„Bohaterowie bez grobów, bohaterowie bez imion” – prace ekshumacyjne  i identyfikacyjne prowadzone przez Fundację Niezłomni.

Muzeum Dulag 121 zaprasza 23 maja 2015 na godz. 15.00 na kolejne spotkanie z cyklu „Karty Historii”. Tym razem gościem spotkania będzie Wojciech Łuczak, prezes Fundacji Niezłomni, który opowie o poszukiwaniach miejsc pochówku Żołnierzy Wyklętych.

Prelekcję pt. “>>Bohaterowie bez grobów, bohaterowie bez imion<< – poszukiwania miejsc pochówków Żołnierzy Wyklętych. Prace ekshumacyjne i identyfikacyjne”​ wygłosi Wojciech Łuczak – prezes zarządu Fundacji Niezłomni. Przedstawi m.in. prace ekshumacyjne żołnierzy III Brygady Wileńskiej Narodowego Zjednoczenia Wojskowego, które zostały przeprowadzone we wsi Gajrowskie na Mazurach. Podczas spotkania będzie można zapoznać się z ich fotograficzną dokumentacją.

Fundacja Niezłomni im. Zygmunta Szendzielarza „Łupaszki”  zajmuje się organizacją kwesty na ekshumacje i identyfikacje Żołnierzy Wyklętych oraz projektem „Niezłomny jest w Tobie”.

Akcja „Niezłomny jest w Tobie” polega na zbieraniu informacji o nieznanych miejscach pochówków Żołnierzy Wyklętych prowadzonych równolegle z apelem do potomków ofiar o przekazywanie porównawczego materiału genetycznego DNA. Celem Fundacji jest również przywracanie pamięci o Żołnierzach Wyklętych oraz krzewienie ideałów, którymi byli wierni.

Wojciech Łuczak jest działaczem społecznym zaangażowanym w poszukiwania grobów Żołnierzy Wyklętych​. Jest wolontariuszem na powązkowskiej „Łączce” i w areszcie śledczym w Białymstoku oraz fundatorem Fundacji „Niezłomni”. Osobiście prowadzi poszukiwania w ramach działań statutowych Fundacji.

Laczka_-_plakat_mniejszy

Kolejne spotkanie z cyklu „Karty Historii” już 23 maja!http://www.pruszkowmowi.pl/wp-content/uploads/2015/05/Laczka_-_plakat_mniejszy-724x1024.jpghttp://www.pruszkowmowi.pl/wp-content/uploads/2015/05/Laczka_-_plakat_mniejszy-300x300.jpg Daria Mrozowicz AktualnościHistoriaMuzeum Dulag121,,,,,,,
„Bohaterowie bez grobów, bohaterowie bez imion” – prace ekshumacyjne  i identyfikacyjne prowadzone przez Fundację Niezłomni. Muzeum Dulag 121 zaprasza 23 maja 2015 na godz. 15.00 na kolejne spotkanie z cyklu „Karty Historii”. Tym razem gościem spotkania będzie Wojciech Łuczak, prezes Fundacji Niezłomni, który opowie o poszukiwaniach miejsc pochówku Żołnierzy Wyklętych. Prelekcję...
<p style="text-align: center;"><strong>„Bohaterowie bez grobów, bohaterowie bez imion” – prace ekshumacyjne  </strong><strong>i identyfikacyjne prowadzone przez Fundację Niezłomni.</strong></p> <p style="text-align: justify;"><em>Muzeum Dulag 121 zaprasza 23 maja 2015 na godz. 15.00 na kolejne spotkanie z cyklu „Karty Historii”. Tym razem gościem spotkania będzie Wojciech Łuczak, prezes Fundacji Niezłomni, który opowie o poszukiwaniach miejsc pochówku Żołnierzy Wyklętych.</em></p> <p style="text-align: justify;">Prelekcję pt. “>>Bohaterowie bez grobów, bohaterowie bez imion<< - poszukiwania miejsc pochówków Żołnierzy Wyklętych. Prace ekshumacyjne i identyfikacyjne”​ wygłosi Wojciech Łuczak - prezes zarządu Fundacji Niezłomni. Przedstawi m.in. prace ekshumacyjne żołnierzy III Brygady Wileńskiej Narodowego Zjednoczenia Wojskowego, które zostały przeprowadzone we wsi Gajrowskie na Mazurach. Podczas spotkania będzie można zapoznać się z ich fotograficzną dokumentacją.</p> <p style="text-align: justify;">Fundacja Niezłomni im. Zygmunta Szendzielarza „Łupaszki”  zajmuje się organizacją kwesty na ekshumacje i identyfikacje Żołnierzy Wyklętych oraz projektem „Niezłomny jest w Tobie”.</p> <p style="text-align: justify;">Akcja „Niezłomny jest w Tobie” polega na zbieraniu informacji o nieznanych miejscach pochówków Żołnierzy Wyklętych prowadzonych równolegle z apelem do potomków ofiar o przekazywanie porównawczego materiału genetycznego DNA. Celem Fundacji jest również przywracanie pamięci o Żołnierzach Wyklętych oraz krzewienie ideałów, którymi byli wierni.</p> <p style="text-align: justify;">Wojciech Łuczak jest działaczem społecznym zaangażowanym w poszukiwania grobów Żołnierzy Wyklętych​. Jest wolontariuszem na powązkowskiej "Łączce" i w areszcie śledczym w Białymstoku oraz fundatorem Fundacji "Niezłomni". Osobiście prowadzi poszukiwania w ramach działań statutowych Fundacji.</p> <p style="text-align: justify;"><a href="http://pruszkowmowi.pl/wp-content/uploads/2015/05/Laczka_-_plakat_mniejszy.jpg"><img class="wp-image-5942 size-full" src="http://pruszkowmowi.pl/wp-content/uploads/2015/05/Laczka_-_plakat_mniejszy.jpg" alt="Laczka_-_plakat_mniejszy" width="1052" height="1488" /></a></p>