Muzeum Dulag 121 i Młodzieżowy Dom Kultury w Pruszkowie zapraszają na wieczór z kolędami, który odbędzie się 4 stycznia w siedzibie Młodzieżowego Domu Kultury przy ul. Kościuszki 41 w Pruszkowie o godz. 16:00.

W programie wieczoru koncert Zespołu Camerata Galiciana oraz wspólne śpiewanie kolęd. Zespół składa się z profesjonalnych muzyków pochodzących z Polski, a związanych artystycznie z Austrią. Jego członkowie są absolwentami najlepszych europejskich uczelni muzycznych i laureatami konkursów międzynarodowych. Artystów połączyła miłość do muzyki wiedeńskiej, która zaowocowała powstaniem Cameraty Galiciana. Zespół wyróżnia się profesjonalizmem i wysokim poziomem wykonawczym.

Zespół Camerata Galiciana w składzie:

Joanna Bogdańska – śpiew

Marcin Danilewski – skrzypceZofia Mazurkiewicz – fortepian

Joanna Bogdańska- mezzosopran

Joanna Bogdańska urodziła się w Warszawie w rodzinie o tradycjach muzyczno-teatralnych. Naukę śpiewu rozpoczęła w Zespole Szkół Muzycznych im. F. Chopina w Warszawie w klasie Jadwigi Rappe. Następnie studiowała na Uniwersytecie „Mozarteum” w Salzburgu oraz w Universität für Musik und Darstellende Kunst w Wiedniu, pod kierunkiem Gudrun Volkert, Rainera Trosta i Claudii Visci. Artystka regularnie występuje w Austrii, Szwajcarii i Francji.

Marcin Danilewski – skrzypce

Marcin Danilewski urodził się w Warszawie w rodzinie o tradycjach muzycznych. Już w wieku czterech lat rozpoczął naukę gry na skrzypcach. Ukończył studia muzyczne w Warszawie pod kierunkiem prof. Krzysztofa Jakowicza i w słynnym „Mozarteum” w Salzburgu w klasie prof. Igora Ozima. Koncertował jako solista i kameralista we wszystkich krajach Europy. Jest koncertmistrzem Cameraty Pontresina (Szwajcaria) i Filharmonii Wrocławskiej.

Zofia Mazurkiewicz – fortepian

Zofia Mazurkiewicz jest absolwentką Akademii Muzycznej we Wrocławiu oraz Royal Conservatoire of Scotland. Należy do Akademii Operowej przy Teatrze Wielkim – Operze Narodowej. Jest laureatką I nagrody na Ogólnopolskim Konkursie Kameralistyki Fortepianowej w Częstochowie. Współpracuje z solistami, zespołami operowymi oraz chórami w kraju i za granicąWieczór z kolędami - na stronę ikonka.

 

 

 

 

 

 

 

 

„Gwiazda Zbawcę nam ogłasza…” – wieczór z kolędami Muzeum Dulag121 AktualnościKulturaMuzeum Dulag121Pruszków,,,,
Muzeum Dulag 121 i Młodzieżowy Dom Kultury w Pruszkowie zapraszają na wieczór z kolędami, który odbędzie się 4 stycznia w siedzibie Młodzieżowego Domu Kultury przy ul. Kościuszki 41 w Pruszkowie o godz. 16:00.W programie wieczoru koncert Zespołu Camerata Galiciana oraz wspólne śpiewanie kolęd. Zespół składa się z profesjonalnych muzyków...
Muzeum Dulag 121 i Młodzieżowy Dom Kultury w Pruszkowie zapraszają na wieczór z kolędami, który odbędzie się <strong>4 stycznia w siedzibie Młodzieżowego Domu Kultury przy ul. Kościuszki 41 w Pruszkowie o godz. 16:00</strong>.W programie wieczoru koncert Zespołu Camerata Galiciana oraz wspólne śpiewanie kolęd. Zespół składa się z profesjonalnych muzyków pochodzących z Polski, a związanych artystycznie z Austrią. Jego członkowie są absolwentami najlepszych europejskich uczelni muzycznych i laureatami konkursów międzynarodowych. Artystów połączyła miłość do muzyki wiedeńskiej, która zaowocowała powstaniem Cameraty Galiciana. Zespół wyróżnia się profesjonalizmem i wysokim poziomem wykonawczym.<strong>Zespół Camerata Galiciana w składzie:</strong>Joanna Bogdańska - śpiewMarcin Danilewski - skrzypceZofia Mazurkiewicz - fortepian<strong>Joanna Bogdańska- mezzosopran</strong>Joanna Bogdańska urodziła się w Warszawie w rodzinie o tradycjach muzyczno-teatralnych. Naukę śpiewu rozpoczęła w Zespole Szkół Muzycznych im. F. Chopina w Warszawie w klasie Jadwigi Rappe. Następnie studiowała na Uniwersytecie „Mozarteum” w Salzburgu oraz w Universität für Musik und Darstellende Kunst w Wiedniu, pod kierunkiem Gudrun Volkert, Rainera Trosta i Claudii Visci. Artystka regularnie występuje w Austrii, Szwajcarii i Francji.<strong>Marcin Danilewski - skrzypce</strong>Marcin Danilewski urodził się w Warszawie w rodzinie o tradycjach muzycznych. Już w wieku czterech lat rozpoczął naukę gry na skrzypcach. Ukończył studia muzyczne w Warszawie pod kierunkiem prof. Krzysztofa Jakowicza i w słynnym „Mozarteum” w Salzburgu w klasie prof. Igora Ozima. Koncertował jako solista i kameralista we wszystkich krajach Europy. Jest koncertmistrzem Cameraty Pontresina (Szwajcaria) i Filharmonii Wrocławskiej.<strong>Zofia Mazurkiewicz - fortepian</strong>Zofia Mazurkiewicz jest absolwentką Akademii Muzycznej we Wrocławiu oraz Royal Conservatoire of Scotland. Należy do Akademii Operowej przy Teatrze Wielkim - Operze Narodowej. Jest laureatką I nagrody na Ogólnopolskim Konkursie Kameralistyki Fortepianowej w Częstochowie. Współpracuje z solistami, zespołami operowymi oraz chórami w kraju i za granicą<img class="alignleft size-large wp-image-4608" src="http://pruszkowmowi.pl/wp-content/uploads/2014/12/Wieczór-z-kolędami-na-stronę-ikonka-1024x721.png" alt="Wieczór z kolędami - na stronę ikonka" width="1024" height="721" />.