Rowerowy przejazd ulicami miasta, bezpłatny serwis rowerów czy miasteczko drogowe to tylko niektóre z atrakcji, które czekają na mieszkańców Pruszkowa w ramach wydarzenia organizowanego przez Stowarzyszenie Zdrowy-Rower.

W przyszłą sobotę 25.09 w Pruszkowie ponownie odbędzie się Pruszkowska Masa Krytyczna. Wydarzenie polega na masowym przejeździe rowerzystów ulicami miasta, jest to inicjatywa społeczna działająca na rzecz udogodnień dla rowerzystów. Rowerzyści ruszą o godzinie 13:00 z Placu Jana Pawła II i ruszą na ulice miasta. Organizatorzy przewidzieli dwie trasy przejazdu dłuższą – 15 kilometrową oraz krótszą – rodzinną której długość wyniesie 5 km.

To już drugi taki przejazd

Pierwsze wydarzenie tego typu było zorganizowane w 2013 roku. Wtedy w mieście brakowało jakiejkolwiek infrastruktury, stojaków rowerowych czy dróg dla rowerów. Po ośmiu latach w Pruszkowie jest już rower miejski, nowe drogi dla rowerów i parkingi rowerowe.  Czy Pruszków jest już miastem przyjaznym dla rowerzystów? W ramach wydarzenia organizatorzy przeprowadzą ankietę. Można to zrobić teraz pod linkiem tu  lub wypełniając papierową wersję ankiety na wydarzeniu. Wyniki badania zostaną opublikowane na naszej stronie a także przekazane do władz miasta.

Liczne atrakcje na mecie

Meta przejazdu znajduje się przy ujęciu wody oligoceńskiej przy ulicy Lipowej. Na miejscu będzie czekał Mobilny Serwis Rowerowy, w którym BEZPŁATNIE będzie można przeserwisować swoje dwa kołka. Oprócz tego pojawi się „Miasteczko Ruchu Drogowego” gdzie najmłodsi, będą mogli nauczyć się jak prawidłowo zachowywać się na drodze. Nie zabranie atrakcji dla starszych, będą quizy, w których będzie można wygrać cenne akcesoria rowerowe!

Zapraszamy do udziału w przejeździe!

tekst: Artur F.

Rowerzyści wyjadą na ulice – wraca Pruszkowska Masa Krytycznahttps://www.pruszkowmowi.pl/wp-content/uploads/2021/09/PRUSZKOWSKA-MASA-KRYTYCZNA-kopia-1024x518.pnghttps://www.pruszkowmowi.pl/wp-content/uploads/2021/09/PRUSZKOWSKA-MASA-KRYTYCZNA-kopia-150x150.png admin AktualnościArtykuł sponsorowanyPruszkówSport
Rowerowy przejazd ulicami miasta, bezpłatny serwis rowerów czy miasteczko drogowe to tylko niektóre z atrakcji, które czekają na mieszkańców Pruszkowa w ramach wydarzenia organizowanego przez Stowarzyszenie Zdrowy-Rower. W przyszłą sobotę 25.09 w Pruszkowie ponownie odbędzie się Pruszkowska Masa Krytyczna. Wydarzenie polega na masowym przejeździe rowerzystów ulicami miasta, jest to inicjatywa...
<h2>Rowerowy przejazd ulicami miasta, bezpłatny serwis rowerów czy miasteczko drogowe to tylko niektóre z atrakcji, które czekają na mieszkańców Pruszkowa w ramach wydarzenia organizowanego przez Stowarzyszenie Zdrowy-Rower.</h2> W przyszłą sobotę 25.09 w Pruszkowie ponownie odbędzie się Pruszkowska Masa Krytyczna. Wydarzenie polega na masowym przejeździe rowerzystów ulicami miasta, jest to inicjatywa społeczna działająca na rzecz udogodnień dla rowerzystów. Rowerzyści ruszą o godzinie 13:00 z Placu Jana Pawła II i ruszą na ulice miasta. Organizatorzy przewidzieli dwie trasy przejazdu dłuższą - 15 kilometrową oraz krótszą - rodzinną której długość wyniesie 5 km. <h3><strong>To już drugi taki przejazd </strong></h3> Pierwsze wydarzenie tego typu <a href="https://www.zdrowy-rower.pl/pruszkowska-masa-krytyczna-pomimo-krytycznej-pogody-zakonczona-sukcesem/">było zorganizowane w 2013 roku.</a> Wtedy w mieście brakowało jakiejkolwiek infrastruktury, stojaków rowerowych czy dróg dla rowerów. Po ośmiu latach w Pruszkowie jest już rower miejski, nowe drogi dla rowerów i parkingi rowerowe.  Czy Pruszków jest już miastem przyjaznym dla rowerzystów? W ramach wydarzenia organizatorzy przeprowadzą ankietę. Można to zrobić teraz pod <a href="https://www.zdrowy-rower.pl/ankieta-rowerowa/">linkiem tu </a> lub wypełniając papierową wersję ankiety na wydarzeniu. Wyniki badania zostaną opublikowane na naszej stronie a także przekazane do władz miasta.<img class="wp-image-13131 aligncenter" src="https://www.zdrowy-rower.pl/wp-content/uploads/2021/09/IMG_8150-1024x683.jpg" alt="" width="550" height="367" /> <h3><strong>Liczne atrakcje na mecie </strong></h3> Meta przejazdu znajduje się przy ujęciu wody oligoceńskiej przy ulicy Lipowej. Na miejscu będzie czekał <a href="http://www.mobilny-serwis-rowerowy.pl">Mobilny Serwis Rowerowy,</a> w którym BEZPŁATNIE będzie można przeserwisować swoje dwa kołka. Oprócz tego pojawi się "Miasteczko Ruchu Drogowego" gdzie najmłodsi, będą mogli nauczyć się jak prawidłowo zachowywać się na drodze. Nie zabranie atrakcji dla starszych, będą quizy, w których będzie można wygrać cenne akcesoria rowerowe!Zapraszamy do udziału w przejeździe!<a href="https://www.pruszkowmowi.pl/wp-content/uploads/2021/09/PRUSZKOWSKA-MASA-KRYTYCZNA.png"><img class="size-large wp-image-9331 aligncenter" src="https://www.pruszkowmowi.pl/wp-content/uploads/2021/09/PRUSZKOWSKA-MASA-KRYTYCZNA-767x1024.png" alt="" width="767" height="1024" /></a>tekst: Artur F.