Pruszków to dynamicznie rozwijająca się część aglomeracji warszawskiej. Wzrost ludności w naszej miejscowości jest związany z prężnie rozwijającym się budownictwem mieszkaniowym. Powstają nowe osiedla i zabudowywane są plomby, oddawane mieszkania są w dobrym standardzie w atrakcyjnych cenach co powoduje, że wraz z infrastrukturą transportową Pruszków przyciąga coraz więcej młodych osób. Dla władz miasta jest to z pewnością nie łatwe zadanie, aby sprostać oczekiwaniom mieszkańców. Są takie dziedziny życia,w których Pruszków pozostaje w tyle, oto lista rzeczy, które chciałabym zmienić w naszym mieście:

5 rzeczy, które chciałabym zmienić w Pruszkowie

gastronomia – Jest mało takich miejsc, w których np. w weekendy można by usiąść, wypić dobrą kawę, zjeść obiad czy kolację. Punkty gastronomiczne w większości są zamykane bardzo wcześnie. Przynajmniej w okresie wakacyjnym godziny ich pracy powinny być wydłużone. Spowodowałoby to, że ludzie chętniej zostawialiby pieniądze w naszej gminie niż wywozili je do pobliskiej Warszawy. Nie wystarczy jednak stworzyć punkt gastronomiczny trzeba nadać mu odpowiedni klimat i odpowiednio go rozreklamować, aby przyciągnąć klientów.

fot. Piotr Tomaszewski
fot. Piotr Tomaszewski

brak zagospodarowania przestrzennego –Nie brakuje naszemu miastu pięknych miejsc jednak są obszary, w których brakuje kolorów, i które nie są zadbane. Nawet w samym centrum. Brak zieleni,wesołych kawiarnianych ogródków, obszarpane, stare bilboardy to wszystko nie sprzyja do pozytywnego spojrzenia na Pruszków. Moglibyśmy pod tym względem wzorować się na pobliskim Grodzisku Mazowieckim, którego centrum zachęca do powrotu.

fot. Piotr Tomaszewski
fot. Piotr Tomaszewski

estetyka – Niektóre ulice są brudne, przypominają składowiska śmieci. Mieszkańcy naszego miasta skarżą się na nieprzyjemny zapach, wręcz odór, który unosi się nad Gąsinem i Żbikowem w dni pochmurne i wietrzne. Dzieje się tak za sprawą składowiska odpadów MZO oraz wysypiska śmieci, które jak zapewniają władze Pruszkowa jest już nieczynne i podlega rekultywacji. Poprawa tej sytuacji wymagałaby od miasta włożenia pewnego kapitału ale również zaplanowania dobrej kampanii społecznej na rzecz dbania o estetykę i wygląd miasta. Trzeba uwrażliwić ludzi, że Pruszków to ich dom, o który wspólnie powinniśmy dbać.

fot. Piotr Tomaszewski
fot. Piotr Tomaszewski

zaniedbane dzielnice Pruszkowa – Istnieją takie dzielnice w Pruszkowie, które są całkowicie zaniedbane, przykładem może być Gąsin,na którym do tej pory nie postawiono bankomatu czy też większego supermarketu. Jedyny plac zabaw dla dzieci został wybudowany przy kanale ściekowym. Co powoduje, że świeci on pustkami, a dzieci bawią się na ulicach. Jest to o tyle dziwne, że Gąsin jest prężnie rozwijającą się dzielnicą domków jednorodzinnych.

fot. Piotr Tomaszewski
fot. Piotr Tomaszewski

komunikacja miejska – Obecnie problemem jest połączenie centrum z odległymi dzielnicami Pruszkowa. Autobusy jeżdżą rzadko lub ich brak. Ich rozkład jazdy zupełnie nie współgra z odjazdami i przyjazdami pociągów. Dostanie się z Gąsina lub Żbikowa np. do urzędu miasta stanowi nie lada wyczyn szczególnie dla ludzi starszych nie posiadających samochodów.

fot. Piotr Tomaszewski
fot. Piotr Tomaszewski

Zdaję sobie sprawę, że przed władzami Pruszkowa jak i przed mieszkańcami jest jeszcze sporo pracy, aby nasze miasto stało się ładne i atrakcyjne do mieszkania i życia. Jednakże mam nadzieję, że planowane i realizowane inwestycje przyczynią się do tego, aby mieszkało nam się lepiej i wygodniej.

