Muzeum Dulag 121 serdecznie zaprasza, w ramach cyklu „Karty Historii” i w przeddzień 34 rocznicy wprowadzenia stanu wojennego, na spotkanie „Romaszewscy – niezależni, solidarni, niezłomni”, poświęcone zaangażowaniu Państwa Romaszewskich w działalność opozycji demokratycznej. Rozmowa z Zofią Romaszewską i Agnieszką Romaszewską – Guzy odbędzie się w siedzibie Muzeum przy ul. 3 Maja 8A, 12 grudnia o godz. 15. Historia rodziny Romaszewskich to wspaniała karta w dziejach opozycji antykomunistycznej w Polsce. Od połowy lat 60, aż do końca istnienia PRL-u aktywnie działali na rzecz opozycji, m.in. KOR i ,,Radiu Solidarność”, zaś w latach 1979-80 za za sprawą Zbigniewa Romaszewskiego został powołany Komitet Helsiński.

Spotkanie z Zofią i Agnieszką Romaszewskimi poprowadzi Jan Olaszek, historyk, pracownik Instytutu Pamięci Narodowej, redaktor naczelny Encyklopedii Solidarności. Zajmuje się przede wszystkim badaniem historii opozycji demokratycznej w PRL, „Solidarności” i drugiego obiegu wydawniczego. Obecnie jest również redaktorem naczelnym Encyklopedii Solidarności.

Wstęp wolny.

Serdecznie zapraszamy.

Romaszewscy – niezależni, solidarni, niezłomnihttps://www.pruszkowmowi.pl/wp-content/uploads/2015/12/plakat-fb.jpghttps://www.pruszkowmowi.pl/wp-content/uploads/2015/12/plakat-fb-300x300.jpg Muzeum Dulag121 Muzeum Dulag121,,,,,
Muzeum Dulag 121 serdecznie zaprasza, w ramach cyklu „Karty Historii” i w przeddzień 34 rocznicy wprowadzenia stanu wojennego, na spotkanie „Romaszewscy - niezależni, solidarni, niezłomni”, poświęcone zaangażowaniu Państwa Romaszewskich w działalność opozycji demokratycznej. Rozmowa z Zofią Romaszewską i Agnieszką Romaszewską - Guzy odbędzie się w siedzibie Muzeum przy ul....
Muzeum Dulag 121 serdecznie zaprasza, w ramach cyklu „Karty Historii” i w przeddzień 34 rocznicy wprowadzenia stanu wojennego, na spotkanie „Romaszewscy - niezależni, solidarni, niezłomni”, poświęcone zaangażowaniu Państwa Romaszewskich w działalność opozycji demokratycznej. Rozmowa z Zofią Romaszewską i Agnieszką Romaszewską - Guzy odbędzie się w siedzibie Muzeum przy ul. 3 Maja 8A, 12 grudnia o godz. 15. Historia rodziny Romaszewskich to wspaniała karta w dziejach opozycji antykomunistycznej w Polsce. Od połowy lat 60, aż do końca istnienia PRL-u aktywnie działali na rzecz opozycji, m.in. KOR i ,,Radiu Solidarność'', zaś w latach 1979-80 za za sprawą Zbigniewa Romaszewskiego został powołany Komitet Helsiński.Spotkanie z Zofią i Agnieszką Romaszewskimi poprowadzi Jan Olaszek, historyk, pracownik Instytutu Pamięci Narodowej, redaktor naczelny Encyklopedii Solidarności. Zajmuje się przede wszystkim badaniem historii opozycji demokratycznej w PRL, „Solidarności” i drugiego obiegu wydawniczego. Obecnie jest również redaktorem naczelnym Encyklopedii Solidarności.Wstęp wolny.Serdecznie zapraszamy.