinny mieć zakłady opieki zdrowotnej, w których działają SOR-y, czyli unowocześnione izby przyjęć. Niewątpliwie, utworzenie oddziału sprostałoby oczekiwaniom ludności 150 tysięcznego powiatu pruszkowskiego, oraz podniosłoby jakość świadczonych usług zdrowotnych. No ale wiadomo przecież, że lepiej wydać pół miliona polskich złotych na rzecz, która będzie wykorzystywana parę razy wciągu <a href="http://loancube.org/faq">roku</a>, niż na przynoszący widoczne, pozytywne efekty oddział.</p> <p style="text-align: justify">Zarządzający powiatem pruszkowskim działają w nieznany mi sposób Czy logiczne myślenie boli i w tym kraju wszyscy muszą zaczynać od drugiejstrony? Pruszków hipsterem miast.</p>