Ponad 150 rowerzystów wyjechało na ulice miasta biorąc udział w zbiorowym przejeździe. Inicjatywa miała charakter rekreacyjny jednak poza zwykłą rowerzyści pokreślili pokazali, że są grupą, której nie można ignorować i warto wciąż rozwijać infrastrukturę rowerową.

Starsi i młodzi, rower łączy pokolenia!
Pomimo pochmurnej pogody i przelotnego deszczu na starcie zgromadziła się pokaźna grupa fanów dwóch kółek. Wśród nich rodzinny z dziećmi, seniorzy, fani kolarstwa górskiego czy szosowego.

Jakie są potrzeby pruszkowskich cyklistów?

Celem wydarzenia zorganizowanego wspólnie przez Stowarzyszenie Zdrowy-Rower i Stowarzyszenia Forum Pruszków było zwrócenie uwagi na rosnące potrzeby cyklistów a także zbadać ich realne potrzeby. W tym celu przeprowadzona została ankieta w formie online jak i offline, w której rowerzyści mogli ocenić istniejące rozwiązania dla rowerzystów oraz zasugerować zmiany w swoim najbliższym otoczeniu.

Wyniki ankiety zostaną opublikowane w ramach raportu „Rowerowy Pruszków”.

Na mecie
Po dojeździe na metę na rowerzystów czekało wiele, wiele atrakcji: konkursy, pizza od pizzerii Biesiadowo, atrakcje dla dzieci takie jak miasteczko drogowe oraz  bezpłatny serwis rowerowy.
Pojawiło się też stanowisko Pruszkowskiej Straży Miejskiej, gdzie najmłodsi mogli poznać zasady bezpiecznego poruszania się po mieście.

Organizatorzy zapowiadają już kolejne działania, możliwe, że „Pruszkowska Masa Krytyczna” na stałe wpisze się w miejski kalendarz wydarzeń. 

Wydarzenie zostało sfinansowane przez Miasto Pruszków

Partnerzy: Pewnie Na Rower, Biesiadowo Pruszków , Galaktyka Gier 

Masa Krytyczna ponownie przejechała przez ulice Pruszkowa. 

https://www.pruszkowmowi.pl/wp-content/uploads/2021/10/251A4369-1024x683.jpghttps://www.pruszkowmowi.pl/wp-content/uploads/2021/10/251A4369-150x150.jpg admin AktualnościPruszkówTrzeci sektor

Ponad 150 rowerzystów wyjechało na ulice miasta biorąc udział w zbiorowym przejeździe. Inicjatywa miała charakter rekreacyjny jednak poza zwykłą rowerzyści pokreślili pokazali, że są grupą, której nie można ignorować i warto wciąż rozwijać infrastrukturę rowerową. Starsi i młodzi, rower łączy pokolenia! Pomimo pochmurnej pogody i przelotnego deszczu na starcie zgromadziła się pokaźna grupa...
<p class="p1">Ponad 150 rowerzystów wyjechało na ulice miasta biorąc udział w zbiorowym przejeździe. Inicjatywa miała charakter rekreacyjny jednak poza zwykłą rowerzyści pokreślili pokazali, że są grupą, której nie można ignorować i warto wciąż rozwijać infrastrukturę rowerową.</p> <span style="font-size: 14pt;"><b>Starsi i młodzi, rower łączy pokolenia!</b></span> Pomimo pochmurnej pogody i przelotnego deszczu na starcie zgromadziła się pokaźna grupa fanów dwóch kółek. Wśród nich rodzinny z dziećmi, seniorzy, fani kolarstwa górskiego czy szosowego. <b><span style="font-size: 14pt;"> Jakie są potrzeby pruszkowskich cyklistów?</span> </b>Celem wydarzenia zorganizowanego wspólnie przez Stowarzyszenie Zdrowy-Rower i Stowarzyszenia Forum Pruszków było zwrócenie uwagi na rosnące potrzeby cyklistów a także zbadać ich realne potrzeby. W tym celu przeprowadzona została ankieta w formie online jak i offline, w której rowerzyści mogli ocenić istniejące rozwiązania dla rowerzystów oraz zasugerować zmiany w swoim najbliższym otoczeniu.Wyniki ankiety zostaną opublikowane w ramach raportu „Rowerowy Pruszków”. <p class="p1"><span style="font-size: 14pt;"><b>Na mecie </b></span> Po dojeździe na metę na rowerzystów czekało wiele, wiele atrakcji: konkursy, pizza od pizzerii Biesiadowo, atrakcje dla dzieci takie jak miasteczko drogowe oraz<span class="Apple-converted-space">  </span>bezpłatny serwis rowerowy. Pojawiło się też stanowisko Pruszkowskiej Straży Miejskiej, gdzie najmłodsi mogli poznać zasady bezpiecznego poruszania się po mieście.</p> Organizatorzy zapowiadają już kolejne działania, możliwe, że „Pruszkowska Masa Krytyczna” na stałe wpisze się w miejski kalendarz wydarzeń.<span class="Apple-converted-space"> </span> <p class="p1">Wydarzenie zostało sfinansowane przez Miasto Pruszków</p> Partnerzy: <a href="https://pewnienarower.pl/">Pewnie Na Rower,</a> <a href="http://www.biesiadowo.pl">Biesiadowo Pruszków</a> , <a href="https://sklep.galaktykagier.com/">Galaktyka Gier </a><p class="p1"></p>