Artykuł został sfinansowany ze środków KWW SLD Lewica Razem

fot1

 

Kto z Was pamięta innego, niż aktualny, prezydenta w Pruszkowie? Ilu z Was widzi marazm w jaki wpadło Nasze miasto? Jak wielu z Was musi wstać wcześniej rano ze względu na utrudnienia komunikacji miejskiej i PKP. Odpowiadam! W Pruszkowie wychowało się już nowe pokolenie mające prawa wyborcze i nie pamiętające nie tylko popredniego ale także nie znające aktualnego prezydenta. Konieczność zmiany dostrzega prawie 2/3 mieszkańców (sonda WPR24 z dnia 07 listopada daje jedynie 37,5% J. Starzyńskiemu a wśród opozycji liderem jestem ja z poparciem 22,5%). Do Warszawy lub do innych okolicznych miejscowości musi dojeżdżać, w mało komfortowych warunkach, ok. 3/5 aktywnych zawodowo mieszkańców Pruszkowa.

JEDNAK KOŃCZĘ JUŻ Z KRYTYKĄ. Preferuję współpracę i dialog.

Pruszków ma niesamowity potencjał rozwojowy. Jest jednym z największych podwarszawskich miast i leży na intensywnie rozwijającej się linii Warszawa-Łódź. Pruszków zasługuje na rozwiązania i wizje takie jak mają Brwinów, Błonie czy Grodzisk. Jak to osiągnąć?

Osiągnąć można to wychodząc z koncepcją zmian do ludzi. Mam nadzieję, że wielu z Was już mnie spotkało. Nie  na ulotkach czy rozpadających się na deszczu plakatach a na żywo! Nie tylko w czasie trwającej intensywnej kampanii ale również podczas organizowanych przez nasze ugrupowanie spotkaniach, w trakcie imprez masowych, gdzie zawsze jesteśmy obecni, podczas corocznych akcji rozdawania książek lub w trakcie darmowych badań wzroku, krwi oraz mammograficznych.

Nie pełniąc funkcji radnego (a więc nie pobierając wynagrodzenia) spędziłem w trakcie obecnej kadencji kilkadziesiąt godzin na licznych sesjach Rady Miasta. Byłem bardziej aktywny niż niejeden z radnych. Zgłaszałem propozycje, które potrafiłem przedyskutować z każdą z opcji politycznych.

Ta ciężka praca na rzecz miasta przynosi efekty. Przez blisko 2500 respondentów największej lokalnej sondy jestem znacznie lepiej oceniany niż obecna Pani Starosta z PO czy kandydat PiS. Jeśli wierzyć tym wynikom stanę się pierwszym od ponad dekady kontrkandydatem prezydenta Starzyńskiego w II turze wyborów. Jestem gotowy i czekam na debatę, do której zaprosiłem już teraz Pana prezydenta, który odmówił. Proroczo dodał, że przyjmie moje zaproszenie dopiero w II turze.

Obiecałem jednak, że nie będę już krytykował lecz opowiem, jak sprawić by Pruszków stał się miejscem przyjaznym jego mieszkańcom.

Po pierwsze finanse! Tak jak podkreśliłem niedawno w programie na TVP Info nasze miasto jest na szarym końcu w województwie, jeśli chodzi o pozyskiwanie dotacji z UE. Sąsiedni mniejszy Grodzisk pozyskał wielokrotnie więcej środków pomocowych niż Pruszków.  fot 2

Pierwsi jesteśmy natomiast w trwonieniu pieniędzy. Budowane Centrum Dziedzictwa Kulturowego będzie kosztować miasto blisko 3-krotność nakładu przeznaczonego na inwestycje w 2014 roku. Gdy już powstanie CDK nie

wygeneruje ono wielu miejsc pracy lecz stanie się m.in. siedzibą miejskich instytucji i będzie generować koszty, które oczywiście trzeba pokryć z budżetu. Ja mówię stanowcze „NIE dla POMNIKÓW WŁADZY”.

Zamiast wydawać ponad 70 mln zł na CDK (budżet inwestycyjny na rok 2014 to 29,8 mln zł) zagospodarowałbym je następująco:

– Stworzenie stałego połączenia autobusowego (ZTM karta miejska) Pruszkowa z Warszawą

– Poszerzenie Al. Jerozolimskich (likwidacja wąskiego gardła)

– Budowa tunelu pod torami na Gąsinie

– Stworzenie ok. 400 brakujących miejsc w pruszkowskich przedszkolach i żłobkach

Zapewniam, że wszystkie te inwestycje można by stworzyć w miejsce CDK. Sami Państwo oceńcie co jest potrzebniejsze.

