NORDIC WALKINGNORDIC WALKING 2

Nareszcie wiosna! Czas na zmiany!  Nagle wszyscy zaczęli je nie tylko w swoich szafach ale i na sportowo. Widzicie już pierwszych maratończykow biegowych, a może rowerzystów. Tak! Im cieplej tym chętniej wychodzimy na świeże powietrze, by nie tylko pospacerować ale i zadbać o swoją sylwetkę. Czy macie ochote rozpocząć ćwiczenia, jednak brak wam pomysłu i sił. A może wstydzicie się ponieważ nie macie kondycji? Nic bardziej mylnego! Im więcej wymówek tym mniej chęci. Kochani jeśli pragniecie zmian, a w żadnym sporcie nie możecie odnaleść siebie, czas na coś nowego.

 

Nordic Walking to sport dla każdego, w każdym wieku, niezależnie od kondycji i wagi. Marsz z kijami daje wiele radości dzięki wysiłkowi fizycznemu i możliwości obcowania z naturą. „Na kijkach” można swobodnie rozmawiać z przyjaciółmi, zwiedzać, podróżować. Gdy stosujemy poprawną technikę marszu możemy spalać więcej kalorii niż przy zwykłym chodzeniu. Dzięki odciążeniu nóg, na rzecz rąk ,można pokonywać trzy razy dłuższe trasy przy umiarkowanym wysiłku.

 

Jako wielka miłośniczka tego rodzaju sportu chciałabym podzielić się wiedzą i doświadczeniem z innymi. Akcja Nordic Walking Pruszków,organizowana przeze mnie, ma na celu naukę techniki marszu od postaw jak i doszkalanie średnio-zaawansowanych. Chcę utworzyć grupę ludzi, którzy lubią chodzenie z kijami i chcą przy okazji nabrać kondycji wspólnie zwiedzając piękne okolice Pruszkowa.

Nauka może odbywać się w dwóch grupach: początkujących i średnio-zaawansowanych. Następnie gdy wszyscy nabiorą wprawy w poprawnej technice marszu wyruszymy grupowo na wycieczki. Trasy i cele wycieczek będą omawiane na zajęciach. Nordic Walking jest związany z turystyką, więc w ramach spotkań przewiduje zwiedzanie muzeów, parków przyrody, pikniki, ogniska. Wszystko zależy od was!

Zapraszam na pierwsze spotkanie 1 czerwca w niedziele o godz.10 pod Pałacykiem Ślubów „koło fontanny” w Pruszkowie. Proszę koniecznie zabrać kije i wode. Obowiązuje strój sportowy, by komfortowo poruszać się podczas treningu. Na spotkaniu omówimy utworzenie grup dwu lub trzy osobowych oraz zaplanujemy trasy na kolejne spotkania. Czekam na pomysły dotyczące wspólnych wycieczek po zakończonym kursie marszu nordic walking.

                     Berenika Witkowska

Zajęcia Nordic Walking w Pruszkowie Bernika Witkowska AktualnościBerenika WitkowskaSportStyl życia,,,,
  Nareszcie wiosna! Czas na zmiany!  Nagle wszyscy zaczęli je nie tylko w swoich szafach ale i na sportowo. Widzicie już pierwszych maratończykow biegowych, a może rowerzystów. Tak! Im cieplej tym chętniej wychodzimy na świeże powietrze, by nie tylko pospacerować ale i zadbać o swoją sylwetkę. Czy macie ochote rozpocząć...
  <a href="http://pruszkowmowi.pl/wp-content/uploads/2014/05/NORDIC-WALKING.jpg"><img alt="NORDIC WALKING" src="http://pruszkowmowi.pl/wp-content/uploads/2014/05/NORDIC-WALKING.jpg" width="275" height="184" /></a><a href="http://pruszkowmowi.pl/wp-content/uploads/2014/05/NORDIC-WALKING-2.jpg"><img alt="NORDIC WALKING 2" src="http://pruszkowmowi.pl/wp-content/uploads/2014/05/NORDIC-WALKING-2.jpg" width="275" height="183" /></a>Nareszcie wiosna! Czas na zmiany!  Nagle wszyscy zaczęli je nie tylko w swoich szafach ale i na sportowo. Widzicie już pierwszych maratończykow biegowych, a może rowerzystów. Tak! Im cieplej tym chętniej wychodzimy na świeże powietrze, by nie tylko pospacerować ale i zadbać o swoją sylwetkę. Czy macie ochote rozpocząć ćwiczenia, jednak brak wam pomysłu i sił. A może wstydzicie się ponieważ nie macie kondycji? Nic bardziej mylnego! Im więcej wymówek tym mniej chęci. Kochani jeśli pragniecie zmian, a w żadnym sporcie nie możecie odnaleść siebie, czas na coś nowego. Nordic Walking to sport dla każdego, w każdym wieku, niezależnie od kondycji i wagi. Marsz z kijami daje wiele radości dzięki wysiłkowi fizycznemu i możliwości obcowania z naturą. „Na kijkach” można swobodnie rozmawiać z przyjaciółmi, zwiedzać, podróżować. Gdy stosujemy poprawną technikę marszu możemy spalać więcej kalorii niż przy zwykłym chodzeniu. Dzięki odciążeniu nóg, na rzecz rąk ,można pokonywać trzy razy dłuższe trasy przy umiarkowanym wysiłku. Jako wielka miłośniczka tego rodzaju sportu chciałabym podzielić się wiedzą i doświadczeniem z innymi. <b>Akcja Nordic Walking Pruszków</b>,organizowana przeze mnie, ma na celu naukę techniki marszu od postaw jak i doszkalanie średnio-zaawansowanych. Chcę utworzyć grupę ludzi, którzy lubią chodzenie z kijami i chcą przy okazji nabrać kondycji wspólnie zwiedzając piękne okolice Pruszkowa.Nauka może odbywać się w dwóch grupach: początkujących i średnio-zaawansowanych. Następnie gdy wszyscy nabiorą wprawy w poprawnej technice marszu wyruszymy grupowo na wycieczki. Trasy i cele wycieczek będą omawiane na zajęciach. Nordic Walking jest związany z turystyką, więc w ramach spotkań przewiduje zwiedzanie muzeów, parków przyrody, pikniki, ogniska. Wszystko zależy od was!<b>Zapraszam na pierwsze spotkanie</b> <b>1 czerwca w niedziele o godz.10 pod Pałacykiem Ślubów „koło fontanny” w Pruszkowie.</b> Proszę koniecznie zabrać kije i wode. Obowiązuje strój sportowy, by komfortowo poruszać się podczas treningu. Na spotkaniu omówimy utworzenie grup dwu lub trzy osobowych oraz zaplanujemy trasy na kolejne spotkania. Czekam na pomysły dotyczące wspólnych wycieczek po zakończonym kursie marszu nordic walking. <p style="text-align: right;">                     Berenika Witkowska</p>