„Mały Książę” – książka ponadczasowa, unikatowa i szczególna. Już od ponad 70 lat ta poetycka baśń, za sprawą chłopca z planety B-612, pozwala odkryć wiele prawd. Poszukujemy chętnych do przeczytania wybranych fragmentów. Wiek nie ma znaczenia. Osoby, które wezmą udział w wydarzeniu, staną też przed szansą wylosowania nagród. Serdecznie zapraszamy do uczestnictwa.

Autor dzieła – Antoine de Saint-Exupéry, francuski pilot, pisarz i poeta – stworzył prostą, baśniową konwencję historii, która w efekcie nie jest przeznaczona wyłącznie dla najmłodszych. Któż z nas nie zna kultowych cytatów, takich jak np.: „Na zawsze ponosisz odpowiedzialność za to, co oswoiłeś”, „Przyjaciele są jak ciche anioły, które podnoszą nas, kiedy nasze skrzydła zapominają jak latać”, „Mowa jest źródłem nieporozumień”, „Nigdy nie jest dobrze tam, gdzie się jest”.

Pierwsze wydanie Małego Księcia ukazało się 6 kwietnia 1943 roku w Stanach Zjednoczonych. Niepozorna opowieść osiągnęła oszałamiający sukces na całym świecie, na stałe zapisując się na liście światowej klasyki literatury – przetłumaczono ją na 170 języków i sprzedano ponad 60 milionów egzemplarzy.

Biblioteka Miejska w Piastowie chce przypomnieć to wybitne dzieło, dlatego 5 grudnia, wspólnie z Miejskim Ośrodkiem Kultury, organizuje „Czytanie Małego Księcia”. Wiek nie ma znaczenia. Aby wziąć udział w wydarzeniu, prosimy o kontakt z Biblioteką:

22 723 65 54
promocja.bibliotekapiastow@gmail.com

Ze wszystkimi zgłoszonymi osobami Biblioteka będzie się kontaktować, aby przekazać fragmenty książki do zaprezentowania.
Każdy uczestnik weźmie udział w losowaniu – wyłonione zostaną osoby, które otrzymają darmowe wejście na seans „Mały Książę” w piastowskim „Kinie Baśń”.

Serdecznie zachęcamy!

 

Akcja w Piastowie organizowana jest przez Miejską Bibliotekę Publiczną oraz Miejski Ośrodek Kultury.

Poszukujemy chętnych do czytania „Małego Księcia”http://www.pruszkowmowi.pl/wp-content/uploads/2015/11/maly-ksiaze-graffiti.jpghttp://www.pruszkowmowi.pl/wp-content/uploads/2015/11/maly-ksiaze-graffiti-280x300.jpg Daria Mrozowicz PiastówPolecane,
'Mały Książę' - książka ponadczasowa, unikatowa i szczególna. Już od ponad 70 lat ta poetycka baśń, za sprawą chłopca z planety B-612, pozwala odkryć wiele prawd. Poszukujemy chętnych do przeczytania wybranych fragmentów. Wiek nie ma znaczenia. Osoby, które wezmą udział w wydarzeniu, staną też przed szansą wylosowania nagród. Serdecznie zapraszamy do...
<strong>"Mały Książę" - książka ponadczasowa, unikatowa i szczególna. Już od ponad 70 lat ta poetycka baśń, za sprawą chłopca z planety B-612, pozwala odkryć wiele prawd. Poszukujemy chętnych do przeczytania wybranych fragmentów. Wiek nie ma znaczenia. Osoby, które wezmą udział w wydarzeniu, staną też przed szansą wylosowania nagród. Serdecznie zapraszamy do uczestnictwa.</strong>Autor dzieła - Antoine de Saint-Exupéry, francuski pilot, pisarz i poeta - stworzył prostą, baśniową konwencję historii, która w efekcie nie jest przeznaczona wyłącznie dla najmłodszych. Któż z nas nie zna kultowych cytatów, takich jak np.: "Na zawsze ponosisz odpowiedzialność za to, co oswoiłeś", "Przyjaciele są jak ciche anioły, które podnoszą nas, kiedy nasze skrzydła zapominają jak latać", "Mowa jest źródłem nieporozumień", "Nigdy nie jest dobrze tam, gdzie się jest".Pierwsze wydanie Małego Księcia ukazało się 6 kwietnia 1943 roku w Stanach Zjednoczonych. Niepozorna opowieść osiągnęła oszałamiający sukces na całym świecie, na stałe zapisując się na liście światowej klasyki literatury – przetłumaczono ją na 170 języków i sprzedano ponad 60 milionów egzemplarzy.<span style="color: #993366;"><strong>Biblioteka Miejska w Piastowie chce przypomnieć to wybitne dzieło, dlatego 5 grudnia, wspólnie z Miejskim Ośrodkiem Kultury, organizuje "Czytanie Małego Księcia". Wiek nie ma znaczenia. Aby wziąć udział w wydarzeniu, prosimy o kontakt z Biblioteką:</strong></span><span style="color: #993366;">22 723 65 54</span> <span style="color: #993366;"> promocja.bibliotekapiastow@gmail.com</span><strong>Ze wszystkimi zgłoszonymi osobami Biblioteka będzie się kontaktować, aby przekazać fragmenty książki do zaprezentowania.</strong><strong> Każdy uczestnik weźmie udział w losowaniu - wyłonione zostaną osoby, które otrzymają darmowe wejście na seans "Mały Książę" w piastowskim "Kinie Baśń".</strong><strong>Serdecznie zachęcamy!</strong> Akcja w Piastowie organizowana jest przez Miejską Bibliotekę Publiczną oraz Miejski Ośrodek Kultury.