– Kolejnym istotnym etapem rozwoju miasta jest, akcentowany przeze mnie w programie na żywo w TVP Info, dialog się z mieszkańcami. Pragnę wysłuchać jakie są Wasze potrzeby.

fot 3

Zapewniam, że budżet obywatelski, czyli część środków, o których co roku decydowaliby sami mieszkańcy, jest realnym narzędziem demokracji bezpośredniej. Takiej, z której dumne jest najbardziej demokratyczne w Europie społeczeństwo szwajcarskie. Jest to rozwiązanie wprowadzane z sukcesem w wielu miastach polskich, które utożsamia mieszkańców z ich aglomeracją, sprawia że czują się odpowiedzialni za swoje otoczenie. Niestety nie jest to rozwiązanie mile widziane w Pruszkowie. To się zmieni, jeśli zostanę wybrany. Budżet obywatelski stanie się standardem. Kolejnym pomysłem wyjścia do mieszkańców a zwłaszacza do młodego pokolenia, jest stworzenie Młodzieżowej Rady Powiatu. Wiem z niedawnego doświadczenia, że w naszych liceach a nawet gimnazjach są wybitne jednostki, które miałyby więcej do powiedzenia niż Nasi „zawodowi radni” tak miejscy jak i powiatowi.

Ponadto pragnę stworzyć dobrowolny, powszechny system informacyjny w mieście. Wzorem Nadarzyna, mieszkańcy wypełnialiby ankiety podając dane kontaktowe i otrzymywaliby SMS-y z informacjami np. o planowanym wyłączeniu prądu, zbliżającej się imprezie otwartej czy prośbie o udział w internetowej ankiecie dotyczącej miasta. Czyż to nie jest proste?

Stagnacja Pruszkowa przejawia się również w kontaktach międzynarodowych (mogę się pochwalić, że jest to moja specjalność – jestem doktorantem UW na anglojęzycznym programie Stosunki Międzynarodowe). Ilu z Was wie, że Pruszków ma nawiązane kontakty z dwoma zagranicznymi miastami (we Włoszech i Niemczech)? Czy potraficie podać ich nazwę? Czy potraficie wymienić kilka imprez organizowanych z maszymi partnerami w

Pruszkowie lub u nich? To są oczywiście pytania retoryczne, a przecież takie być nie muszą. Pruszków ma potencjał, którym można zainteresować dotychczasowych i nowych partnerów. Te kontakty mogą przełożyć się na imprezy kulturalne (niekoniecznie w CDK), sportowe, wymiany młodzieży szkolnej, a także inwestycje. Inwestycje, które wykreują nowe miejsca pracy w Pruszkowie i podniosą standard życia mieszkańców.

Na koniec, żeby nie być posądzonym o jednostronność, muszę stwierdzić, że nie wszystkie zaniedbania obciązają dotychczasowego prezydenta. Część z nich spada na konto Pani starosty Elżbiety Smolińskiej, które jako „gospodarz” całego powiatu mogła mieć wpływ na aktywność Pruszkowa. Wyniki sondy wykazują, że wielu mieszkańców myśli podobnie.

Oceńcie proszę mój program na tle dokonań konkurentów i zaglosujcie zgodnie z tą oceną.

fot 4
Akcja Warto czytać 2013
fot 6
1-szy bieg ParkRun w Pruszkowie

fot 5

Jan Górski

kandydat na prezydenta Pruszkowa

KONTAKT

– tel.: 667 790 755

– e-mail: janmarcingorski@gmail.com

– facebook: https://www.facebook.com/jan.gorski1

Linki do strony:

Rozszerzony program dla Pruszkowa: http://pruszkowski.sld.org.pl/aktualnosci/14123-program_wyborczy_sld_dla_pruszkowa__jan_marcin_gorski_kandydatem_na_prezydenta.html

Wybrane publikacje: http://www.mojeopinie.pl/jan_marcin_gorski,20,1360837519

Twitter:  Twitter.com/JanMarcinGorski

Stona SLD Pruszków na Facebooku: https://www.facebook.com/pages/SLD-Powiat-Pruszk%C3%B3w/192688417578901?fref=ts%20%20http://pruszkowski.sld.org.pl/

Blog historyczny: https://www.facebook.com/pages/Sto-Lat-Temu/1435409096681154?fref=ts

Artykuł został sfinansowany ze środków KWW SLD Lewica Razem

Zmiana gospodarza w Pruszkowie po 16 latach. Jan Górski liderem opozycjihttps://www.pruszkowmowi.pl/wp-content/uploads/2014/11/fot1-774x1024.jpghttps://www.pruszkowmowi.pl/wp-content/uploads/2014/11/fot1-300x300.jpg Jan Gorski Artykuł sponsorowanyJan GórskiWybory 2014Wybory samorządowe 2014,,,,,,,
 Artykuł został sfinansowany ze środków KWW SLD Lewica Razem  Kto z Was pamięta innego, niż aktualny, prezydenta w Pruszkowie? Ilu z Was widzi marazm w jaki wpadło Nasze miasto? Jak wielu z Was musi wstać wcześniej rano ze względu na utrudnienia komunikacji miejskiej i PKP. Odpowiadam! W Pruszkowie wychowało się już nowe...
<p style="text-align: center;"> <strong>Artykuł został sfinansowany ze środków KWW SLD Lewica Razem</strong></p> <p style="text-align: center;"><a href="http://pruszkowmowi.pl/wp-content/uploads/2014/11/fot1.jpg"><img class="wp-image-3992 size-large aligncenter" src="http://pruszkowmowi.pl/wp-content/uploads/2014/11/fot1-774x1024.jpg" alt="fot1" width="774" height="1024" /></a></p>   <p style="text-align: justify;">Kto z Was pamięta innego, niż aktualny, prezydenta w Pruszkowie? Ilu z Was widzi marazm w jaki wpadło Nasze miasto? Jak wielu z Was musi wstać wcześniej rano ze względu na utrudnienia komunikacji miejskiej i PKP. Odpowiadam! W Pruszkowie wychowało się już nowe pokolenie mające prawa wyborcze i nie pamiętające nie tylko popredniego ale także nie znające aktualnego prezydenta. <strong>Konieczność zmiany dostrzega prawie 2/3 mieszkańców</strong> (sonda WPR24 z dnia 07 listopada daje jedynie 37,5% J. Starzyńskiemu a <strong>wśród opozycji liderem jestem ja z poparciem 22,5%</strong>). Do Warszawy lub do innych okolicznych miejscowości musi dojeżdżać, w mało komfortowych warunkach, ok. 3/5 aktywnych zawodowo mieszkańców Pruszkowa.</p> <p style="text-align: justify;">JEDNAK KOŃCZĘ JUŻ Z KRYTYKĄ. <strong>Preferuję współpracę i dialog.</strong></p> <p style="text-align: justify;">Pruszków ma niesamowity potencjał rozwojowy. Jest jednym z największych podwarszawskich miast i leży na intensywnie rozwijającej się linii Warszawa-Łódź. Pruszków zasługuje na rozwiązania i wizje takie jak mają Brwinów, Błonie czy Grodzisk. Jak to osiągnąć?</p> <p style="text-align: justify;">Osiągnąć można to wychodząc z koncepcją zmian do ludzi. Mam nadzieję, że <strong>wielu z Was już mnie spotkało</strong>. Nie  na ulotkach czy rozpadających się na deszczu plakatach a na żywo! Nie tylko w czasie trwającej intensywnej kampanii ale również podczas organizowanych przez nasze ugrupowanie spotkaniach, w trakcie imprez masowych, gdzie zawsze jesteśmy obecni, podczas corocznych akcji rozdawania książek lub w trakcie darmowych badań wzroku, krwi oraz mammograficznych.</p> <p style="text-align: justify;">Nie pełniąc funkcji radnego (a więc nie pobierając wynagrodzenia) <strong>spędziłem w trakcie obecnej kadencji kilkadziesiąt godzin na licznych sesjach Rady Miasta</strong>. Byłem bardziej aktywny niż niejeden z radnych. Zgłaszałem propozycje, które potrafiłem przedyskutować z każdą z opcji politycznych.</p> <p style="text-align: justify;">Ta ciężka praca na rzecz miasta przynosi efekty. Przez blisko 2500 respondentów największej lokalnej sondy jestem znacznie lepiej oceniany niż obecna Pani Starosta z PO czy kandydat PiS. Jeśli wierzyć tym wynikom stanę się pierwszym od ponad dekady kontrkandydatem prezydenta Starzyńskiego w II turze wyborów. Jestem gotowy i czekam na debatę, do której zaprosiłem już teraz Pana prezydenta, który odmówił. Proroczo dodał, że przyjmie moje zaproszenie dopiero w II turze.