Choć tegoroczna jesień wciąż zachwyca nas słońcem i niemal letnimi temperaturami, zima zbliża się z każdym dniem. Czas pomyśleć o przygotowaniu auta na mrozy i zaśnieżone drogi. Oto kilka pomocnych rad.

Wielu z nas wakacje spędziło w dalekich podróżach. Ale czy zdążyliśmy dobrze umyć swoje samochody? Zanim spadnie pierwszy śnieg, koniecznie oczyść całą karoserię auta i zabezpiecz ją przed szkodliwym działaniem soli przy pomocy np. wosku. Potem posmaruj silikonem uszczelki w oknach, a zamki przetrzyj środkiem przeciw zamarzaniu. Sprawdź reflektory i migacze, one muszą być w pełni gotowe na nadchodzące mgły. Dobrze też, jeśli wymienisz pióra wycieraczek na nowe i uzupełnisz płyn w spryskiwaczu do szyb. Przetestuj ogrzewanie wewnątrz pojazdu, a w bagażniku koniecznie znajdź miejsce na saperkę, linkę holowniczą i – ewentualnie – łańcuchy śniegowe.

zima w wpr

Podstawowy przegląd techniczny

Dokładną analizę techniczną samochodu najlepiej pozostawić fachowcom, sam jednak możesz wykonać niektóre czynności. Na przykład przekonaj się, czy płyn chłodniczy w twoim aucie nie zamarza w zbyt wysokiej temperaturze. Można to zrobić przy pomocy specjalnego miernika. W razie potrzeby dolej środek obniżający tę temperaturę albo wymień cały płyn. Wystarczy odkręcić korek spustowy i podłożyć pod chłodnicę pojemnik, by w ciągu paru minut cały układ sam się opróżnił. Teraz możesz przeczyścić go wodą destylowaną i wlać nowy płyn chłodniczy. Sam też bez problemu zadbasz o akumulator, rozłączając jego zaciski. Zebrany na nich brud zatrzymuje wilgoć, a to może prowadzić do rozładowania baterii. Zabezpiecz wrażliwe miejsca środkiem konserwującym i ponownie podłącz zaciski.

Konieczna wymiana opon

Rzecz z pozoru oczywista – wymiana letnich opon na zimowe – niektórym kierowcom wciąż sprawia wiele kłopotu. Aby sobie go oszczędzić, skorzystaj z pomocy profesjonalistów. Jeśli szukasz nowego ogumienia, zobacz na Oponeo.pl dostępną gamę wymiarów i marek opon. Wybrany towar możesz zamówić z jednoczesnym montażem w swoim aucie, a także sprawdzić, które propozycje zyskały największe uznanie w oczach fachowców. Tańsze opony – używane – kupisz np. na Extraopony.pl. Pamiętaj jednak, że w przypadku ogumienia zimowego korzystanie z „używek” odbywa się wyłącznie na twoją odpowiedzialność.

Kierowco, nie daj się zaskoczyć zimie! Adam Osuch Adam OsuchTransport
Choć tegoroczna jesień wciąż zachwyca nas słońcem i niemal letnimi temperaturami, zima zbliża się z każdym dniem. Czas pomyśleć o przygotowaniu auta na mrozy i zaśnieżone drogi. Oto kilka pomocnych rad. Wielu z nas wakacje spędziło w dalekich podróżach. Ale czy zdążyliśmy dobrze umyć swoje samochody? Zanim spadnie pierwszy śnieg,...
<strong>Choć tegoroczna jesień wciąż zachwyca nas słońcem i niemal letnimi temperaturami, zima zbliża się z każdym dniem. Czas pomyśleć o przygotowaniu auta na mrozy i zaśnieżone drogi. Oto kilka pomocnych rad.</strong> <p style="color: #000000;">Wielu z nas wakacje spędziło w dalekich podróżach. Ale czy zdążyliśmy dobrze umyć swoje samochody? Zanim spadnie pierwszy śnieg, koniecznie oczyść całą karoserię auta i zabezpiecz ją przed szkodliwym działaniem soli przy pomocy np. wosku. Potem posmaruj silikonem uszczelki w oknach, a zamki przetrzyj środkiem przeciw zamarzaniu. Sprawdź reflektory i migacze, one muszą być w pełni gotowe na nadchodzące mgły. Dobrze też, jeśli wymienisz pióra wycieraczek na nowe i uzupełnisz płyn w spryskiwaczu do szyb. Przetestuj ogrzewanie wewnątrz pojazdu, a w bagażniku koniecznie znajdź miejsce na saperkę, linkę holowniczą i – ewentualnie – łańcuchy śniegowe.</p> <p style="color: #000000;"><a href="http://pruszkowmowi.pl/wp-content/uploads/2014/10/zima-w-wpr.jpg"><img class="alignnone wp-image-3808 size-large" src="http://pruszkowmowi.pl/wp-content/uploads/2014/10/zima-w-wpr-1024x768.jpg" alt="zima w wpr" width="1024" height="768" /></a></p> <p style="color: #000000;"><strong>Podstawowy przegląd techniczny</strong></p> <p style="color: #000000;">Dokładną analizę techniczną samochodu najlepiej pozostawić fachowcom, sam jednak możesz wykonać niektóre czynności. Na przykład przekonaj się, czy płyn chłodniczy w twoim aucie nie zamarza w zbyt wysokiej temperaturze. Można to zrobić przy pomocy specjalnego miernika. W razie potrzeby dolej środek obniżający tę temperaturę albo wymień cały płyn. Wystarczy odkręcić korek spustowy i podłożyć pod chłodnicę pojemnik, by w ciągu paru minut cały układ sam się opróżnił. Teraz możesz przeczyścić go wodą destylowaną i wlać nowy płyn chłodniczy. Sam też bez problemu zadbasz o akumulator, rozłączając jego zaciski. Zebrany na nich brud zatrzymuje wilgoć, a to może prowadzić do rozładowania baterii. Zabezpiecz wrażliwe miejsca środkiem konserwującym i ponownie podłącz zaciski.</p> <p style="color: #000000;"><strong>Konieczna wymiana opon</strong></p> <p style="color: #000000;">Rzecz z pozoru oczywista – wymiana letnich opon na zimowe – niektórym kierowcom wciąż sprawia wiele kłopotu. Aby sobie go oszczędzić, skorzystaj z pomocy profesjonalistów. Jeśli szukasz nowego ogumienia, <strong><a href="http://www.oponeo.pl/">zobacz na Oponeo.pl</a></strong> dostępną gamę wymiarów i marek opon. Wybrany towar możesz zamówić z jednoczesnym montażem w swoim aucie, a także sprawdzić, które propozycje zyskały największe uznanie w oczach fachowców. Tańsze opony – używane – kupisz np. na Extraopony.pl. Pamiętaj jednak, że w przypadku ogumienia zimowego korzystanie z „używek” odbywa się wyłącznie na twoją odpowiedzialność.</p>