Tradycyjnym powiedzeniem w Polsce jest ” zima znowu zaskoczyła drogowców”, jak się później okazuje, zaskoczeni bywają też kierowcy. W wielu z nas wciąż panuje przekonanie, że najodpowiedniejszym momentem na zmianę opon jest śnieg i temperatury ujemne. W rzeczywistości opony zimowe powinno się zakładać już, gdy temperatura spada do 7 stopni C. Dobrą przyczepność opon zimowych na śniegu i lodzie zapewnia specjalna receptura mieszanki gumowej, z której powstaje bieżnik, zachowujący elastyczność w niskich temperaturach oraz specjalna rzeźba bieżnika z dużymi blokami w strefie barkowej i dużą ilością odpowiednio ukształtowanych nacięć lamelkowych. Ich obecność zdecydowanie poprawia kierowalność, hamowanie i przyśpieszanie. Można dodać, że dobrym rozwiązaniem jest zastosowanie ogumienia zimowego „o numer” węższego od zalecanego normalnie do konkretnego samochodu, zachowując podobną średnicę koła, o odpowiednio wyższym profilu.

IMG_8963

Jeżeli zastanawiacie się gdzie wymienić swoje opony, to polecamy Wam nowy serwis – Premio.  To ogólnopolska sieć serwisów samochodowych, którą charakteryzuje wysoka jakość usług i obsługi klienta.  W Premio znajduje się przestrzenna sala dla klientów, miejsce w którym możecie napić się kawy czy skorzystać z internetu czekając na wykonanie usługi. Koszt usługi  zawsze zostanie podany przed rozpoczęciem prac a klient jest wcześniej informowany o dodatkowych kosztach.

IMG_9024
uroczyste otwarcie

Z okazji otwarcia serwisu  możecie skorzystać z promocji – wymiana wentyli gratis. Komplet opon wymienicie tam w cenie od  60 zł.

Serwis Premio oferuje usługi w zakresie:

– wymiany i sprzedaży opon
– serwisu ogumienia
– przechowywania opon
– mechaniki pojazdowej
– napraw powypadkowych
– diagnostyki komputerowej
+ nowość – serwis czujników ciśnienia w ogumieniu  TPMS

IMG_8952
Premio Auto-Dukat al. Jerozolimskie 412 www.autodukat.pl

artykuł sponsorowany