W niedzielę 29/11 w Pruszkowie w hali Międzyszkolnego Ośrodka Sportowego odbył się V Eko-Mikołajkowy Turniej Karate Tradycyjnego. Turniej zgromadził blisko 400 uczestników, a najmłodsi z nich urodzili się w 2012 roku.

Co motywuje rodziców, by zapisywać dzieci w tak młodym wieku do klubów karate? Takie pytanie zadałam obserwującym swoje pociechy rodzicom. Odpowiedzi był rożne ale dominowało przekonanie, że to dobry sposób aby oderwać dzieciaki od monitorów urządzeń cyfrowych i dostarczyć trochę ruchu.

Karate to interesujący sport szczególnie dla młodych indywidualistów, ponieważ w karate najważniejsze jest doskonalenie samego siebie, zarówno fizycznie jak i mentalnie a zawody to specyficzna forma treningu, gdzie młodzi adepci sztuk walki uczą się wygrywać i wyciągać wnioski z przegranych.

Dla indywidualisty karate jest dyscypliną, która uczy wyznaczania sobie celów i ich osiągania. Wzmacnia jego cechy osobowościowe, uczy koncentracji, skupienia i precyzji myślenia i działania. Co do fizyczności, wspaniale wpływa na sylwetkę, niweluje, charakterystyczne dla tego wieku, wady postawy, rozwija gorset mięśniowy i uczy świadomości własnego ciała.

Turniej, który miałam okazję obserwować w miniowaną niedzielę sponsorowany był przez lokalnych przedsiębiorców, firmy: TT-Thermo King Sp. z o.o., Noel Studio, patronatem objęła go także posłanka Kamila Gasiuk-Pihowicz. To ciekawe zjawisko, wspierania lokalnych działań, obecności wśród mieszkańców, budowania silnych wspólnot w których miło się żyje.

Zainteresowanych działaniami Karate Klub Pruszków odsyłam na stronę: http://www.karate.pruszkow.pl/

 

Dążyć do doskonałości charakteru.https://www.pruszkowmowi.pl/wp-content/uploads/2015/12/DSC_00881-1024x576.jpghttps://www.pruszkowmowi.pl/wp-content/uploads/2015/12/DSC_00881-300x300.jpg Małgorzata Łukaszewicz AktualnościMałgorzata ŁukaszewiczPruszkówSport,,,
W niedzielę 29/11 w Pruszkowie w hali Międzyszkolnego Ośrodka Sportowego odbył się V Eko-Mikołajkowy Turniej Karate Tradycyjnego. Turniej zgromadził blisko 400 uczestników, a najmłodsi z nich urodzili się w 2012 roku.Co motywuje rodziców, by zapisywać dzieci w tak młodym wieku do klubów karate? Takie pytanie zadałam obserwującym swoje...
<span style="font-family: 'Times New Roman', serif">W niedzielę 29/11 w Pruszkowie w hali Międzyszkolnego Ośrodka Sportowego odbył się </span><span style="font-family: 'Times New Roman', serif">V Eko-Mikołajkowy Turniej Karate Tradycyjnego. Turniej zgromadził blisko 400 uczestników, a najmłodsi z nich urodzili się w 2012 roku. </span><span style="font-family: 'Times New Roman', serif">Co motywuje rodziców, by zapisywać dzieci w tak młodym wieku do klubów karate? Takie pytanie zadałam obserwującym swoje pociechy rodzicom. Odpowiedzi był rożne ale dominowało przekonanie, że to dobry sposób aby oderwać dzieciaki od monitorów urządzeń cyfrowych i dostarczyć trochę ruchu.</span><span style="font-family: 'Times New Roman', serif"> <span style="color: #373e4d"><span style="font-size: medium">Karate to interesujący sport szczególnie dla młodych indywidualistów, ponieważ w karate najważniejsze jest doskonalenie samego siebie, zarówno fizycznie jak i mentalnie a zawody to specyficzna forma treningu, gdzie młodzi adepci sztuk walki uczą się wygrywać i wyciągać wnioski z przegranych.</span></span></span><span style="font-family: 'Times New Roman', serif"> Dla indywidualisty karate jest dyscypliną, która uczy wyznaczania sobie celów i ich osiągania. Wzmacnia jego cechy osobowościowe, uczy koncentracji, skupienia i precyzji myślenia i działania. Co do fizyczności, wspaniale wpływa na sylwetkę, niweluje, charakterystyczne dla tego wieku, wady postawy, rozwija gorset mięśniowy i uczy świadomości własnego ciała.</span><span style="font-family: 'Times New Roman', serif"> Turniej, który miałam okazję obserwować w miniowaną niedzielę sponsorowany był przez lokalnych przedsiębiorców, firmy: <span style="color: #000000"><span style="font-size: medium">TT-Thermo King Sp. z o.o., Noel Studio</span></span><span style="color: #000000"><span style="font-size: medium">,</span></span> patronatem objęła go także posłanka Kamila Gasiuk-Pihowicz. To ciekawe zjawisko, wspierania lokalnych działań, obecności wśród mieszkańców, budowania silnych wspólnot w których miło się żyje.</span><span style="font-family: 'Times New Roman', serif">Zainteresowanych działaniami Karate Klub Pruszków odsyłam na stronę: http://www.karate.pruszkow.pl/</span>