Jedni się cieszą, a inni już godzą się z wizją zwinięcia swojego interesu. W Pruszkowie powstaje duże centrum handlowe, jak wpłynie to na nasze miasto?

Pomysł powstania centrum handlowego z kinem w Pruszkowie nosi już miano miejskiej legendy. Znam co najmniej trzy wcześniejsze lokalizacje w których miały powstawać nowe budynki.  Tym razem wszystko wskazuje na to, że wspomniane centrum jednak powstanie… Jak w Pruszkowie nie było kina przez prawie 15 lat, teraz mają być aż dwa – jedno w Centrum Dziedzictwa Kulturowego a drugie na terenie nowej inwestycji  Nowa Stacja. Całkowita powierzchnia najmu Nowej Stacji to 25 tys. m2, na której powstanie ok. 120 lokali handlowych i usługowych. Na parterze i pierwszym piętrze znajdą się sklepy z artykułami dla dzieci, obuwiem, odzieżą i galanterią skórzaną, sprzętem multimedialnym i AGD. Na parterze będzie także supermarket spożywczy. Obecnie ECC Real Estate rozmawia z największymi najemcami funkcjonującymi na polskim rynku. (więcej informacji o inwestycji -> http://www.pruszkowmowi.pl/2014/09/nowa-stacja-w-pruszkowie/> 

Jakie konsekwencje przyniesie to dla naszego miasta?

Lokalny biznes.

Z pewnością nie wpłynie to dobrze na lokalny biznes, który i tak skarży się na małą aktywność mieszkańców. Zwolennicy nowego centrum mówią, że przecież tam też powstaną nowe miejsca pracy. 
Czy mieszkańcy miasta wybiorą sieciowe kawiarnie i restauracje zamiast lokalnych unikalnych lokali? Czas pokaże.

Przyjezdni?

Czy w związku z obecnością tak dużego obiektu do Pruszkowa zaczną przyjeżdżać mieszkańcy z okolicznych miejscowości? 
Jeżeli w nowym obiekcie rzeczywiście pojawi się kino to myślę, że możemy się spodziewać weekendowego zalewu mieszkańców okolicznych miejscowości.  Choć pamiętajmy, że w okolicy jest trochę kin – w Grodzisku, Jankach i oczywiście w Warszawie.

Lokalizacja

Wcale nie jest taka dogodna, nie ukrywajmy, ale do  Nowej Stacji  mało kto będzie miał bardzo blisko a to ważne szczególnie  w godzinach wieczornych, gdy trzeba przejść na piechotę pół miasta.

Efekt WOW

Czyli bardzo intensywny „atak” mieszkańców na nowy obiekt. Spodziewam się, ze przez pierwsze kilka miesięcy miejsce może być oblegane. Jak będzie później, to zależy… Bardzo dużo mieszkańców miasta codziennie jeździ do Warszawy, gdzie takich obiektów jest multum i myślę, że to mogło być jednym z powodów dla których tak odwlekano tę inwestycję.  Pruszków jest dużym miastem aglomeracji warszawskiej, jednak bliskość centrum stolicy może sprawiać problemy nowym inwestycjom. W moim przypadku szybciej dostanę się do kina w centrum Warszawy kolejką WKD niż dojdę na piechotę do nowego centrum.

Jaki zmieni się Pruszków z nowym centrum? Może stanie się bardziej samowystarczalny, a może przez zmniejszenie lokalnego biznesu miasto straci duszę i stanie się bezpłciowe?  Wyjaśni się już niedługo.

