Już w dniach 21-22 czerwca w godzinach 11.00-18.00 podwarszawskie Centrum Janki zaprasza wszystkie dzieci do Junior Academy na spotkanie edukacyjne poświęcone bezpieczeństwu poruszania się po drogach. Na najmłodszych klientów Centrum Janki czekają teatr edukacyjny oraz jazda elektrycznymi mini Jeepami po mobilnym miasteczku drogowym.

W najbliższy weekend Centrum Janki zamieni się w miasteczko ruchu drogowego ze znakami, skrzyżowaniami, przejściami dla pieszych, rondami i sygnalizacją świetlną. Junior Akademia to warsztaty dla dzieci w wieku 3-8 lat, które w sposób empiryczny pozwolą nabyć, a później sprawdzić wiedzę maluchów o przepisach drogowych i zasadach bezpiecznego poruszania się po chodnikach i ulicach. Nauka przebiega w formie zabawy i rozpoczyna się spektaklem aktorskim oraz zabawami połączonymi ze wspólnym śpiewaniem piosenek i rozwiązywaniem prostych tematycznych testów i rebusów. Aktorzy odgrywając sceny, wprowadzają dzieci w świat przepisów ruchu drogowego oraz prawidłowych zachowań i odruchów. O bezpieczeństwie najmłodszych na drodze opowiadać będą także zaproszeni policjanci, ratownicy medyczni oraz strażacy.

Po części teatralnej maluchy wcielą się w prawdziwych kierowców i będą miały okazję poruszać się elektrycznymi Jeepami po alejkach miasteczka drogowego, jednocześnie sprawdzając zdobytą podczas warsztatów wiedzę. Dzięki udziałowi w jednogodzinnym cyklu edukacyjnym dzieci będą m.in. wiedzieć, jak bezpiecznie dotrzeć do szkoły i kto ma pierwszeństwo na rondzie.

„Dzieci uczestniczą w ruchu drogowym praktycznie od urodzenia, dlatego już od najwcześniejszych lat powinniśmy wpajać maluchom odpowiednie zachowania i odruchy odnośnie bezpiecznego poruszania się dzieci po drodze. Temu właśnie zagadnieniu poświęcone będzie najbliższe wydarzenie w Centrum Janki, które łączyć będzie zabawę z edukacją. Zapraszam wszystkie rodziny z dziećmi do naszego centrum handlowego na weekendowe spotkanie z bezpieczeństwem” – mówi Anna Walerych, dyrektor Centrum Janki.

Pierwszy jednogodzinny warsztat zaczyna się o godzinie 11.00. Kolejne cykle edukacyjne rozpoczynać się będą co godzinę. Junior Akademia to funkcjonujący w oparciu o europejski program Save Our Lives warsztat edukacyjny dla dzieci w wieku 3-8 lat. Akcja objęta jest patronatem honorowym Premiera Prof. Jerzego Buzka, posła Marka Siwca oraz przewodniczącego Komisji Transportu Parlamentu Europejskiego – Briana Simpsona.

Dziecięce miasteczko drogowe w Centrum Jankihttps://www.pruszkowmowi.pl/wp-content/uploads/2014/06/znak_1.jpghttps://www.pruszkowmowi.pl/wp-content/uploads/2014/06/znak_1-300x300.jpg CH Janki CHJankiWydarzenia,,,,
Już w dniach 21-22 czerwca w godzinach 11.00-18.00 podwarszawskie Centrum Janki zaprasza wszystkie dzieci do Junior Academy na spotkanie edukacyjne poświęcone bezpieczeństwu poruszania się po drogach. Na najmłodszych klientów Centrum Janki czekają teatr edukacyjny oraz jazda elektrycznymi mini Jeepami po mobilnym miasteczku drogowym.W najbliższy weekend Centrum Janki zamieni się...
<b>Już w dniach 21-22 czerwca w godzinach 11.00-18.00 podwarszawskie Centrum Janki zaprasza wszystkie dzieci do Junior Academy na spotkanie edukacyjne poświęcone bezpieczeństwu poruszania się po drogach. Na najmłodszych klientów Centrum Janki czekają teatr edukacyjny oraz jazda elektrycznymi mini Jeepami po mobilnym miasteczku drogowym.</b>W najbliższy weekend <b>Centrum Janki zamieni się w miasteczko ruchu drogowego</b> ze znakami, skrzyżowaniami, przejściami dla pieszych, rondami i sygnalizacją świetlną. <b>Junior Akademia to warsztaty dla dzieci w wieku 3-8 lat</b>, które w sposób empiryczny pozwolą nabyć, a później sprawdzić wiedzę maluchów o przepisach drogowych i zasadach bezpiecznego poruszania się po chodnikach i ulicach. <b>Nauka przebiega w formie zabawy i rozpoczyna się spektaklem aktorskim</b> oraz zabawami połączonymi ze wspólnym śpiewaniem piosenek i rozwiązywaniem prostych tematycznych testów i rebusów. Aktorzy odgrywając sceny, wprowadzają dzieci w świat przepisów ruchu drogowego oraz prawidłowych zachowań i odruchów. O bezpieczeństwie najmłodszych na drodze opowiadać będą także <b>zaproszeni policjanci, ratownicy medyczni oraz strażacy</b>.Po części teatralnej <b>maluchy wcielą się w prawdziwych kierowców</b> i będą miały okazję <b>poruszać się elektrycznymi Jeepami po alejkach miasteczka drogowego</b>, jednocześnie sprawdzając zdobytą podczas warsztatów wiedzę. Dzięki udziałowi w jednogodzinnym cyklu edukacyjnym dzieci będą m.in. wiedzieć, jak bezpiecznie dotrzeć do szkoły i kto ma pierwszeństwo na rondzie.<i>„Dzieci uczestniczą w ruchu drogowym praktycznie od urodzenia, dlatego <b>już od najwcześniejszych lat powinniśmy wpajać maluchom odpowiednie zachowania i odruchy odnośnie bezpiecznego poruszania się dzieci po drodze</b>. Temu właśnie zagadnieniu poświęcone będzie najbliższe wydarzenie w Centrum Janki, które łączyć będzie zabawę z edukacją. Zapraszam wszystkie rodziny z dziećmi do naszego centrum handlowego na weekendowe spotkanie z bezpieczeństwem” </i>– mówi Anna Walerych, dyrektor Centrum Janki.Pierwszy jednogodzinny warsztat zaczyna się o godzinie 11.00. Kolejne cykle edukacyjne rozpoczynać się będą co godzinę. Junior Akademia to funkcjonujący w oparciu o europejski program <i>Save Our Lives</i> warsztat edukacyjny dla dzieci w wieku 3-8 lat. Akcja objęta jest patronatem honorowym Premiera Prof. Jerzego Buzka, posła Marka Siwca oraz przewodniczącego Komisji Transportu Parlamentu Europejskiego – Briana Simpsona.<b></b>