</p> <p style="text-align: justify;">Obiecałem jednak, że nie będę już krytykował lecz opowiem, jak sprawić by Pruszków stał się miejscem przyjaznym jego mieszkańcom.</p> <p style="text-align: justify;">- <strong>Po pierwsze finanse!</strong> Tak jak podkreśliłem niedawno w programie na TVP Info nasze miasto jest na szarym końcu w województwie, jeśli chodzi o pozyskiwanie dotacji z UE. Sąsiedni mniejszy Grodzisk pozyskał wielokrotnie więcej środków pomocowych niż Pruszków.  <a href="http://pruszkowmowi.pl/wp-content/uploads/2014/11/fot-2.png"><img class="size-large wp-image-3993 aligncenter" src="http://pruszkowmowi.pl/wp-content/uploads/2014/11/fot-2-1024x575.png" alt="fot 2" width="1024" height="575" /></a></p> <p style="text-align: justify;">Pierwsi jesteśmy natomiast w trwonieniu pieniędzy. Budowane Centrum Dziedzictwa Kulturowego będzie kosztować miasto blisko 3-krotność nakładu przeznaczonego na inwestycje w 2014 roku. Gdy już powstanie CDK nie</p> <p style="text-align: justify;">wygeneruje ono wielu miejsc pracy lecz stanie się m.in. siedzibą miejskich instytucji i będzie generować koszty, które oczywiście trzeba pokryć z budżetu. Ja mówię stanowcze "NIE dla POMNIKÓW WŁADZY".</p> <p style="text-align: justify;">Zamiast wydawać ponad 70 mln zł na CDK (budżet inwestycyjny na rok 2014 to 29,8 mln zł) zagospodarowałbym je następująco:</p> <p style="text-align: justify;">- <strong>Stworzenie stałego połączenia autobusowego (ZTM karta miejska) Pruszkowa z Warszawą</strong></p> <p style="text-align: justify;">- <strong>Poszerzenie Al. Jerozolimskich (likwidacja wąskiego gardła)</strong></p> <p style="text-align: justify;">- <strong>Budowa tunelu pod torami na Gąsinie</strong></p> <p style="text-align: justify;">- <strong>Stworzenie ok. 400 brakujących miejsc w pruszkowskich przedszkolach i żłobkach</strong></p> <p style="text-align: justify;">Zapewniam, że wszystkie te inwestycje można by stworzyć w miejsce CDK. Sami Państwo oceńcie co jest potrzebniejsze.</p> <p style="text-align: justify;">- Kolejnym istotnym etapem rozwoju miasta jest, akcentowany przeze mnie w programie na żywo w TVP Info, dialog się z mieszkańcami. Pragnę wysłuchać jakie są Wasze potrzeby.</p> <p style="text-align: justify;"><a href="http://pruszkowmowi.pl/wp-content/uploads/2014/11/fot-3.png"><img class="size-large wp-image-3994 aligncenter" src="http://pruszkowmowi.pl/wp-content/uploads/2014/11/fot-3-1024x575.png" alt="fot 3" width="1024" height="575" /></a></p> <p style="text-align: justify;">Zapewniam, że <strong>budżet obywatelski,</strong> czyli część środków, o których co roku decydowaliby sami mieszkańcy, jest realnym narzędziem demokracji bezpośredniej. Takiej, z której dumne jest najbardziej demokratyczne w Europie społeczeństwo szwajcarskie. Jest to rozwiązanie wprowadzane z sukcesem w wielu miastach polskich, które utożsamia mieszkańców z ich aglomeracją, sprawia że czują się odpowiedzialni za swoje otoczenie. Niestety nie jest to rozwiązanie mile widziane w Pruszkowie. To się zmieni, jeśli zostanę wybrany. Budżet obywatelski stanie się standardem. Kolejnym pomysłem wyjścia do mieszkańców a zwłaszacza do młodego pokolenia, jest stworzenie <strong>Młodzieżowej Rady Powiatu</strong>. Wiem z niedawnego doświadczenia, że w naszych liceach a nawet gimnazjach są wybitne jednostki, które miałyby więcej do powiedzenia niż Nasi "zawodowi radni" tak miejscy jak i powiatowi.