Nowe centrum handlowe w Pruszkowie. Jakie zmiany przyniesie ?http://www.pruszkowmowi.pl/wp-content/uploads/2016/02/Nowa-Stacja_1.jpghttp://www.pruszkowmowi.pl/wp-content/uploads/2016/02/Nowa-Stacja_1-300x300.jpg Piotr Łuczyński MiastoPolecanePruszkówStyl życia,,
Jedni się cieszą, a inni już godzą się z wizją zwinięcia swojego interesu. W Pruszkowie powstaje duże centrum handlowe, jak wpłynie to na nasze miasto? Pomysł powstania centrum handlowego z kinem w Pruszkowie nosi już miano miejskiej legendy. Znam co najmniej trzy wcześniejsze lokalizacje w których miały powstawać nowe budynki.  Tym razem wszystko wskazuje na...
<p class="p1" style="text-align: justify;">Jedni się cieszą, a inni już godzą się z wizją zwinięcia swojego interesu. W Pruszkowie powstaje duże centrum handlowe, jak wpłynie to na nasze miasto?</p> <p class="p1" style="text-align: justify;"><span class="s1"> Pomysł powstania centrum handlowego z kinem<span class="Apple-converted-space"> </span>w Pruszkowie nosi już miano miejskiej legendy. Znam co najmniej trzy wcześniejsze lokalizacje w których miały powstawać nowe budynki.<span class="Apple-converted-space">  </span>Tym razem wszystko wskazuje na to, że wspomniane centrum jednak powstanie... Jak w Pruszkowie nie było kina przez prawie 15 lat, teraz mają być aż dwa - jedno w Centrum Dziedzictwa Kulturowego a drugie na terenie nowej inwestycji<span class="Apple-converted-space">  </span>Nowa Stacja. </span>Całkowita powierzchnia najmu Nowej Stacji to 25 tys. m2, na której powstanie ok. 120 lokali handlowych i usługowych. Na parterze i pierwszym piętrze znajdą się sklepy z artykułami dla dzieci, obuwiem, odzieżą i galanterią skórzaną, sprzętem multimedialnym i AGD. Na parterze będzie także supermarket spożywczy. Obecnie ECC Real Estate rozmawia z największymi najemcami funkcjonującymi na polskim rynku. (więcej informacji o inwestycji -> <a href="http://www.pruszkowmowi.pl/2014/09/nowa-stacja-w-pruszkowie/">http://www.pruszkowmowi.pl/2014/09/nowa-stacja-w-pruszkowie/> </a></p> <p class="p1" style="text-align: justify;"><span class="s1">Jakie konsekwencje przyniesie to dla naszego miasta?</span></p> <b>Lokalny biznes. </b> <p class="p1" style="text-align: justify;"><span class="s1">Z pewnością nie wpłynie to dobrze na lokalny biznes, który i tak skarży się na małą aktywność mieszkańców. Zwolennicy nowego centrum mówią, że przecież tam też powstaną nowe miejsca pracy.<span class="Apple-converted-space">  </span> Czy mieszkańcy miasta wybiorą sieciowe kawiarnie i restauracje zamiast lokalnych unikalnych lokali? Czas pokaże.</span></p> <strong> Przyjezdni?</strong>Czy w związku z obecnością tak dużego obiektu do Pruszkowa zaczną przyjeżdżać mieszkańcy z okolicznych miejscowości?<span class="Apple-converted-space">  </span> Jeżeli w nowym obiekcie rzeczywiście pojawi się kino to myślę, że możemy się spodziewać weekendowego zalewu mieszkańców okolicznych miejscowości.<span class="Apple-converted-space">  </span>Choć pamiętajmy, że w okolicy jest trochę kin - w Grodzisku, Jankach i oczywiście w Warszawie.<strong>Lokalizacja</strong>Wcale nie jest taka dogodna, nie ukrywajmy, ale do<span class="Apple-converted-space">  </span>Nowej Stacji<span class="Apple-converted-space">  </span>mało kto będzie miał<span class="Apple-converted-space"> </span>bardzo blisko a to ważne szczególnie<span class="Apple-converted-space">  </span>w godzinach wieczornych, gdy trzeba przejść na piechotę pół miasta.<strong>Efekt WOW</strong>Czyli bardzo intensywny „atak” mieszkańców na nowy obiekt. Spodziewam się, ze przez pierwsze kilka miesięcy miejsce może być oblegane. Jak będzie później, to zależy… Bardzo dużo mieszkańców miasta codziennie jeździ do Warszawy, gdzie takich obiektów jest multum i myślę, że to mogło być jednym z powodów dla których tak odwlekano tę inwestycję.  Pruszków jest dużym miastem aglomeracji warszawskiej, jednak bliskość centrum stolicy może sprawiać problemy nowym inwestycjom. W moim przypadku szybciej dostanę się do kina w centrum Warszawy kolejką WKD niż dojdę na piechotę do nowego centrum.Jaki zmieni się Pruszków z nowym centrum? Może stanie się bardziej samowystarczalny, a może przez zmniejszenie lokalnego biznesu miasto straci duszę i stanie się bezpłciowe?<span class="Apple-converted-space">  </span>Wyjaśni się już niedługo.