Miasta takie jak Pruszków mało kiedy są atrakcjami turystycznymi, zazwyczaj są określane mianem sypialni.  Czy musi tak pozostać? Nie koniecznie, nasze miasto to trochę płuca Warszawy, jest tu dużo zielonych terenów są stajnie, lasy w których można jeździć na rowerze  wszystko 30 minut od centrum stolicy.  Czy jesteśmy przygotowani do przyjmowania „turystów” w Pruszkowie? W kilku miejscach znajdują się wcześniej wspomniane drogowskazy, jednak brak w mieście tablic na których przyjezdna osoba może zobaczyć co ciekawego znajdzie w Pruszkowie.  Wiele osób powie, że to marnowanie pieniędzy, ale moim zdaniem nawet minimalne przygotowanie turystyczne ma  w naszym mieście spory potencjał. W Pruszkowie znajduje się tor kolarski, na który często przyjeżdża wiele osób z całego kraju czy świata. Podczas mistrzostw Norwegii można było spotkać kilku Norwegów błądzących po mieście.  Mamy kilka hoteli, w okolicy odbywają się różne imprezy. Warto korzystać z takich okazji, w urzędzie miasta umieścić punkt informacyjny i wydać kilka broszur w różnych językach. Nakłady na turystykę wcale  nie muszą być wysokie,  a jestem przekonany, że z tablic informacyjnych czy turystycznych map miasta korzystali by również nowi mieszkańcy miasta, którzy często zupełnie nie zdają sobie pojęcia, że mieście są dwa muzea czy jakieś ośrodki kultury.

Wkrótce będziemy robili małe badanie dotyczące między innymi poziomu wiedzy mieszkańców odnoście okolicznych atrakcji.

Jakie jest Wasze zdanie na ten temat? Gdzie oprowadzacie znajomych i jakie miejsca możecie polecić?

Produkt turystyczny – Pruszkówhttp://www.pruszkowmowi.pl/wp-content/uploads/2014/08/chinese-tourists-taking-pictures.jpghttp://www.pruszkowmowi.pl/wp-content/uploads/2014/08/chinese-tourists-taking-pictures-300x300.jpg Piotr Łuczyński MiastoPolecanePruszkówStyl życia,,,
Miasta takie jak Pruszków mało kiedy są atrakcjami turystycznymi, zazwyczaj są określane mianem sypialni.  Czy musi tak pozostać? Nie koniecznie, nasze miasto to trochę płuca Warszawy, jest tu dużo zielonych terenów są stajnie, lasy w których można jeździć na rowerze  wszystko 30 minut od centrum stolicy.  Czy jesteśmy przygotowani...
<p style="text-align: justify;">Miasta takie jak Pruszków mało kiedy są atrakcjami turystycznymi, zazwyczaj są określane mianem sypialni.  Czy musi tak pozostać? Nie koniecznie, nasze miasto to trochę płuca Warszawy, jest tu dużo zielonych terenów są stajnie, lasy w których można jeździć na rowerze  wszystko 30 minut od centrum stolicy.  Czy jesteśmy przygotowani do przyjmowania "turystów" w Pruszkowie? W kilku miejscach znajdują się wcześniej wspomniane drogowskazy, jednak brak w mieście tablic na których przyjezdna osoba może zobaczyć co ciekawego znajdzie w Pruszkowie.  Wiele osób powie, że to marnowanie pieniędzy, ale moim zdaniem nawet minimalne przygotowanie turystyczne ma  w naszym mieście spory potencjał. W Pruszkowie znajduje się tor kolarski, na który często przyjeżdża wiele osób z całego kraju czy świata. Podczas mistrzostw Norwegii można było spotkać kilku Norwegów błądzących po mieście.  Mamy kilka hoteli, w okolicy odbywają się różne imprezy. Warto korzystać z takich okazji, w urzędzie miasta umieścić punkt informacyjny i wydać kilka broszur w różnych językach. Nakłady na turystykę wcale  nie muszą być wysokie,  a jestem przekonany, że z tablic informacyjnych czy turystycznych map miasta korzystali by również nowi mieszkańcy miasta, którzy często zupełnie nie zdają sobie pojęcia, że mieście są dwa muzea czy jakieś ośrodki kultury.</p> <p style="text-align: justify;">Wkrótce będziemy robili małe badanie dotyczące między innymi poziomu wiedzy mieszkańców odnoście okolicznych atrakcji.</p> Jakie jest Wasze zdanie na ten temat? Gdzie oprowadzacie znajomych i jakie miejsca możecie polecić?