Konto na facebooku  ma już  podobno co szósty mieszkaniec ziemi. Coraz częściej, oprócz  zachwalania możliwości jakie dają nam social media, mówi się o problemach jakie generują. Mowa tu o uzależnieniu od mediów społecznościowych, prokrastynacji  czy syndromie crackberry.  Widok osób zapatrzonych w swoje smartphony to już codzienność, osobiście nam wiele osób które nawyku sprawdzania notyfikacji nie mogą pozbyć się nawet podczas oglądania filmu w kinie czy na piątkowym piwie ze znajomymi.

Można długo próbować, ale nie da się przeczytać całej treści która zamieszczana na portalach społecznościowych.  Algorytmy starają się „podsunąć” nam jak najciekawszą treść, często od jednej treści przechodzimy do drugiej i tak mija kilka godzin.

Czy jestem uzależniony od social media? Myślę, że tak i nie uważam to za duży problem, jednak czasami bez mojej świadomości  facebook podkrada mi kilka godzin, które chciałem przeznaczyć na coś innego.

Niektórzy powiedzą, że wystarczy wyłączyć internet w telefonie, czy nie wchodzić na facebooka. Dziś to nie takie łatwe,  wiele aplikacji takich jak viber czy skype używam do zwykłej komunikacji to samo dotyczy poczty e-mail.

Jak rozwiązać ten problem? W myśl zasady ogień zwalczaj ogniem, posłużyłem się kilkoma aplikacjami, które pomagają zarządzać moim czasem i uwalniać się od facebooka, gdy muszę skupić się na czymś innym.

Przydatne aplikacje do kontrolowania użycia social media znajdziecie na socjalnety.pl 

Jak walczyć z uzależnieniem od facebooka?https://www.pruszkowmowi.pl/wp-content/uploads/2015/02/facebook_addiction.jpghttps://www.pruszkowmowi.pl/wp-content/uploads/2015/02/facebook_addiction-300x300.jpg admin Piotr Łuczyńskitechnologie
Konto na facebooku  ma już  podobno co szósty mieszkaniec ziemi. Coraz częściej, oprócz  zachwalania możliwości jakie dają nam social media, mówi się o problemach jakie generują. Mowa tu o uzależnieniu od mediów społecznościowych, prokrastynacji  czy syndromie crackberry.  Widok osób zapatrzonych w swoje smartphony to już codzienność, osobiście nam wiele osób...
<p style="color: #69767a;">Konto na facebooku  ma już  podobno co szósty mieszkaniec ziemi. Coraz częściej, oprócz  zachwalania możliwości jakie dają nam social media, mówi się o problemach jakie generują. Mowa tu o uzależnieniu od mediów społecznościowych, <a style="color: #12a6ca;" href="http://www.michalzwierz.com/">prokrastynacji  </a>czy syndromie crackberry.  Widok osób zapatrzonych w swoje smartphony to już codzienność, osobiście nam wiele osób które nawyku sprawdzania notyfikacji nie mogą pozbyć się nawet podczas oglądania filmu w kinie czy na piątkowym piwie ze znajomymi.</p> <p style="color: #69767a;">Można długo próbować, ale nie da się przeczytać całej treści która zamieszczana na portalach społecznościowych.  Algorytmy starają się „podsunąć” nam jak najciekawszą treść, często od jednej treści przechodzimy do drugiej i tak mija kilka godzin.</p> <p style="color: #69767a;">Czy jestem uzależniony od social media? Myślę, że tak i nie uważam to za duży problem, jednak czasami bez mojej świadomości  facebook podkrada mi kilka godzin, które chciałem przeznaczyć na coś innego.</p> <p style="color: #69767a;">Niektórzy powiedzą, że wystarczy wyłączyć internet w telefonie, czy nie wchodzić na facebooka. Dziś to nie takie łatwe,  wiele aplikacji takich jak viber czy skype używam do zwykłej komunikacji to samo dotyczy poczty e-mail.</p> <p style="color: #69767a;">Jak rozwiązać ten problem? W myśl zasady ogień zwalczaj ogniem, posłużyłem się kilkoma aplikacjami, które pomagają zarządzać moim czasem i uwalniać się od facebooka, gdy muszę skupić się na czymś innym.Przydatne aplikacje do kontrolowania użycia social media znajdziecie na <a href="http://www.socialnety.pl/jak-walczyc-z-uzaleznieniem-od-facebooka/">socjalnety.pl </a></p>