WSB Warszawa to nowa ł Wyższa Szkoła Bankowa, stworzona z myślą o osobach, które chcą rozpocząć studia w stolicy, a jednocześnie mieć pewność, że będą w stanie pogodzić pracę i naukę, a program ich kierunku jest dostosowany do potrzeb pracodawców. Jakie są opinie, jeśli chodzi o WSB Warszawa, a właściwie – o Wyższych Szkołach Bankowych w całym kraju?

Studenci i absolwenci: ich opinie o WSB

Najbardziej wiarygodne opinie niewątpliwie pochodzą od samych studentów i absolwentów WSB. Na razie trudno jeszcze o opinie o WSB Warszawa (oddział funkcjonuje dopiero od niedawna), ale schemat funkcjonowania wszystkich placówek WSB w kraju jest bardzo podobny. Z tego względu nawet opinie studentów i absolwentów WSB w innych miastach mogą stanowić cenną wskazówkę.

Co roku WSB organizuje Badanie Atrybutów Marki, w którym studenci i absolwenci swobodnie mogą wskazać, co jest dużą zaletą studiów w Wyższej Szkole Bankowej, a co wymaga pewnych korekt. Co istotne, np. absolwenci WSB potwierdzają, że studia na tej uczelni w istotnym stopniu wpłynęły na ich pozycję zawodową, a w szczególności – na zmianę stanowiska i wzrost wynagrodzenia. Absolwenci WSB na wysokim poziomie oceniają także swoją satysfakcję z pracy (48 proc. wysoka i bardzo wysoka satysfakcja, 44 proc. średnia satysfakcja). Co ciekawe, łącznie 65 proc. ankietowanych twierdzi, że w WSB jest przyjaźniejsza atmosfera niż na innych uczelniach.

Opinie o WSB wyrażają także pracodawcy

Istotny wydaje się także feedback, jaki uczelnia dostaje od pracodawców – to w końcu zgodnie z ich oczekiwaniami układane są programy studiów czy tworzone są kolejne specjalności. Jak zatem to oni oceniają współpracę z WSB? Okazuje się, że w skali pięciopunktowej uczelnia może pochwalić się wynikiem 4,32 (badanie z 2018 r.). Szczególnie wysoko zostały ocenione studia podyplomowe – 70 proc. ankietowanych pracodawców stwierdziło, że studia podyplomowe w WSB (z ofertą studiów podyplomowych w WSB Warszawa można zapoznać się na https://www.wsb.pl/warszawa/studia-i-szkolenia/studia-podyplomowe) są lepiej dostosowane do potrzeb rynku pracy niż oferta konkurencyjnych placówek. Podsumowując zatem – sugerując się opinią studentów, absolwentów i pracodawców dotyczącą ogółu Wyższych Szkół Bankowych, należy się spodziewać, że także i w przypadku WSB Warszawa opinie będą zdecydowanie pozytywne.

 

WSB Warszawa – opinie o uczelni działającej w 10 miastach Polskihttp://www.pruszkowmowi.pl/wp-content/uploads/2019/11/entrepreneur-2326419_1920-1024x683.jpghttp://www.pruszkowmowi.pl/wp-content/uploads/2019/11/entrepreneur-2326419_1920-150x150.jpg admin Artykuł sponsorowanyPolecane
WSB Warszawa to nowa ł Wyższa Szkoła Bankowa, stworzona z myślą o osobach, które chcą rozpocząć studia w stolicy, a jednocześnie mieć pewność, że będą w stanie pogodzić pracę i naukę, a program ich kierunku jest dostosowany do potrzeb pracodawców. Jakie są opinie, jeśli chodzi o WSB Warszawa, a...
<strong>WSB Warszawa to nowa ł Wyższa Szkoła Bankowa, stworzona z myślą o osobach, które chcą rozpocząć studia w stolicy, a jednocześnie mieć pewność, że będą w stanie pogodzić pracę i naukę, a program ich kierunku jest dostosowany do potrzeb pracodawców. Jakie są opinie, jeśli chodzi o WSB Warszawa, a właściwie – o Wyższych Szkołach Bankowych w całym kraju?</strong><a href="https://www.pruszkowmowi.pl/wp-content/uploads/2019/11/entrepreneur-2326419_1920.jpg"><img class="alignleft size-large wp-image-8934" src="https://www.pruszkowmowi.pl/wp-content/uploads/2019/11/entrepreneur-2326419_1920-1024x683.jpg" alt="" width="1024" height="683" /></a> <h2>Studenci i absolwenci: ich opinie o WSB</h2> Najbardziej wiarygodne opinie niewątpliwie pochodzą od samych studentów i absolwentów WSB. Na razie trudno jeszcze o opinie o WSB Warszawa (oddział funkcjonuje dopiero od niedawna), ale schemat funkcjonowania wszystkich placówek WSB w kraju jest bardzo podobny. Z tego względu nawet opinie studentów i absolwentów WSB w innych miastach mogą stanowić cenną wskazówkę.Co roku WSB organizuje Badanie Atrybutów Marki, w którym studenci i absolwenci swobodnie mogą wskazać, co jest dużą zaletą studiów w Wyższej Szkole Bankowej, a co wymaga pewnych korekt. Co istotne, np. absolwenci WSB potwierdzają, że studia na tej uczelni w istotnym stopniu wpłynęły na ich pozycję zawodową, a w szczególności – na zmianę stanowiska i wzrost wynagrodzenia. Absolwenci WSB na wysokim poziomie oceniają także swoją satysfakcję z pracy (48 proc. wysoka i bardzo wysoka satysfakcja, 44 proc. średnia satysfakcja). Co ciekawe, łącznie 65 proc. ankietowanych twierdzi, że w WSB jest przyjaźniejsza atmosfera niż na innych uczelniach. <h2>Opinie o WSB wyrażają także pracodawcy</h2> Istotny wydaje się także feedback, jaki uczelnia dostaje od pracodawców – to w końcu zgodnie z ich oczekiwaniami układane są programy studiów czy tworzone są kolejne specjalności. Jak zatem to oni oceniają współpracę z WSB? Okazuje się, że w skali pięciopunktowej uczelnia może pochwalić się wynikiem 4,32 (badanie z 2018 r.). Szczególnie wysoko zostały ocenione studia podyplomowe – 70 proc. ankietowanych pracodawców stwierdziło, że studia podyplomowe w WSB (z ofertą studiów podyplomowych w WSB Warszawa można zapoznać się na <a href="https://www.wsb.pl/warszawa/studia-i-szkolenia/studia-podyplomowe">https://www.wsb.pl/warszawa/studia-i-szkolenia/studia-podyplomowe</a>) są lepiej dostosowane do potrzeb rynku pracy niż oferta konkurencyjnych placówek. Podsumowując zatem – sugerując się opinią studentów, absolwentów i pracodawców dotyczącą ogółu Wyższych Szkół Bankowych, należy się spodziewać, że także i w przypadku WSB Warszawa opinie będą zdecydowanie pozytywne.