„Urząd Miejski w Pruszkowie rozpatruje możliwość uruchomienia systemu powiadamiania SMS-ami podatników o zbliżających się terminach płatności i występujących zaległościach  z tytułu opłaty za gospodarowanie odpadami.”

Taką wiadomość można przeczytać na stronie Urzędu Miasta.  No początku ciężko było mi uwierzyć w to co czytam… Po pierwsze, system powiadomień SMS, tylko po to żeby przypominać o płaceniu za odpady? Z pewnością sam system kosztowałby kilkadziesiąt do kilkuset tysięcy  złotych i powiadamiałby tylko tych, którzy się zarejestrują? Nie wiem jak można wpaść na taki pomysł. Założę się, że  każdy z nas tylko czeka, żeby dostać kolejnego sms-a o treści  „Zapłać za śmieci, pozdrawiam Jan Starzyński”.
Dalej na stronie miasta czytamy:

„Taka forma kontaktu z mieszkańcami będzie wymagała zgody i podania numeru telefonu przez osoby zainteresowane. Prosimy o wypełnienie ankiety, której wyniki będą podstawą do ewentualnego wdrożenia systemu.”

Czy „osoby które mają spore zaległości” będą tak ochoczo rejestrowały się w celu dostawania ponagleń? A może chodzi o osoby, które po prostu o tym zapominają? Czy SMS w dzisiejszych czasach będzie odpowiednią motywacja? Nie wydaje mi się.

A teraz najlepsze! Władze miasta przygotowały ankietę, w której mieszkańcy mogą decydować o tym, czy chcą mieć taki system. Ciekaw jestem wyników, szkoda  że miasto nie daje do nich podglądu .

Link do ankiety (autorstwa miasta)- znajduje się tutaj

Zapraszamy tez do głosowania w naszej, identycznej ankiecie.

[poll id=”5″]

Kolejny pomysł z systemem SMS sprawia, że zaczynam widzieć teorie spisowe. Czy komuś bardzo zależy, żeby kupić takie rozwiązanie, a może jest w tym jakiś interes? Inaczej trudno mi sobie wytłumaczyć tok myślowy włodarzy miasta.

Chcesz „SMSować” z władzami miasta? Zagłosuj w ankieciehttp://www.pruszkowmowi.pl/wp-content/uploads/2014/09/unnamed1.jpghttp://www.pruszkowmowi.pl/wp-content/uploads/2014/09/unnamed1-300x300.jpg Piotr Łuczyński MiastoPiotr ŁuczyńskiPolecanePruszkówtechnologie,,,
'Urząd Miejski w Pruszkowie rozpatruje możliwość uruchomienia systemu powiadamiania SMS-ami podatników o zbliżających się terminach płatności i występujących zaległościach  z tytułu opłaty za gospodarowanie odpadami.'Taką wiadomość można przeczytać na stronie Urzędu Miasta.  No początku ciężko było mi uwierzyć w to co czytam... Po pierwsze, system powiadomień SMS, tylko po to...
<blockquote> <p style="text-align: justify;">"Urząd Miejski w Pruszkowie rozpatruje możliwość uruchomienia systemu powiadamiania SMS-ami podatników o zbliżających się terminach płatności i występujących zaległościach  z tytułu opłaty za gospodarowanie odpadami."</p> </blockquote> <p style="text-align: justify;">Taką wiadomość można przeczytać na stronie Urzędu Miasta.  No początku ciężko było mi uwierzyć w to co czytam... Po pierwsze, system powiadomień SMS, tylko po to żeby przypominać o płaceniu za odpady? Z pewnością sam system kosztowałby kilkadziesiąt do kilkuset tysięcy  złotych i powiadamiałby tylko tych, którzy się zarejestrują? Nie wiem jak można wpaść na taki pomysł. Założę się, że  każdy z nas tylko czeka, żeby dostać kolejnego sms-a o treści  "Zapłać za śmieci, pozdrawiam Jan Starzyński". Dalej na stronie miasta czytamy:</p><blockquote>"Taka forma kontaktu z mieszkańcami będzie wymagała zgody i podania numeru telefonu przez osoby zainteresowane. Prosimy o wypełnienie ankiety, której wyniki będą podstawą do ewentualnego wdrożenia systemu."</blockquote> <p style="text-align: justify;">Czy "osoby które mają spore zaległości" będą tak ochoczo rejestrowały się w celu dostawania ponagleń? A może chodzi o osoby, które po prostu o tym zapominają? Czy SMS w dzisiejszych czasach będzie odpowiednią motywacja? Nie wydaje mi się.</p> <p style="text-align: justify;">A teraz najlepsze! Władze miasta przygotowały ankietę, w której mieszkańcy mogą decydować o tym, czy chcą mieć taki system. Ciekaw jestem wyników, szkoda  że miasto nie daje do nich podglądu .</p> <p style="text-align: justify;">Link do ankiety (autorstwa miasta)- znajduje się <a href="http://interankiety.pl/interankieta/622fe9db74c5b79eb12b9c85d979bd59"><strong>tutaj</strong></a></p> <p style="text-align: justify;">Zapraszamy tez do głosowania w naszej, identycznej ankiecie.</p> <p style="text-align: justify;">[poll id="5"]</p> <p style="text-align: justify;">Kolejny pomysł z systemem SMS sprawia, że zaczynam widzieć teorie spisowe. Czy komuś bardzo zależy, żeby kupić takie rozwiązanie, a może jest w tym jakiś interes? Inaczej trudno mi sobie wytłumaczyć tok myślowy włodarzy miasta.</p>