Dziś gra w ruletkę cieszy się olbrzymim popytem wśród miłośników hazardu. O popularności tej porywającej gry świadczą jej liczne odmiany, długa historia i przychylność graczy. Jeżeli zamierzamy grać w ruletkę bezpiecznie, warto wybrać wiarygodne kasyno wirtualne. W tym celu zaleca się sprawdzić ranking kasyn online. Istotne jest również zweryfikowanie licencji danego kasyna, opinii użytkowników, biblioteki gier i oferty bonusową operatora.

Wyróżniamy następujące rodzaje ruletki:

  • francuska ruletka – ten typ zawiera 36 liczb i jedno 0;
  • europejska ruletka – zawiera 36 liczb i jedno 0, cechuje się ona mniejszym poziomem RTP niż francuska;
  • amerykańska ruletka – na kole jest 38 liczb, w tym także zero i podwójne zero.

Ważne zasady gry w ruletkę wirtualną nie są trudne do zrozumienia. Do uruchomienia rozgrywki wykorzystywane jest koło i specjalna platforma. W poniższej części tekstu opiszemy ważne zasady gry w europejską i amerykańską ruletkę oraz wyjaśnimy ważne różnice między tymi odmianami gry.

Europejska ruletka – podstawowa charakterystyka

 

W europejskiej ruletce mamy do czynienia z kołem do gry, które zawiera jedno zero na zielonym tle i 36 liczb. Ruletka europejska online jest idealną opcją dla początkujących hazardzistów, którzy chcą wypróbować swoich sił w trakcie tej zachwycającej gry. Prawdopodobieństwo wygranej stanowi 1:36. Przewaga operatora wirtualnego nad graczem wynosi 2.7%. Numery na kole są ułożone losowo. 

W trakcie gry w europejską ruletkę możemy zarówno obstawiać konkretne liczby, jak i dokonywać stawek przeciwstawnych, gdzie szansa na zgarnięcie wygranej stanowi 50%. Chodzi o obstawianie parzystych i nieparzystych liczb, czerwonego i czarnego koloru komórek na kole, wysokich i niskich liczb. 

Zanim aktywujemy grę w ruletkę w trybie realnych środków, warto wiedzieć, że żadna strategia nie zapewnia uczestnikom rozgrywki gwarantowanej zwycięstwo. Ruletka europejska jest zabawą wyłącznie losową i żaden hazardzista nie może przewidzieć wyników rozgrywki. 

W wiarygodnych kasynach wirtualnych gracz może przetestować europejską ruletkę bez wpłat. Ruletka online demo zapewnia graczom wiele przyjemności:

  • możemy wypróbować swój los bez wydania pieniędzy;
  • w niektórych kasynach możemy grać w ruletkę bez założenia profilu;
  • możliwość treningu swoich umiejętności bez jakiegokolwiek ryzyka;
  • demonstracyjna gra może zostać uaktywniona na telefonach komórkowych.

Choć w trakcie bezpłatnej rozgrywki nie uda się zdobyć realnej wygranej, pozwala ona na zdobycie niezbędnego doświadczenia. Darmowa ruletka zdecydowanie jest perfekcyjnym rozwiązaniem dla nowicjuszy, którzy stawiają pierwsze kroki w świecie hazardowym.

Ważne cechy amerykańskiej ruletki 

Na kole gry amerykańskiej znajduje się 38 komórek: 36 liczb, zero i podwójne zero. Numery na kole ruletki amerykańskiej są umieszczone na czarnym i czerwonym tłach, gdyż 0 i 00 znajdują się na zielonym tle. Oprócz tradycyjnych zakładów na kolory i liczby ten rodzaj ruletki oferuje możliwość obstawiania trójki i piątki liczb. Ponadto, w ruletce amerykańskiej gracze mogą obstawiać zakłady wewnętrzne na kwadratach na planszy, albo zewnętrzne na bokach planszy. Numery na kole amerykańskiej zabawy w ruletkę są ułożone naprzemiennie.

Zrozumieć to, która odmiana ruletki jest dla graczy odpowiadająca można tylko po jej wypróbowaniu. W europejskiej ruletce jest jedna zerowa komórka na kole, z kolei w amerykańskiej ruletce są komórki 0 i 00. Dwa zerowe sloty oznaczają podwójną przewagę dla samego kasyna. Przewaga operatora nad graczami w trakcie gry na amerykańskiej ruletce wynosi 5.26%.

Podsumowanie

Już wiemy, że w porównaniu z amerykańską ruletką europejska wersja gry ma tylko jedno zero. Dodatkowo warto powiedzieć, że różnica między tymi dwoma grami polega na tym, że numery na kole ruletki amerykańskiej są ułożone w sekwencji naprzemiennej, gdyż numery na kole ruletki europejskim zostały ułożone w kolejności losowej. Inne podstawowe różnice tych odmian zostały opisane w poniższej tabeli.

Amerykańska wersja

Europejska wersja

Jedno zero (0) i podwójne zero (00)

Jedno zero (0)

38 komórek na kole

37 komórek na kole

Prawdopodobieństwo wygranej 1:38

Prawdopodobieństwo wygranej 1:37

Przewagą kasyna 5.26%

Przewagą kasyna 2.7%

Z powodu mniejszej przewagi kasyna i wyższego poziomu RTP europejska ruletka gra online jest dość popularna wśród graczy. Amerykańska ruletka, z kolei, jest preferowana przez operatorów hazardowych, ponieważ korzyści są związane z ich własnymi zyskami. Jednakże, jak pokazuje praktyka, zalety i wady europejskiej lub amerykańskiej ruletki nie mają jakigokolwiek wpływu na zdobycie wygranej. Sukces gracza zależy od umiejętności dostrzegania różnic w tych odmianach ruletki oraz od jego szczęścia.