Nawet jeśli dbamy o zęby, szczotkujemy je dwa razy dziennie i regularnie odwiedzamy gabinet stomatologiczny, w życiu każdego człowieka przychodzi taki moment, że trzeba zastąpić je protezą. Dobrze rozwinięta gałąź stomatologii, jaką jest protetyka stomatologiczna, niesie pomoc tym osobom, u których pojawiły się braki zębowe. Metody wykorzystywane w jej zakresie mają na celu rekonstrukcję mniejszych i większych ubytków w uzębieniu, które mają wpływ na pozostałe zęby i całą szczękę. Sprawdź, jakie są rodzaje protez zębowych.

Rodzaje protez zębowych

Wkład koronowo-korzeniowy

Najczęściej protetyk (dobry protetyk w Warszawie: https://prosmile.warszawa.pl/oferta/protetyka-stomatologiczna/) proponuje jego wykonanie w przypadku odbudowy bardzo zniszczonego zęba, np. po leczeniu kanałowym. Sztyft (zazwyczaj ze stali) umieszcza się w korzeniu zęba, na który później zakładana jest korona protetyczna. Może zostać zastosowany indywidualny wkład wykonany na miarę specjalnie dla pacjenta lub uniwersalny wkład przygotowany przez producenta.

Proteza szkieletowa

Pacjenci chwalą sobie, że jest ona bardzo komfortowa w codziennym użytkowaniu. Służy do uzupełniania częściowych braków zębowych. Jej konstrukcja wykonana jest z metalu, dzięki czemu jest bardzo trwała i solidna. Założenie protezy szkieletowej dentysta proponuje wtedy, gdy niemożliwe jest skorzystanie z pomocy koron ani mostów.

Proteza akrylowa

Jako jedna z niewielu jest refundowana przez NFZ. Proteza akrylowa może być częściowa, jak również całkowita. Niestety nie jest ona zbyt wygodna w codziennym noszeniu, utrudnia jedzenie i mówienie, gdyż jest protezą wyjmowaną, a nie przytwierdzaną do dziąsła. Kształtem przypomina podkowę.

Proteza akronowa

To całkowita nowość w protetyce, którą można uznać za godnego następcę protez nylonowych i acetalowych. Protezy tego typu będą doskonałym rozwiązaniem w przypadku braku tylko jednego zęba, jak również wtedy, gdy pacjent stracił wszystkie zęby.

Szukasz dobrego dentysty? Kompleksowe leczenie stomatologiczne, poparte wieloletnią praktyką dentystyczną, zostanie Ci zaoferowane w ProSmile w Warszawie. Wśród oferowanych zabiegów widnieje leczenie protetyczne, stomatologia estetyczna oraz leczenie implantologiczne. Już dziś umów się na wizytę.

Protezy zębowe – co powinieneś o nich wiedzieć?https://www.pruszkowmowi.pl/wp-content/uploads/2018/11/teeth-3414722_1920-1024x682.pnghttps://www.pruszkowmowi.pl/wp-content/uploads/2018/11/teeth-3414722_1920-300x300.png admin Materiał partneraZdrowie
Nawet jeśli dbamy o zęby, szczotkujemy je dwa razy dziennie i regularnie odwiedzamy gabinet stomatologiczny, w życiu każdego człowieka przychodzi taki moment, że trzeba zastąpić je protezą. Dobrze rozwinięta gałąź stomatologii, jaką jest protetyka stomatologiczna, niesie pomoc tym osobom, u których pojawiły się braki zębowe. Metody wykorzystywane w jej...
<strong>Nawet jeśli dbamy o zęby, szczotkujemy je dwa razy dziennie i regularnie odwiedzamy gabinet stomatologiczny, w życiu każdego człowieka przychodzi taki moment, że trzeba zastąpić je protezą. Dobrze rozwinięta gałąź stomatologii, jaką jest protetyka stomatologiczna, niesie pomoc tym osobom, u których pojawiły się braki zębowe. Metody wykorzystywane w jej zakresie mają na celu rekonstrukcję mniejszych i większych ubytków w uzębieniu, które mają wpływ na pozostałe zęby i całą szczękę. Sprawdź, jakie są rodzaje protez zębowych.</strong> <h2>Rodzaje protez zębowych</h2> <h3>Wkład koronowo-korzeniowy</h3> Najczęściej protetyk (dobry protetyk w Warszawie: <a href="https://prosmile.warszawa.pl/oferta/protetyka-stomatologiczna/">https://prosmile.warszawa.pl/oferta/protetyka-stomatologiczna/</a>) proponuje jego wykonanie w przypadku odbudowy bardzo zniszczonego zęba, np. po leczeniu kanałowym. Sztyft (zazwyczaj ze stali) umieszcza się w korzeniu zęba, na który później zakładana jest korona protetyczna. Może zostać zastosowany indywidualny wkład wykonany na miarę specjalnie dla pacjenta lub uniwersalny wkład przygotowany przez producenta. <h3>Proteza szkieletowa</h3> Pacjenci chwalą sobie, że jest ona bardzo komfortowa w codziennym użytkowaniu. Służy do uzupełniania częściowych braków zębowych. Jej konstrukcja wykonana jest z metalu, dzięki czemu jest bardzo trwała i solidna. Założenie protezy szkieletowej dentysta proponuje wtedy, gdy niemożliwe jest skorzystanie z pomocy koron ani mostów. <h3>Proteza akrylowa</h3> Jako jedna z niewielu jest refundowana przez NFZ. Proteza akrylowa może być częściowa, jak również całkowita. Niestety nie jest ona zbyt wygodna w codziennym noszeniu, utrudnia jedzenie i mówienie, gdyż jest protezą wyjmowaną, a nie przytwierdzaną do dziąsła. Kształtem przypomina podkowę. <h3>Proteza akronowa</h3> To całkowita nowość w protetyce, którą można uznać za godnego następcę protez nylonowych i acetalowych. Protezy tego typu będą doskonałym rozwiązaniem w przypadku braku tylko jednego zęba, jak również wtedy, gdy pacjent stracił wszystkie zęby.Szukasz dobrego dentysty? Kompleksowe leczenie stomatologiczne, poparte wieloletnią praktyką dentystyczną, zostanie Ci zaoferowane w <a href="https://prosmile.warszawa.pl/">ProSmile</a> w Warszawie. Wśród oferowanych zabiegów widnieje leczenie protetyczne, stomatologia estetyczna oraz leczenie implantologiczne. Już dziś umów się na wizytę.