Pruszkowski czołg ciężki IS-2 został ustawiony 22 lipa 1969 roku na krzyżowaniu ulic Niepodległości i Wojska Polskiego na pamiątkę „wyzwolenia Pruszkowa 17 stycznia 1945 roku”. Po wielu latach „wtopił” się w architekturę Pruszkowa, mieszkańcy przyzwyczaili się do niego, a wielu nawet go polubiło. Jednak nie wszyscy chcą powrotu czołgu, który jest symbolem radzieckiej okupacji i totalitaryzmu. Pomijając spory historyczne i ideologiczne, nawet dziś można usłyszeć – „spotkajmy się przy czołgu”, co sprawia, że nowi mieszkańcy mogą czuć się zagubieni.

To część artykułu Spotkajmy się przy czołgu. Dzisiaj czołg nie stoi przy Niepodległości i Wojska Polskiego. Można powiedzieć, że „przejechał” przez tory i znalazł swoje miejsce w nowej przestrzeni. W najbardziej znanym w Polsce skupie złomu, o którym mówi się, że ma o wiele lepszą promocję niż samo miasto. Ponadto,  SKUP ZŁOMU PRZY CZOŁGU od niedawna ma też swojego rodzaju muzeum – i nie chodzi tu o zabytkowe pojazdy wojskowe (jest też haubica), a o zespawane części po samochodach i częściach urządzeń wojskowych, które posłużyły do stworzenia niesamowicie wyglądających dzieł sztuki. Na miejscu są między innymi: Spiderman, Transformersy i Predator.

O nietypowym pomyśle na prowadzenie Skupu Złomu porozmawialiśmy z właścicielem, Mariuszem Olejnikiem. Jak sam przekonuje, z pracy trzeba mieć nie tylko pieniądze, ale też „fun”. Jak widać,  ze stereotypowego skupu złomu zrobił miejsce, gdzie każdy znajdzie coś dla siebie. A plany na przyszłość są tak obiecujące, że nie możemy się doczekać ich realizacji. Z resztą, sami zobaczcie: