Już w niedzielę, 28 czerwca, rusza kolejna edycja pruszkowskiego kina pod chmurką. Poprzednie odsłony tej imprezy, począwszy od 2012 roku, cieszyły się znakomitym uznaniem nie tylko mieszkańców Pruszkowa, ale również gości, którzy chętnie odwiedzali w tym celu nasze miasto. Pokazy filmów, podobnie jak w latach ubiegłych, będą odbywać się w niedzielnie wieczory (w czerwcu i lipcu o godz. 21:30, w sierpniu o godz. 20:30). Plenerowe kino będzie zlokalizowane przy Pałacu Ślubów na placu Jana Pawła II. Wstęp oczywiście bezpłatny.

Dla widzów zostało przygotowanych 10 interesujących pozycji filmowych, których premiera odbyła się nie dalej jak kilka lat temu. Chcąc ułatwić Państwu wybór i nieco przybliżyć tematykę proponowanych filmów, zamieszczam pełną ich listę wraz z krótkim opisem.

28 czerwca: Zaginiona dziewczyna (2014, reż. David Fincher)

Ekranizacja powieści Gillian Flynn w reżyserii mistrza thrillerów, twórcy takich klasyków współczesnego kina jak Siedem czy Fight Club. Historia małżeństwa Nicka (w tej roli Ben Affleck) i Amy. Kobieta znika bez śladu w niewyjaśnionych okolicznościach w piątą rocznicę ślubu. Głównym podejrzanym w sprawie zniknięcia Amy staje się jej mąż. Mężczyzna próbuje dowieść swojej niewinności, jednocześnie stara się rozwikłać tajemnicę zaginięcia żony.

5 lipca: Yuma (2012, reż. Piotr Mularuk)

Film ilustruje polską rzeczywistość kilka lat po transformacji ustrojowej. Główny bohater, młody chłopak Zyga (Jakub Gierszał) postanowił wziąć sprawy w swoje ręce i uwolnić się z szarego świata bez perspektyw. Z pomocą kolegów i ciotki staje się jednak zwykłym gangsterem, królem „jumy” – niewielkich kradzieży tuż za Odrą. Młody chłopka zyskuje sławę i upragnione modne ubrania. Jednak sytuacja ulega komplikacji, kiedy na jego drodze pojawiają się rosyjscy przestępcy.

12 lipca: Więzień labiryntu (2014, reż. Wes Ball)

Thriller science fiction, którego akcja toczy się w rzeczywistości ogarniętej ogromnym kataklizmem. Nastoletni chłopak, który stracił pamięć, budzi się w tajemniczym labiryncie i wraz z innymi więźniami próbuje się stamtąd wydostać. Główny bohater toczy nierówny wyścig z czasem, aby odnaleźć wyjście zanim będzie za późno.

19 lipca: Panaceum, (2013, reż. Steven Soderbergh)

Życie młodej kobiety ulega diametralnej zmianie, kiedy jej mąż trafi do więzienia za oszustwa podatkowe. Kobieta cierpi na głęboką depresji. Z tej choroby stara się wyciągnąć ją psychiatria (Jude Law). Podając jej nowy, eksperymentalny lek, zamienia życie kobiety w piekło.

26 lipca: Wielkie wesele (2013, reż. Justin Zackham)

Rozwiedzione małżeństwo (Diane Keaton i Robert De Niro) bierze udział w weselu swojego adoptowanego syna. Była para nienawidzi siebie nawzajem, jednak na uroczystości postanawiają zachowywać się jak przykładne małżeństwo. Na weselu bowiem pojawia się matka biologiczna ich adoptowanego syna.

2 sierpnia: Labirynt (2013, reż. Denis Villeneuve)

Sześcioletnia córka Kellera Dovera (Hugh Jackman) zostaje porwana wraz ze swoją koleżanką. Rozpoczyna się akcja poszukiwawcza dziewczynek, z którą policja sobie nie radzi. Ojciec, doświadczony myśliwy, początkowo współpracuje z organami poszukiwawczymi, jednak zniechęcony ich bezradnością bierze sprawy s swoje ręce. O porwanie oskarża mężczyznę, która więzi i torturuje, chcąc poznać prawdę na temat zniknięcia córki.

9 sierpnia: Zniewolony (2013, reż. Steve McQueen)

Historia oparta na faktach, nagrodzona kilkoma Oscarami. W roku 1841 na północy Stanów Zjednoczonych czarnoskórzy obywatele cieszą się już wolnością. Jednak na południu wciąż panuje niewolnictwo. Ciemnoskóry  Salomon Northup zostaje porwany i sprzedany handlarzom niewolników. Tak rozpoczyna się trwająca 12 lat historia człowieka, który nigdy nie traci nadzieję na wolność.

