Starostwo Powiatowe w Pruszkowie zostało nagrodzone podczas Konferencji Technicznej w Jahrance. Nasz wydział Geodezji i Gospodarki Nieruchomościami został wyróżniony za wdrożenia innowacyjnych elementów technologii ułatwiających współpracę z klientami urzędu.

W trakcie trwania Konferencji „Nowoczesne technologie w prowadzeniu Powiatowych Ośrodków Dokumentacji Geodezyjnej i Kartograficznej” wydział Geodezji i Gospodarki Nieruchomościami Starostwa Powiatowego otrzymał nagrodę za wdrożenia elementów technologii iGeoMap/ePODGiK i został tym samym wyróżniony na tle 15 powiatów z całej Polski, uczestniczących w konferencji.

Dzięki temu, że poziom cyfryzacji wydziału jest coraz większy, do użytku został oddany system informacji przestrzennej: pruszkowski.e-mapa.net. Dokładnie 9 sierpnia została także przeprowadzona pierwsza narada koordynacyjna online. Narady koordynacyjne to stałe posiedzenia ekspertów opiniujących zgodność danej inwestycji z planem zagospodarowania przestrzennego. Dotychczas na stacjonarne narady koordynacyjne przyjeżdżało łącznie 17 ekspertów i przedstawicieli gmin. Obecnie, dzięki wprowadzeniu elektronicznych narad koordynacyjnych, w opiniowaniu projektów bierze udział 21 przedstawicieli, którzy docenili możliwość współpracy bez potrzeby osobistego stawiania się w urzędzie.

Uruchomiony moduł technologii iGeoMap/ePODGIK pozwala, także na elektroniczne składanie wniosków do rozpatrzenia podczas narad. Od początku 2017 r. wpłynęło 781 wniosków, z czego już 91 zostało złożonych poprzez platformę internetową. Po zalogowaniu się na swoje konto w serwisie www.epodgik.pl wnioskodawca może także m.in. dokonać opłaty z wykorzystaniem płatności internetowych.

Dzięki wprowadzaniu innowacyjnych rozwiązań, w tym narad koordynacyjnych przeprowadzanych przez Internet, mieszkańcy zyskują m.in. mniejsze kolejki do stanowiska obsługi mieszkańca i kasy, a wnioskodawcy oszczędzają czas na dojazd do siedziby Starostwa.

Inne Wydziały Starostwa Powiatowego w Pruszkowie także stopniowo dołączają do cyfryzacji swoich zasobów, które na bieżąco będą publikowane w portalu pruszkowski.e-mapa.net. Działania te wpisują się w ideę cyfrowego otwarcia urzędu – do tej pory wprowadziliśmy już elektroniczny system kolejkowy, moduł płatności BLIK w kasach Starostwa, a niebawem możliwość składania wniosków online m.in. o paszporty i dowody rejestracyjne.

fot. Materiały prasowe powiatu pruszkowskiego
fot. Materiały prasowe powiatu pruszkowskiego
Powiat pruszkowski doceniony za działania na rzecz cyfryzacji urzęduhttp://www.pruszkowmowi.pl/wp-content/uploads/2017/10/Nagroda-za-cyfryzację-1024x768.jpghttp://www.pruszkowmowi.pl/wp-content/uploads/2017/10/Nagroda-za-cyfryzację-300x300.jpg Kasia Swiderska Miastotechnologie
Starostwo Powiatowe w Pruszkowie zostało nagrodzone podczas Konferencji Technicznej w Jahrance. Nasz wydział Geodezji i Gospodarki Nieruchomościami został wyróżniony za wdrożenia innowacyjnych elementów technologii ułatwiających współpracę z klientami urzędu. W trakcie trwania Konferencji „Nowoczesne technologie w prowadzeniu Powiatowych Ośrodków Dokumentacji Geodezyjnej i Kartograficznej” wydział Geodezji i Gospodarki Nieruchomościami Starostwa Powiatowego otrzymał...
<p align="JUSTIFY"><span style="font-size: small;"><b>Starostwo Powiatowe w Pruszkowie zostało nagrodzone podczas Konferencji Technicznej w Jahrance. Nasz wydział Geodezji i Gospodarki Nieruchomościami został wyróżniony za wdrożenia innowacyjnych elementów technologii ułatwiających współpracę z klientami urzędu.</b></span></p> <p align="JUSTIFY"><span style="font-size: small;">W trakcie trwania Konferencji „Nowoczesne technologie w prowadzeniu Powiatowych Ośrodków Dokumentacji Geodezyjnej i Kartograficznej” wydział Geodezji i Gospodarki Nieruchomościami Starostwa Powiatowego otrzymał nagrodę za wdrożenia elementów technologii iGeoMap/ePODGiK i został tym samym wyróżniony na tle 15 powiatów z całej Polski, uczestniczących w konferencji.</span></p> <p align="JUSTIFY"><span style="font-size: small;">Dzięki temu, że poziom cyfryzacji wydziału jest coraz większy, do użytku został oddany system informacji przestrzennej: pruszkowski.e-mapa.net. Dokładnie 9 sierpnia została także przeprowadzona pierwsza narada koordynacyjna online. Narady koordynacyjne to stałe posiedzenia ekspertów opiniujących zgodność danej inwestycji z planem zagospodarowania przestrzennego. Dotychczas na stacjonarne narady koordynacyjne przyjeżdżało łącznie 17 ekspertów i przedstawicieli gmin. Obecnie, dzięki wprowadzeniu elektronicznych narad koordynacyjnych, w opiniowaniu projektów bierze udział 21 przedstawicieli, którzy docenili możliwość współpracy bez potrzeby osobistego stawiania się w urzędzie.</span></p> <p align="JUSTIFY"><span style="font-size: small;">Uruchomiony moduł technologii iGeoMap/ePODGIK pozwala, także na elektroniczne składanie wniosków do rozpatrzenia podczas narad. Od początku 2017 r. wpłynęło 781 wniosków, z czego już 91 zostało złożonych poprzez platformę internetową. Po zalogowaniu się na swoje konto w serwisie www.epodgik.pl wnioskodawca może także m.in. dokonać opłaty z wykorzystaniem płatności internetowych.</span></p> <p align="JUSTIFY"><span style="font-size: small;">Dzięki wprowadzaniu innowacyjnych rozwiązań, w tym narad koordynacyjnych przeprowadzanych przez Internet, mieszkańcy zyskują m.in. mniejsze kolejki do stanowiska obsługi mieszkańca i kasy, a wnioskodawcy oszczędzają czas na dojazd do siedziby Starostwa.</span></p> <p align="JUSTIFY"><span style="font-size: small;">Inne Wydziały Starostwa Powiatowego w Pruszkowie także stopniowo dołączają do cyfryzacji swoich zasobów, które na bieżąco będą publikowane w portalu </span><span style="font-size: small;"><b>pruszkowski.e-mapa.net. </b></span><span style="font-size: small;">Działania te wpisują się w ideę cyfrowego otwarcia urzędu – do tej pory wprowadziliśmy już elektroniczny system kolejkowy, moduł płatności BLIK w kasach Starostwa, a niebawem możliwość składania wniosków online m.in. o paszporty i dowody rejestracyjne.</span></p>