Położona w północno-zachodniej części Hiszpanii Kastylia i León to region kojarzony głównie ze skrywającymi interesujące historie średniowiecznymi zamkami, ale też wieloma ciekawymi pod względem kulturoznawczym punktami. Jest szczególnie uwielbiany przez koneserów wina, jako że słynie z jego produkcji. Bez względu na preferencje amatorów trunków, wycieczki do najsławniejszych winnic regionu Kastylia i León cieszą się bardzo dużą popularnością.

Nie da się ukryć, że Kastylia i León (Castilla y León) pod względem bogactwa kulturowego przyćmiewa pozostałe rejony Hiszpanii. Słynie z licznych romańskich kościołów, pustelni i klasztorów. Podczas wakacji w Hiszpanii raczej nie uda Ci się zobaczyć wszystkiego, ale jest kilka szczególnych punktów, które powinno się umieścić na swojej liście miejsc wartych odwiedzenia. Jej sporządzenie ułatwi Ci strona www.hermosaespana.es, gdzie znajdziesz dokładny opis największych hiszpańskich atrakcji.

Najważniejsze atrakcje turystyczne w Kastylii i Leon

Katedra w León

Centralnym punktem miasta jest gotycka katedra, jeden z głównych przystanków na drodze pielgrzymek zmierzających do Santiago de Compostela. Uwagę podróżujących przyciągają tu zapierające dech w piersiach witraże, pochodzące z XIII wieku. Katedra uważana jest za „francuską”, gdyż wykazuje dużo podobieństwa do Cathédrale Notre-Dame de Reims, Cathédrale Notre Dame d’Amiens,a nawet słynnej Cathédrale Notre-Dame.

Alkazar w Segowii

Uznany za najpiękniejszy zamek w całej Hiszpanii – Alcázar de Segovia. Umiejscowiony na charakterystycznym cyplu pomiędzy rzekami Clamores i Eresma, do złudzenia przypomina przemierzający morza i oceany okręt. Zwiedzanie tego miejsca to jedno, ale będąc w Segowii warto też pochylić się nad historią, jaką skrywa ten zamek.

Kopalnia złota – Las Médulas

Jedna z największych atrakcji turystycznych Hiszpanii, wpisana na listę światowego dziedzictwa UNESCO – pejzaż kulturowy Las Médulas. To miejsce niewątpliwie jest jednym z najpiękniejszych w tamtym regiony, ale prócz walorów krajobrazowych, jest przede wszystkim namacalnym świadectwem obecności starożytnej cywilizacji jeszcze z czasów Imperium Rzymskiego. Obowiązkowy przystanek każdego turysty.

Jest jeszcze całe mnóstwo innych punktów w tym regionie Hiszpanii, które również warto zobaczyć, ale nie sposób ich tutaj wszystkich wymienić. Znajdziesz je tutaj https://www.hermosaespana.es/los-10-monumentos-que-debes-visitar-cuando-vayas-a-espana/.

Kastylia i León – perły Hiszpaniihttps://www.pruszkowmowi.pl/wp-content/uploads/2018/09/1.jpeghttps://www.pruszkowmowi.pl/wp-content/uploads/2018/09/1-300x300.jpeg admin Styl życia
Położona w północno-zachodniej części Hiszpanii Kastylia i León to region kojarzony głównie ze skrywającymi interesujące historie średniowiecznymi zamkami, ale też wieloma ciekawymi pod względem kulturoznawczym punktami. Jest szczególnie uwielbiany przez koneserów wina, jako że słynie z jego produkcji. Bez względu na preferencje amatorów trunków, wycieczki do najsławniejszych winnic regionu...
Położona w północno-zachodniej części Hiszpanii Kastylia i León to region kojarzony głównie ze skrywającymi interesujące historie średniowiecznymi zamkami, ale też wieloma ciekawymi pod względem kulturoznawczym punktami. Jest szczególnie uwielbiany przez koneserów wina, jako że słynie z jego produkcji. Bez względu na preferencje amatorów trunków, wycieczki do najsławniejszych winnic regionu Kastylia i León cieszą się bardzo dużą popularnością. <p style="text-align: justify;">Nie da się ukryć, że Kastylia i León (Castilla y León) pod względem bogactwa kulturowego przyćmiewa pozostałe rejony Hiszpanii. Słynie z licznych romańskich kościołów, pustelni i klasztorów. Podczas wakacji w Hiszpanii raczej nie uda Ci się zobaczyć wszystkiego, ale jest kilka szczególnych punktów, które powinno się umieścić na swojej liście miejsc wartych odwiedzenia. Jej sporządzenie ułatwi Ci strona <a href="http://www.hermosaespana.es/">www.hermosaespana.es</a>, gdzie znajdziesz dokładny opis największych hiszpańskich atrakcji.</p><h2>Najważniejsze atrakcje turystyczne w Kastylii i Leon</h2> <h3>Katedra w León</h3> <p style="text-align: justify;">Centralnym punktem miasta jest gotycka katedra, jeden z głównych przystanków na drodze pielgrzymek zmierzających do Santiago de Compostela. Uwagę podróżujących przyciągają tu zapierające dech w piersiach witraże, pochodzące z XIII wieku. Katedra uważana jest za „francuską”, gdyż wykazuje dużo podobieństwa do Cathédrale Notre-Dame de Reims, Cathédrale Notre Dame d'Amiens,a nawet słynnej Cathédrale Notre-Dame.</p><h3>Alkazar w Segowii</h3> <p style="text-align: justify;">Uznany za najpiękniejszy zamek w całej Hiszpanii - Alcázar de Segovia. Umiejscowiony na charakterystycznym cyplu pomiędzy rzekami Clamores i Eresma, do złudzenia przypomina przemierzający morza i oceany okręt. Zwiedzanie tego miejsca to jedno, ale będąc w Segowii warto też pochylić się nad historią, jaką skrywa ten zamek.</p><h3><strong>Kopalnia złota – Las </strong><strong>M</strong><strong>é</strong><strong>d</strong><strong>ulas</strong></h3> <p style="text-align: justify;">Jedna z największych atrakcji turystycznych Hiszpanii, wpisana na listę światowego dziedzictwa UNESCO – pejzaż kulturowy Las Médulas. To miejsce niewątpliwie jest jednym z najpiękniejszych w tamtym regiony, ale prócz walorów krajobrazowych, jest przede wszystkim namacalnym świadectwem obecności starożytnej cywilizacji jeszcze z czasów Imperium Rzymskiego. Obowiązkowy przystanek każdego turysty.</p> <p style="text-align: justify;">Jest jeszcze całe mnóstwo innych punktów w tym regionie Hiszpanii, które również warto zobaczyć, ale nie sposób ich tutaj wszystkich wymienić. Znajdziesz je tutaj <a href="https://www.hermosaespana.es/los-10-monumentos-que-debes-visitar-cuando-vayas-a-espana/">https://www.hermosaespana.es/los-10-monumentos-que-debes-visitar-cuando-vayas-a-espana/</a>.</p>