16 sierpnia: Non-stop (2014, reż. Jaume Collet-Serra)

Zadaniem agenta federalnego Billa Marksa (Liam Neeson) jest zapewnienie bezpieczeństwa pasażerów linii lotniczych. Problem tkwi w tym, że nie lubi latać i swoją pracę traktuje jako konieczność. Podczas jednego z lotów otrzymuje anonimową wiadomość z żądaniem 150 milionów dolarów okupu. Jeśli odmówi, co 20 minut będzie ginąć kolejny pasażer. Z czasem okaże się, że walka nie toczy się o pieniądze, a stawka jest znacznie wyższa. Kilkaset metrów nad oceanem toczy się walka o życie pasażerów, wśród których jest anonimowy adresat wiadomości.

23 sierpnia: Sekretne życie Waltera Mitty (2013, reż. Ben Stiller)

Główny bohater jest pracownikiem magazynu „Life”, który ma zostać przekształcony w wersję elektroniczną. Ukrywa swoją miłość do koleżanki z pracy. Pewnego dnia mężczyzna otrzymuje paczkę ze zdjęciami do ostatniego papierowego egzemplarza magazynu. Jednak w przesyłce brakuje najważniejszego zdjęcia, więc mężczyzna postanawia wyruszyć w podróż na Grenlandię, aby odnaleźć autora zdjęć. Dodatkowo chce spełnić swoje marzenie, czyli przeżyć emocjonującą podróż.

30 sierpnia: Jobs (2013, Joshua Michael Stern)

Historia twórcy firmy Apple, nieprzeciętnego geniusza, Steve’a Jobsa. Film pokazuje historię powstania jednej z najbardziej rozpoznawalnych marek w dzisiejszym świecie oraz życie człowieka, który od samego początku wiedział co chce osiągnąć.

 

Jeśli jesteś fanem dobrego kina, niepowtarzalnej atmosfery a tradycyjna sala kinowa już Ci się znudziła lub nie masz pomysłu na wakacyjny, niedzielny wieczór – Kino Letnie w Pruszkowie to idealna forma rozrywki dla Ciebie i Twoich znajomych. Polecam i serdecznie zapraszam!

Pruszkowskie Kino Letnie vol. 4http://www.pruszkowmowi.pl/wp-content/uploads/2015/06/Q6C5623.jpghttp://www.pruszkowmowi.pl/wp-content/uploads/2015/06/Q6C5623-300x300.jpg Monika Kostrzewa Monika Kostrzewa,,,
Już w niedzielę, 28 czerwca, rusza kolejna edycja pruszkowskiego kina pod chmurką. Poprzednie odsłony tej imprezy, począwszy od 2012 roku, cieszyły się znakomitym uznaniem nie tylko mieszkańców Pruszkowa, ale również gości, którzy chętnie odwiedzali w tym celu nasze miasto. Pokazy filmów, podobnie jak w latach ubiegłych, będą odbywać się...
Już w niedzielę, 28 czerwca, rusza kolejna edycja pruszkowskiego kina pod chmurką. Poprzednie odsłony tej imprezy, począwszy od 2012 roku, cieszyły się znakomitym uznaniem nie tylko mieszkańców Pruszkowa, ale również gości, którzy chętnie odwiedzali w tym celu nasze miasto. Pokazy filmów, podobnie jak w latach ubiegłych, będą odbywać się w niedzielnie wieczory (w czerwcu i lipcu o godz. 21:30, w sierpniu o godz. 20:30). Plenerowe kino będzie zlokalizowane przy Pałacu Ślubów na placu Jana Pawła II. Wstęp oczywiście bezpłatny.Dla widzów zostało przygotowanych 10 interesujących pozycji filmowych, których premiera odbyła się nie dalej jak kilka lat temu. Chcąc ułatwić Państwu wybór i nieco przybliżyć tematykę proponowanych filmów, zamieszczam pełną ich listę wraz z krótkim opisem.<strong>28 czerwca:</strong> Zaginiona dziewczyna (2014, reż. David Fincher)Ekranizacja powieści Gillian Flynn w reżyserii mistrza thrillerów, twórcy takich klasyków współczesnego kina jak <em>Siedem </em>czy <em>Fight Club</em>. Historia małżeństwa Nicka (w tej roli Ben Affleck) i Amy. Kobieta znika bez śladu w niewyjaśnionych okolicznościach w piątą rocznicę ślubu. Głównym podejrzanym w sprawie zniknięcia Amy staje się jej mąż. Mężczyzna próbuje dowieść swojej niewinności, jednocześnie stara się rozwikłać tajemnicę zaginięcia żony.<strong>5 lipca:</strong> Yuma (2012, reż. Piotr Mularuk)Film ilustruje polską rzeczywistość kilka lat po transformacji ustrojowej. Główny bohater, młody chłopak Zyga (Jakub Gierszał) postanowił wziąć sprawy w swoje ręce i uwolnić się z szarego świata bez perspektyw. Z pomocą kolegów i ciotki staje się jednak zwykłym gangsterem, królem „jumy” – niewielkich kradzieży tuż za Odrą. Młody chłopka zyskuje sławę i upragnione modne ubrania. Jednak sytuacja ulega komplikacji, kiedy na jego drodze pojawiają się rosyjscy przestępcy.<strong>12 lipca:</strong> Więzień labiryntu (2014, reż. Wes Ball)Thriller science fiction, którego akcja toczy się w rzeczywistości ogarniętej ogromnym kataklizmem. Nastoletni chłopak, który stracił pamięć, budzi się w tajemniczym labiryncie i wraz z innymi więźniami próbuje się stamtąd wydostać. Główny bohater toczy nierówny wyścig z czasem, aby odnaleźć wyjście zanim będzie za późno.<strong>19 lipca:</strong> Panaceum, (2013, reż. Steven Soderbergh)Życie młodej kobiety ulega diametralnej zmianie, kiedy jej mąż trafi do więzienia za oszustwa podatkowe. Kobieta cierpi na głęboką depresji. Z tej choroby stara się wyciągnąć ją psychiatria (Jude Law). Podając jej nowy, eksperymentalny lek, zamienia życie kobiety w piekło.<strong>26 lipca:</strong> Wielkie wesele (2013, reż. Justin Zackham)Rozwiedzione małżeństwo (Diane Keaton i Robert De Niro) bierze udział w weselu swojego adoptowanego syna. Była para nienawidzi siebie nawzajem, jednak na uroczystości postanawiają zachowywać się jak przykładne małżeństwo. Na weselu bowiem pojawia się matka biologiczna ich adoptowanego syna.<strong>2 sierpnia:</strong> Labirynt (2013, reż. Denis Villeneuve)Sześcioletnia córka Kellera Dovera (Hugh Jackman) zostaje porwana wraz ze swoją koleżanką. Rozpoczyna się akcja poszukiwawcza dziewczynek, z którą policja sobie nie radzi. Ojciec, doświadczony myśliwy, początkowo współpracuje z organami poszukiwawczymi, jednak zniechęcony ich bezradnością bierze sprawy s swoje ręce. O porwanie oskarża mężczyznę, która więzi i torturuje, chcąc poznać prawdę na temat zniknięcia córki.<strong>9 sierpnia:</strong> Zniewolony (2013, reż. Steve McQueen)Historia oparta na faktach, nagrodzona kilkoma Oscarami. W roku 1841 na północy Stanów Zjednoczonych czarnoskórzy obywatele cieszą się już wolnością. Jednak na południu wciąż panuje niewolnictwo. Ciemnoskóry  Salomon Northup zostaje porwany i sprzedany handlarzom niewolników. Tak rozpoczyna się trwająca 12 lat historia człowieka, który nigdy nie traci nadzieję na wolność.<strong>16 sierpnia:</strong> Non-stop (2014, reż. Jaume Collet-Serra)Zadaniem agenta federalnego Billa Marksa (Liam Neeson) jest zapewnienie bezpieczeństwa pasażerów linii lotniczych. Problem tkwi w tym, że nie lubi latać i swoją pracę traktuje jako konieczność. Podczas jednego z lotów otrzymuje anonimową wiadomość z żądaniem 150 milionów dolarów okupu. Jeśli odmówi, co 20 minut będzie ginąć kolejny pasażer. Z czasem okaże się, że walka nie toczy się o pieniądze, a stawka jest znacznie wyższa. Kilkaset metrów nad oceanem toczy się walka o życie pasażerów, wśród których jest anonimowy adresat wiadomości.<strong>23 sierpnia:</strong> Sekretne życie Waltera Mitty (2013, reż. Ben Stiller)Główny bohater jest pracownikiem magazynu „Life”, który ma zostać przekształcony w wersję elektroniczną. Ukrywa swoją miłość do koleżanki z pracy. Pewnego dnia mężczyzna otrzymuje paczkę ze zdjęciami do ostatniego papierowego egzemplarza magazynu. Jednak w przesyłce brakuje najważniejszego zdjęcia, więc mężczyzna postanawia wyruszyć w podróż na Grenlandię, aby odnaleźć autora zdjęć. Dodatkowo chce spełnić swoje marzenie, czyli przeżyć emocjonującą podróż.<strong>30 sierpnia:</strong> Jobs (2013, Joshua Michael Stern)Historia twórcy firmy Apple, nieprzeciętnego geniusza, Steve’a Jobsa. Film pokazuje historię powstania jednej z najbardziej rozpoznawalnych marek w dzisiejszym świecie oraz życie człowieka, który od samego początku wiedział co chce osiągnąć. Jeśli jesteś fanem dobrego kina, niepowtarzalnej atmosfery a tradycyjna sala kinowa już Ci się znudziła lub nie masz pomysłu na wakacyjny, niedzielny wieczór – Kino Letnie w Pruszkowie to idealna forma rozrywki dla Ciebie i Twoich znajomych. Polecam i serdecznie zapraszam!