Muzeum Dulag 121 serdecznie zaprasza na drugie spotkanie poświęconemu genealogii  z cyklu „Nasze korzenie”.

7 listopada 2015 r. o godzinie 15.00 w siedzibie Muzeum Dulag 121 warsztat „Pierwsze kroki genealoga – od czego zacząć” poprowadzi Marcin Batory.

W trakcie sobotniego spotkania członek Polskiego Towarzystwa Genealogicznego Marcin Batory podpowie, w jaki sposób najlepiej rozpocząć samodzielne badania genealogiczne. W ramach wprowadzenia omówimy 10 porad Alana Jakmana – redaktora naczelnego periodyku genealogicznego More Maiorum. Następnie zajmiemy się metodyką pracy, dostępnymi źródłami genealogicznymi oraz wykorzystaniem komputera do badań genealogicznych, m.in. do digitalizowania zbiorów, robienia kwerend oraz komunikowania się z innymi pasjonatami.

W ramach warsztatów przewidujemy możliwość indywidualnych konsultacji genealogicznych. Zachęcamy do przygotowania własnych prezentacji, które po uzgodnieniu z prowadzącym wykorzystywane będą na kolejnych spotkaniach.

Prowadzący : Marcin Batory – członek Polskiego Towarzystwa Genealogicznego, autor części indeksów akt metrykalnych parafii Pęcice, wolontariusz Archiwum Państwowego w Warszawie – oddział w Grodzisku Mazowieckim zajmujący się między innymi digitalizacją akt metrykalnych z zasobu tego Archiwum w ramach współpracy z PTG.

Spotkanie odbędzie się w siedzibie Muzeum Dulag 121 przy ul. 3 Maja 8a w Pruszkowie o godz. 15.00

Wstęp wolny!

Nasze Korzenie - zaproszenie