Projekt „Wiem, dlaczego wybieram” to cykl działań edukacyjnych dla uczniów dotyczących budowania społeczeństwa obywatelskiego przez wspieranie frekwencji wyborczej. Poprzez podnoszenie świadomości uczniów oraz angażowanie ich w działania w środowisku lokalnym ma na celu promocję aktywnych postaw obywatelskich. Efektem projektu będzie zdobycie przez uczniów wiedzy dotyczącej działalności i kompetencji władz na różnych poziomach oraz promocja postaw demokratycznych i partycypacyjnych W ramach projektu uczniowie zrealizują mini-projekty pro frekwencyjne na terenie Pruszkowa skierowane do wszystkich jego mieszkańców. Projekty nie będą miały, na co również w poprzedniej edycji organizator zwracał szczególną uwagę, charakteru ideologicznego czy politycznego, ale edukacyjny i prodemokratyczny.

Projekt skierowany jest do uczniów szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych
z województwa łódzkiego, mazowieckiego i podlaskiego. Celem projektu jest edukacja obywatelska, zwłaszcza w zakresie frekwencji wyborczej oraz budowanie w uczniach poczucia sprawczości. Szkoły nie ponoszą żadnych kosztów związanych
z przeprowadzeniem projektu.

Projekt realizowany jest przez Fundację Innowatorium. Założona w 2010 r. Fundacja
Innowatorium skupia się na działaniach edukacyjnych dla młodzieży, animatorów oraz osób starszych. W ostatnim czasie szczególny nacisk położony został na projekty pro frekwencyjne w szkołach gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych.

W Pruszkowie projekt realizują uczniowie Gimnazjum nr 4 im. Jana Pawła ll.  Będą zajmowali się  badaniem dzielnic Pruszkowa, zapytają o to jakie są atuty poszczególnych dzielnic, a jakie minusy.W ten sposób chcą zmienić to, co mieszkańcom tu nie odpowiada, w ramach projektu przeprowadzili ankiety i sondy na ulicach miasta dotyczące wad i zalet .
Jak sami mówią „Chcemy, aby ludzie wiedzieli, że razem możemy zmienić miasto, potrzeba tylko chęci”

Cała redakcja PruszkówMówi kibicuje takiej postawie, mamy nadzieję, że młodzi mieszkańcy miasta nie poprzestaną na jednym  projekcie i cały czas będą aktywnie wpływać na rozwój miasta.

 

Uczniowie gimnazjum pytają o wady i zalety Pruszkowahttp://www.pruszkowmowi.pl/wp-content/uploads/2014/12/Zrzut-ekranu-2014-12-18-o-10.31.40.pnghttp://www.pruszkowmowi.pl/wp-content/uploads/2014/12/Zrzut-ekranu-2014-12-18-o-10.31.40-300x300.png Piotr Łuczyński edukacjaMiastoPolecanePruszków,
Projekt „Wiem, dlaczego wybieram” to cykl działań edukacyjnych dla uczniów dotyczących budowania społeczeństwa obywatelskiego przez wspieranie frekwencji wyborczej. Poprzez podnoszenie świadomości uczniów oraz angażowanie ich w działania w środowisku lokalnym ma na celu promocję aktywnych postaw obywatelskich. Efektem projektu będzie zdobycie przez uczniów wiedzy dotyczącej działalności i kompetencji władz...
Projekt „Wiem, dlaczego wybieram” to cykl działań edukacyjnych dla uczniów dotyczących budowania społeczeństwa obywatelskiego przez wspieranie frekwencji wyborczej. Poprzez podnoszenie świadomości uczniów oraz angażowanie ich w działania w środowisku lokalnym ma na celu promocję aktywnych postaw obywatelskich. Efektem projektu będzie zdobycie przez uczniów wiedzy dotyczącej działalności i kompetencji władz na różnych poziomach oraz promocja postaw demokratycznych i partycypacyjnych W ramach projektu uczniowie zrealizują mini-projekty pro frekwencyjne na terenie Pruszkowa skierowane do wszystkich jego mieszkańców. Projekty nie będą miały, na co również w poprzedniej edycji organizator zwracał szczególną uwagę, charakteru ideologicznego czy politycznego, ale edukacyjny i prodemokratyczny.Projekt skierowany jest do uczniów szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych z województwa łódzkiego, mazowieckiego i podlaskiego. Celem projektu jest edukacja obywatelska, zwłaszcza w zakresie frekwencji wyborczej oraz budowanie w uczniach poczucia sprawczości. Szkoły nie ponoszą żadnych kosztów związanych z przeprowadzeniem projektu.Projekt realizowany jest przez Fundację Innowatorium. Założona w 2010 r. Fundacja Innowatorium skupia się na działaniach edukacyjnych dla młodzieży, animatorów oraz osób starszych. W ostatnim czasie szczególny nacisk położony został na projekty pro frekwencyjne w szkołach gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych.W Pruszkowie projekt realizują uczniowie Gimnazjum nr 4 im. Jana Pawła ll.  Będą zajmowali się  badaniem dzielnic Pruszkowa, zapytają o to jakie są atuty poszczególnych dzielnic, a jakie minusy.W ten sposób chcą zmienić to, co mieszkańcom tu nie odpowiada, w ramach projektu przeprowadzili ankiety i sondy na ulicach miasta dotyczące wad i zalet . Jak sami mówią "Chcemy, aby ludzie wiedzieli, że razem możemy zmienić miasto, potrzeba tylko chęci"Cała redakcja PruszkówMówi kibicuje takiej postawie, mamy nadzieję, że młodzi mieszkańcy miasta nie poprzestaną na jednym  projekcie i cały czas będą aktywnie wpływać na rozwój miasta.