Zachęcamy do sięgania po nietuzinkową książeczkę „Ścieżki historii. Niezwyczajny przewodnik po miejscowościach Powiatu Pruszkowskiego”. Jest to publikacja podsumowująca konkurs „Ścieżki historii” zrealizowany przez Muzeum Dulag 121.

„Ścieżki historii. Niezwyczajny przewodnik po miejscowościach Powiatu Pruszkowskiego” to niezwykła publikacja przygotowana przez uczniów gimnazjów w Nowej Wsi, Pruszkowie, Otrębusach, Brwinowie, Nadarzynie, Piastowie i Raszynie.

Formuła przewodnika inspirowana była questingiem, geocachingiem i grami terenowymi. Dzięki temu umożliwia odkrywanie na nowo historii, miejsc, postaci związanych z miejscowościami Powiatu Pruszkowskiego. Książka zawiera 10 ścieżek historycznych dotyczących ich historii i kultury w XX wieku oraz informacje historyczne o miejscowościach. Jest to atrakcyjne narzędzie edukacyjne do wykorzystania przez szkoły oraz inne zainteresowane osoby. Doskonały sposób na poszerzanie wiedzy, zabawę i aktywny wypoczynek dla każdego.

Autorami przewodnika są uczestnicy konkursu „Ścieżki Historii” organizowanego w 2014 roku przez Muzeum Dulag 121 w Pruszkowie. Ilustracje przygotowała młoda graficzka Karolina Kotowska.

Książka dostępna jest bezpłatnie w Muzeum Dulag 121 od 19 listopada 2014 r. do wyczerpania zapasów. Można ją także pobrać w formacie PDF na stronie internetowej www.dulag121.pl w zakładce „Edukacja i kultura”. Egzemplarze książki zostały również przekazane do bibliotek publicznych, gimnazjów z terenu powiatu, ośrodków kultury i urzędów gmin w całym powiecie, więc już niebawem będzie można je tam wypożyczyć lub pobrać z ich stron internetowych w wersji elektronicznej.

Projekt został dofinansowany ze środków Muzeum Historii Polski w ramach programu „Patriotyzm Jutra 2014”, Fundacji Kronenberga przy City Handlowy oraz Starostwa Powiatu Pruszkowskiego.

Publikacja jest dostępna na licencji Creative Commons — Uznanie autorstwa 3.0 Polska. Licencja ta pozwala na kopiowanie, zmienianie, rozprowadzanie, przedstawianie i wykonywanie utworu jedynie pod warunkiem oznaczenia autorstwa.

by Karolina Kotowska CC-BY 3.0 Polska
by Karolina Kotowska CC-BY 3.0 Polska
„Ścieżki historii” ruszyły w świat! Muzeum Dulag121 AktualnościHistoriaMuzeum Dulag121Pruszków,,,,,,,,,,,,,,,,,,
Zachęcamy do sięgania po nietuzinkową książeczkę „Ścieżki historii. Niezwyczajny przewodnik po miejscowościach Powiatu Pruszkowskiego”. Jest to publikacja podsumowująca konkurs „Ścieżki historii” zrealizowany przez Muzeum Dulag 121.'Ścieżki historii. Niezwyczajny przewodnik po miejscowościach Powiatu Pruszkowskiego' to niezwykła publikacja przygotowana przez uczniów gimnazjów w Nowej Wsi, Pruszkowie, Otrębusach, Brwinowie, Nadarzynie, Piastowie i...
<em>Zachęcamy do sięgania po nietuzinkową książeczkę „Ścieżki historii. Niezwyczajny przewodnik po miejscowościach Powiatu Pruszkowskiego”. Jest to publikacja podsumowująca konkurs „Ścieżki historii” zrealizowany przez Muzeum Dulag 121.</em><strong>"Ścieżki historii. Niezwyczajny przewodnik po miejscowościach Powiatu Pruszkowskiego"</strong> to niezwykła publikacja przygotowana przez uczniów gimnazjów w Nowej Wsi, Pruszkowie, Otrębusach, Brwinowie, Nadarzynie, Piastowie i Raszynie.Formuła przewodnika inspirowana była questingiem, geocachingiem i grami terenowymi. Dzięki temu umożliwia odkrywanie na nowo historii, miejsc, postaci związanych z miejscowościami Powiatu Pruszkowskiego. Książka zawiera 10 ścieżek historycznych dotyczących ich historii i kultury w XX wieku oraz informacje historyczne o miejscowościach. Jest to atrakcyjne narzędzie edukacyjne do wykorzystania przez szkoły oraz inne zainteresowane osoby. Doskonały sposób na poszerzanie wiedzy, zabawę i aktywny wypoczynek dla każdego.Autorami przewodnika są uczestnicy konkursu „Ścieżki Historii” organizowanego w 2014 roku przez Muzeum Dulag 121 w Pruszkowie. Ilustracje przygotowała młoda graficzka Karolina Kotowska.Książka dostępna jest bezpłatnie w Muzeum Dulag 121 od 19 listopada 2014 r. do wyczerpania zapasów. Można ją także pobrać w formacie PDF na stronie internetowej <a href="http://dulag121.pl">www.dulag121.pl</a> w zakładce „Edukacja i kultura”. Egzemplarze książki zostały również przekazane do bibliotek publicznych, gimnazjów z terenu powiatu, ośrodków kultury i urzędów gmin w całym powiecie, więc już niebawem będzie można je tam wypożyczyć lub pobrać z ich stron internetowych w wersji elektronicznej.Projekt został dofinansowany ze środków Muzeum Historii Polski w ramach programu "Patriotyzm Jutra 2014", Fundacji Kronenberga przy City Handlowy oraz Starostwa Powiatu Pruszkowskiego.Publikacja jest dostępna na licencji Creative Commons — Uznanie autorstwa 3.0 Polska. Licencja ta pozwala na kopiowanie, zmienianie, rozprowadzanie, przedstawianie i wykonywanie utworu jedynie pod warunkiem oznaczenia autorstwa.