Drużyna MKS Piotrówka Radom wygrała koszykarski Turniej Kadetów im. Wacława Dziugieła, w finale pokonując miejscowy MKS 83:55. W rozgrywanej od piątku do niedzieli na terenie Pruszkowa imprezie udział wzięło osiem mazowieckich drużyn.

DSC04517

Obydwaj finaliści przeszli przez rozgrywki grupowe jak burza, wygrywając każdy mecz średnio ponad trzydziestoma punktami. W finale imprezy lepsza okazała się drużyna z Radomia, która dominowała praktycznie od pierwszych minut meczu.

Obydwa zespoły należą do faworytów rozpoczynających się niedługo rozgrywek kadetów (zawodnicy urodzeniu w roku 1999 i młodsi) na Mazowszu i bez problemu powinny awansować do ogólnopolskiego etapu rywalizacji.

Trener MKS Pruszków, Jacek Gembal tak ocenia finał i cały turniej: W finale zagraliśmy zbyt statycznie, żeby móc liczyć na wygraną. Zespół Piotrówki wykorzystał wszystkie nasze słabości i odniósł zasłużone zwycięstwo. Występ w całym turnieju naszej drużyny oceniam pozytywnie – mimo nieobecności czterech chorych zawodników weszliśmy do finału, a zmiennicy mieli okazję dłużej pograć, co ważne przed zbliżającycmi się rozgrywkami ligowymi – dodaje doświadczony trener.

MVP turnieju został Patryk Lis z Piotrówki, a dwóch pruszkowian – Jakub Chadaj i Przemysław Gołek zostało wybranych do najlepszej piątki imprezy.