</p> <p style="text-align: justify;">Ponadto pragnę stworzyć dobrowolny, powszechny system informacyjny w mieście. Wzorem Nadarzyna, mieszkańcy wypełnialiby ankiety podając dane kontaktowe i otrzymywaliby SMS-y z informacjami np. o planowanym wyłączeniu prądu, zbliżającej się imprezie otwartej czy prośbie o udział w internetowej ankiecie dotyczącej miasta. Czyż to nie jest proste?</p> <p style="text-align: justify;">Stagnacja Pruszkowa przejawia się również w kontaktach międzynarodowych (mogę się pochwalić, że jest to moja specjalność – jestem doktorantem UW na anglojęzycznym programie Stosunki Międzynarodowe). Ilu z Was wie, że Pruszków ma nawiązane kontakty z dwoma zagranicznymi miastami (we Włoszech i Niemczech)? Czy potraficie podać ich nazwę? Czy potraficie wymienić kilka imprez organizowanych z maszymi partnerami w</p> <p style="text-align: justify;">Pruszkowie lub u nich? To są oczywiście pytania retoryczne, a przecież takie być nie muszą. Pruszków ma potencjał, którym można zainteresować dotychczasowych i nowych partnerów. Te kontakty mogą przełożyć się na <strong>imprezy kulturalne</strong> (niekoniecznie w CDK),<strong> sportowe, wymiany młodzieży szkolnej, a także inwestycje</strong>. Inwestycje, które wykreują nowe miejsca pracy w Pruszkowie i podniosą standard życia mieszkańców.</p> <p style="text-align: justify;">Na koniec, żeby nie być posądzonym o jednostronność, muszę stwierdzić, że nie wszystkie zaniedbania obciązają dotychczasowego prezydenta. Część z nich spada na konto Pani starosty Elżbiety Smolińskiej, które jako „gospodarz” całego powiatu mogła mieć wpływ na aktywność Pruszkowa. Wyniki sondy wykazują, że wielu mieszkańców myśli podobnie.</p> <p style="text-align: justify;">Oceńcie proszę mój program na tle dokonań konkurentów i zaglosujcie zgodnie z tą oceną.</p><p style="text-align: justify;"><img class="alignnone size-large wp-image-3996" src="http://pruszkowmowi.pl/wp-content/uploads/2014/11/fot-5-1024x997.jpg" alt="fot 5" width="1024" height="997" /></p> <p style="text-align: justify;"><strong>Jan Górski</strong></p> <p style="text-align: justify;">kandydat na prezydenta Pruszkowa</p> <p style="text-align: justify;"><strong>KONTAKT</strong></p> <p style="text-align: justify;">- tel.: 667 790 755</p> <p style="text-align: justify;">- e-mail: janmarcingorski@gmail.com</p> <p style="text-align: justify;">- facebook: https://www.facebook.com/jan.gorski1</p> <p style="text-align: justify;"><strong>Linki do strony:</strong></p> <p style="text-align: justify;"><strong>Rozszerzony program dla Pruszkowa:</strong> http://pruszkowski.sld.org.pl/aktualnosci/14123-program_wyborczy_sld_dla_pruszkowa__jan_marcin_gorski_kandydatem_na_prezydenta.html</p> <p style="text-align: justify;"><strong>Wybrane publikacje:</strong> http://www.mojeopinie.pl/jan_marcin_gorski,20,1360837519</p> <p style="text-align: justify;"><strong>Twitter: </strong> Twitter.com/JanMarcinGorski</p> <p style="text-align: justify;"><strong>Stona SLD Pruszków na Facebooku:</strong> https://www.facebook.com/pages/SLD-Powiat-Pruszk%C3%B3w/192688417578901?fref=ts%20%20http://pruszkowski.sld.org.pl/</p> <p style="text-align: justify;"><strong>Blog historyczny:</strong> https://www.facebook.com/pages/Sto-Lat-Temu/1435409096681154?fref=ts</p> <p style="text-align: center;"><strong>Artykuł został sfinansowany ze środków KWW SLD Lewica Razem</strong></p>