5 rzeczy, które chciałabym zmienić w Pruszkowiehttp://www.pruszkowmowi.pl/wp-content/uploads/2016/09/estetyka-1024x683.jpghttp://www.pruszkowmowi.pl/wp-content/uploads/2016/09/estetyka-300x300.jpg Kasia Swiderska PolecanePruszków,,
Pruszków to dynamicznie rozwijająca się część aglomeracji warszawskiej. Wzrost ludności w naszej miejscowości jest związany z prężnie rozwijającym się budownictwem mieszkaniowym. Powstają nowe osiedla i zabudowywane są plomby, oddawane mieszkania są w dobrym standardzie w atrakcyjnych cenach co powoduje, że wraz z infrastrukturą transportową Pruszków przyciąga coraz więcej młodych...
<p style="text-align: justify;"><span style="font-size: medium;">Pruszków to dynamicznie rozwijająca się część aglomeracji warszawskiej. Wzrost ludności w naszej miejscowości jest związany z prężnie rozwijającym się budownictwem mieszkaniowym. Powstają nowe osiedla i zabudowywane są plomby, oddawane mieszkania są w dobrym standardzie w atrakcyjnych cenach co powoduje, że wraz z infrastrukturą transportową Pruszków przyciąga coraz więcej młodych osób. Dla władz miasta jest to z pewnością nie łatwe zadanie, aby sprostać oczekiwaniom mieszkańców. Są takie dziedziny życia,w których Pruszków pozostaje w tyle, oto lista rzeczy, które chciałabym zmienić w naszym mieście:</span></p> <p style="text-align: justify;"><span style="font-size: large;"><b>5 rzeczy, które chciałabym zmienić w Pruszkowie</b></span></p> <p style="text-align: justify;"><span style="font-size: medium;"><b>- </b><b>gastronomia - </b> Jest mało takich miejsc, w których np. w weekendy można by usiąść, wypić dobrą kawę, zjeść obiad czy kolację. Punkty gastronomiczne w większości są zamykane bardzo wcześnie. Przynajmniej w okresie wakacyjnym godziny ich pracy powinny być wydłużone. Spowodowałoby to, że ludzie chętniej zostawialiby pieniądze w naszej gminie niż wywozili je do pobliskiej Warszawy. Nie wystarczy jednak stworzyć punkt gastronomiczny trzeba nadać mu odpowiedni klimat i odpowiednio go rozreklamować, aby przyciągnąć klientów.</span></p><p style="text-align: justify;"><span style="font-size: medium;">- <b>brak zagospodarowania przestrzennego -</b>Nie brakuje naszemu miastu pięknych miejsc jednak są obszary, w których brakuje kolorów, i które nie są zadbane. Nawet w samym centrum. Brak zieleni,wesołych kawiarnianych ogródków, obszarpane, stare bilboardy to wszystko nie sprzyja do pozytywnego spojrzenia na Pruszków. Moglibyśmy pod tym względem wzorować się na pobliskim Grodzisku Mazowieckim, którego centrum zachęca do powrotu.</span></p><p style="text-align: justify;"><span style="font-size: medium;">- <b>estetyka - </b>Niektóre ulice są brudne, przypominają składowiska śmieci. Mieszkańcy naszego miasta skarżą się na nieprzyjemny zapach, wręcz odór, który unosi się nad Gąsinem i Żbikowem w dni pochmurne i wietrzne. Dzieje się tak za sprawą składowiska odpadów MZO oraz wysypiska śmieci, które jak zapewniają władze Pruszkowa jest już nieczynne i podlega rekultywacji. Poprawa tej sytuacji wymagałaby od miasta włożenia pewnego kapitału ale również zaplanowania dobrej kampanii społecznej na rzecz dbania o estetykę i wygląd miasta. Trzeba uwrażliwić ludzi, że Pruszków to ich dom, o który wspólnie powinniśmy dbać.</span></p><p style="text-align: justify;"><span style="font-size: medium;">- <b>zaniedbane dzielnice Pruszkowa - </b> Istnieją takie dzielnice w Pruszkowie, które są całkowicie zaniedbane, przykładem może być Gąsin,na którym do tej pory nie postawiono bankomatu czy też większego supermarketu. Jedyny plac zabaw dla dzieci został wybudowany przy kanale ściekowym. Co powoduje, że świeci on pustkami, a dzieci bawią się na ulicach. Jest to o tyle dziwne, że Gąsin jest prężnie rozwijającą się dzielnicą domków jednorodzinnych.</span></p><p style="text-align: justify;"><span style="font-size: medium;">- <b>komunikacja miejska – </b>Obecnie problemem jest połączenie centrum z odległymi dzielnicami Pruszkowa. Autobusy jeżdżą rzadko lub ich brak. Ich rozkład jazdy zupełnie nie współgra z odjazdami i przyjazdami pociągów. Dostanie się z Gąsina lub Żbikowa np. do urzędu miasta stanowi nie lada wyczyn szczególnie dla ludzi starszych nie posiadających samochodów. </span></p><p style="text-align: justify;"><span style="font-size: medium;">Zdaję sobie sprawę, że przed władzami Pruszkowa jak i przed mieszkańcami jest jeszcze sporo pracy, aby nasze miasto stało się ładne i atrakcyjne do mieszkania i życia. Jednakże mam nadzieję, że planowane i realizowane inwestycje przyczynią się do tego, aby mieszkało nam się lepiej i wygodniej.</span></p>