Muzeum kontynuuje nowy cykl spotkań skierowany do dzieci, młodzieży i dorosłych. Są Państwo ciekawi, jak wyglądała droga do odzyskania Niepodległości? Jeśli odpowiedź brzmi „tak”, to zapraszamy do wspólnej nauki i zabawy. Organizatorzy przekażą wiedzę o wydarzeniach, ważnych postaciach epoki, literaturze, ubiorze i tańcu.

Celem projektu zatytułowanego „Ku niepodległości – tożsamość, kultura, symbolika” jest propagowanie radosnego patriotyzmu obecnego w naszej codzienności, szacunku do dziedzictwa przodków oraz próby zrozumienia narodowych sukcesów i porażek.

Czwarte Rodzinne Spotkanie Weekendowe z tego cyklu zaprowadzi Państwa do wyjątkowej chwili – do „Przedednia Wielkiej Wojny”. Co kryje w sobie początek XX wieku? Tego dowiecie się Państwo w w sobotę, 13 paziernika, w godz. 11:00 – 15:00.  Zapraszamy na pokazy, warsztaty i animacje przygotowane specjalnie dla Państwa! Wstęp wolny, bez zapisów.

 

W PROGRAMIE:

 • Belle époque – moda początku XX wieku.
 • Zaciąg do Legionów Polskich.
 • „Z kajetem i stalówką”, czyli jak uczono się w szkole rosyjskiej.
 • „W zdrowym ciele zdrowy duch” – Towarzystwo Gimnastyczne „Sokół”.
 • „Harcerstwo to Skauting plus Niepodległość” – początki polskiego skautingu.
 • Foto ścianka „Niepodległa”.
 • Zajęcia animacyjne dla najmłodszych.
 • Kalendarium wydarzeń, Polska i świat – prezentacja.

 

PRZYJDŹ DO MUZEUM!

 • Dowiesz się, jak uczyły się dzieci pod zaborem rosyjskim, czym i jak pisano oraz co to jest kajet i bukwa.
 • Zostaniesz wtajemniczony w tajniki ubioru z początku XX wieku, dowiesz się czym charakteryzował się ówczesny frak oraz gorset.
 • Zostaniesz członkiem Towarzystwa Gimnastycznego Sokół – wzmocnisz siłę fizyczną i hart ducha.
 • Poznasz ubiór, akcesoria i techniki harcerskie oraz etos polskiego skauta.
 • Będziesz uczestniczyć w poborze do Legionów Polskich. Stając przed komisją poborową będziesz musiał wykazać się sprytem, zwinnością i starannością.
 • Wykonasz pamiątkowe zdjęcie na foto ściance.

 

 

PLAKAT SPOTKANIE 4

W PRZEDEDNIU WIELKIEJ WOJNY – RODZINNE SPOTKANIE WEEKENDOWE JUŻ 13 PAŹDZIERNIKAhttps://www.pruszkowmowi.pl/wp-content/uploads/2018/10/43042927_10155778355523365_8571047842683027456_o-1024x533.jpghttps://www.pruszkowmowi.pl/wp-content/uploads/2018/10/43042927_10155778355523365_8571047842683027456_o-300x300.jpg Monika AktualnościKultura
Muzeum kontynuuje nowy cykl spotkań skierowany do dzieci, młodzieży i dorosłych. Są Państwo ciekawi, jak wyglądała droga do odzyskania Niepodległości? Jeśli odpowiedź brzmi „tak”, to zapraszamy do wspólnej nauki i zabawy. Organizatorzy przekażą wiedzę o wydarzeniach, ważnych postaciach epoki, literaturze, ubiorze i tańcu.Celem projektu zatytułowanego „Ku niepodległości – tożsamość, kultura, symbolika” jest propagowanie radosnego...
Muzeum kontynuuje nowy cykl spotkań skierowany do dzieci, młodzieży i dorosłych. Są Państwo ciekawi, jak wyglądała droga do odzyskania Niepodległości? Jeśli odpowiedź brzmi „tak”, to zapraszamy do wspólnej nauki i zabawy. Organizatorzy przekażą wiedzę o wydarzeniach, ważnych postaciach epoki, literaturze, ubiorze i tańcu.Celem projektu zatytułowanego „Ku niepodległości – tożsamość, kultura, symbolika” jest propagowanie radosnego patriotyzmu obecnego w naszej codzienności, szacunku do dziedzictwa przodków oraz próby zrozumienia narodowych sukcesów i porażek.Czwarte Rodzinne Spotkanie Weekendowe z tego cyklu zaprowadzi Państwa do wyjątkowej chwili – do „Przedednia Wielkiej Wojny”.<strong> Co kryje w sobie początek XX wieku? Tego dowiecie się Państwo w w sobotę, 13 paziernika, w godz. 11:00 – 15:00.  </strong>Zapraszamy na pokazy, warsztaty i animacje przygotowane specjalnie dla Państwa! Wstęp wolny, bez zapisów. <strong>W PROGRAMIE:</strong> <ul> <li>Belle époque – moda początku XX wieku.</li> <li>Zaciąg do Legionów Polskich.</li> <li>„Z kajetem i stalówką”, czyli jak uczono się w szkole rosyjskiej.</li> <li>„W zdrowym ciele zdrowy duch” – Towarzystwo Gimnastyczne „Sokół”.</li> <li>„Harcerstwo to Skauting plus Niepodległość” – początki polskiego skautingu.</li> <li>Foto ścianka „Niepodległa”.</li> <li>Zajęcia animacyjne dla najmłodszych.</li> <li>Kalendarium wydarzeń, Polska i świat – prezentacja.</li> </ul>  <strong>PRZYJDŹ DO MUZEUM!</strong> <ul> <li>Dowiesz się, jak uczyły się dzieci pod zaborem rosyjskim, czym i jak pisano oraz co to jest kajet i bukwa.</li> <li>Zostaniesz wtajemniczony w tajniki ubioru z początku XX wieku, dowiesz się czym charakteryzował się ówczesny frak oraz gorset.</li> <li>Zostaniesz członkiem Towarzystwa Gimnastycznego Sokół – wzmocnisz siłę fizyczną i hart ducha.</li> <li>Poznasz ubiór, akcesoria i techniki harcerskie oraz etos polskiego skauta.</li> <li>Będziesz uczestniczyć w poborze do Legionów Polskich. Stając przed komisją poborową będziesz musiał wykazać się sprytem, zwinnością i starannością.</li> <li>Wykonasz pamiątkowe zdjęcie na foto ściance.</li> </ul>   <img class="aligncenter size-full wp-image-6295" src="http://mshm.pl/wp-content/uploads/2018/10/PLAKAT-SPOTKANIE-4.jpg" alt="PLAKAT SPOTKANIE 4" width="1219" height="1719" />