„Słoiki lokalnie”: taką nazwę dla swojego projektu wybrała grupa młodych brwinowian, którzy na co dzień uczęszczają do warszawskich liceów, ale chcą zrobić coś dla swojego rodzinnego miasta. Już w najbliższym tygodniu zapraszają na spotkanie z dziennikarzem Polsatu Jarosławem Gugałą, a w połowie marca – na targ rękodzieła.

Akcję „Słoiki lokalnie” prowadzi pięcioro młodych ludzi – Bartosz Boulangé, Antonina Kuczborska, Paulina Rudnik, Natalia Sacharczuk i Kacper Słowikowski – którzy do niedawna uczęszczali do gimnazjum w Brwinowie, a teraz kontynuują naukę w szkołach w Warszawie. Celem ich akcji jest zachęcenie społeczności lokalnej do czynnego udziału w życiu kulturalnym i społecznym gminy. Swój pomysł na działania lokalne realizują w ramach ogólnopolskiej olimpiady „Zwolnieni z Teorii”. Licealiści nawiązali już współpracę z Gminnym Ośrodkiem Kultury w Brwinowie i tam właśnie odbywać się będą dwa organizowane przez nich wydarzenia.

W czwartek 5 marca, o godz. 20.15 odbędzie się spotkanie z Jarosławem Gugałą, znanym dziennikarzem telewizyjnym. Wśród tematów, które młodzi ludzie zamierzają poruszyć podczas swojego wywiadu z redaktorem naczelnym „Wydarzeń” Polsatu, będą m.in. różnice między telewizją publiczną i prywatną. Będzie to spotkanie otwarte, więc zaproszeni są wszyscy, którzy interesują się mediami i sposobem ich funkcjonowania.

Kolejnym wydarzeniem organizowanym w ramach akcji „Słoiki lokalnie” będzie targ rękodzieła, promujący lokalnych wytwórców i małe przedsiębiorstwa. Odbędzie się on w Gminnym Ośrodku Kultury w sobotę 14 marca, w godzinach 11-14. Młodzi organizatorzy liczą na aktywizację społeczności lokalnej. – Poruszanym przez nas problemem jest traktowanie Brwinowa przez jego mieszkańców jako „sypialni” czy „satelity Warszawy”. Naszym celem jest więc ukazanie jego atrakcyjności – podkreślają młodzi ludzie.

Projekt „Słoiki lokalnie” uzyskał patronat Burmistrza Gminy Brwinów. – Bardzo cenię sobie to, że spośród możliwych tematów, w które mogą się zaangażować uczestnicy olimpiady „Zwolnieni z Teorii”, Wy zdecydowaliście się na przedsięwzięcie realizowane w swojej małej ojczyźnie. Liczę na to, że zaangażowanie w tego typu działania przyniesie Wam wiele satysfakcji teraz i zachęci do kontynuowania społecznikowskich pasji – napisał do młodych ludzi burmistrz Arkadiusz Kosiński.

zdjecie_zespolu

„Słoiki” działają w Brwinowiehttp://www.pruszkowmowi.pl/wp-content/uploads/2015/03/dekoracja-słoiki.jpghttp://www.pruszkowmowi.pl/wp-content/uploads/2015/03/dekoracja-słoiki-300x300.jpg Daria Mrozowicz AktualnościBrwinówWydarzenia,,,,
„Słoiki lokalnie”: taką nazwę dla swojego projektu wybrała grupa młodych brwinowian, którzy na co dzień uczęszczają do warszawskich liceów, ale chcą zrobić coś dla swojego rodzinnego miasta. Już w najbliższym tygodniu zapraszają na spotkanie z dziennikarzem Polsatu Jarosławem Gugałą, a w połowie marca – na targ rękodzieła. Akcję „Słoiki...
<p style="text-align: justify;"><strong>„Słoiki lokalnie”: taką nazwę dla swojego projektu wybrała grupa młodych brwinowian, którzy na co dzień uczęszczają do warszawskich liceów, ale chcą zrobić coś dla swojego rodzinnego miasta. Już w najbliższym tygodniu zapraszają na spotkanie z dziennikarzem Polsatu Jarosławem Gugałą, a w połowie marca – na targ rękodzieła. </strong></p> <p style="text-align: justify;">Akcję „Słoiki lokalnie” prowadzi pięcioro młodych ludzi – Bartosz Boulangé, Antonina Kuczborska, Paulina Rudnik, Natalia Sacharczuk i Kacper Słowikowski – którzy do niedawna uczęszczali do gimnazjum w Brwinowie, a teraz kontynuują naukę w szkołach w Warszawie. Celem ich akcji jest zachęcenie społeczności lokalnej do czynnego udziału w życiu kulturalnym i społecznym gminy. Swój pomysł na działania lokalne realizują w ramach ogólnopolskiej olimpiady „Zwolnieni z Teorii”. Licealiści nawiązali już współpracę z Gminnym Ośrodkiem Kultury w Brwinowie i tam właśnie odbywać się będą dwa organizowane przez nich wydarzenia.</p> <p style="text-align: justify;"><strong>W czwartek 5 marca, o godz. 20.15 odbędzie się spotkanie z Jarosławem Gugałą</strong>, znanym dziennikarzem telewizyjnym. Wśród tematów, które młodzi ludzie zamierzają poruszyć podczas swojego wywiadu z redaktorem naczelnym „Wydarzeń” Polsatu, będą m.in. różnice między telewizją publiczną i prywatną. Będzie to spotkanie otwarte, więc zaproszeni są wszyscy, którzy interesują się mediami i sposobem ich funkcjonowania.</p> <p style="text-align: justify;">Kolejnym wydarzeniem organizowanym w ramach akcji „Słoiki lokalnie” będzie <strong>targ rękodzieła</strong>, promujący lokalnych wytwórców i małe przedsiębiorstwa. Odbędzie się on w Gminnym Ośrodku Kultury <strong>w sobotę 14 marca, w godzinach 11-14</strong>. Młodzi organizatorzy liczą na aktywizację społeczności lokalnej. – Poruszanym przez nas problemem jest traktowanie Brwinowa przez jego mieszkańców jako „sypialni” czy „satelity Warszawy”. Naszym celem jest więc ukazanie jego atrakcyjności – podkreślają młodzi ludzie.</p> <p style="text-align: justify;">Projekt „Słoiki lokalnie” uzyskał patronat Burmistrza Gminy Brwinów. – Bardzo cenię sobie to, że spośród możliwych tematów, w które mogą się zaangażować uczestnicy olimpiady „Zwolnieni z Teorii”, Wy zdecydowaliście się na przedsięwzięcie realizowane w swojej małej ojczyźnie. Liczę na to, że zaangażowanie w tego typu działania przyniesie Wam wiele satysfakcji teraz i zachęci do kontynuowania społecznikowskich pasji – napisał do młodych ludzi burmistrz Arkadiusz Kosiński.</p> <p style="text-align: justify;"></p> <a href="http://pruszkowmowi.pl/wp-content/uploads/2015/03/zdjecie_zespolu.jpg"><img class="wp-image-5282 size-medium aligncenter" src="http://pruszkowmowi.pl/wp-content/uploads/2015/03/zdjecie_zespolu-300x229.jpg" alt="zdjecie_zespolu" width="300" height="229" /></a>