Świetna songwriterka z Islandii wydała płytę „Bridge” w Polsce, zebrała pozytywne recenzje, a teraz przylatuje na trasę koncertową. Już drugiego lutego zagra w Brwinowskim ośrodku  kultury OK (ul. Wilsona 2) – g. 20

Kiedy Halla Nordfjörd przyleciała po raz pierwszy do naszego kraju, nikt do końca nie wiedział, czego się spodziewać po jej występach. Ostatecznie wszędzie grała dla pełnych sal kameralnych klubów. Jej druga wizyta w Polsce pokazała, jakie jest zainteresowanie muzyką Islandki. Zagrała 20 koncertów dzień po dniu – od morza po góry! Większość występów była wyprzedana!

 

Halla Nordfjord - okładka - Bridge

Występowała w największych miastach i małych miasteczkach. Przyjęcie polskiej publiczności zaskoczyło nawet samą artystkę! Nasza widownia niemal Ją pokochała, o czym może świadczyć kilkaset sprzedanych płyt demo podczas tourne! Prasa również nie pozostawia wątpliwości. Trasie Halli towarzyszyły takie artykuły:

„Aktivist”: Piękny, ściszony wokal i niezwykle urocze melodie, które gra na swojej gitarze, świetnie się komponują, wprawiają w melancholijny nastrój i budzą nostalgię. Jej utwory sprawiają wrażenie intymnych, „małych”, a przez to prawdziwych.

„Przekrój”: Halla wkrótce będzie gwiazdą. Wtedy będziecie mogli się pochwalić, że słyszeliście ją wcześniej w którymś z polskich miast.

„Gazeta Wyborcza”: Główny atut Halli Nordfjörd to głos. Głęboki i lekki zarazem, jego barwa ma w sobie interesującą bezpretensjonalność i coś kojącego: przykuwa uwagę i zarazem relaksuje. Pierwsze skojarzenie? Tori Amos.

„Modny Kraków”: Blond dziewczyna o czystym, ładnym głosie i delikatne dźwięki gitary. Styl, który powinni polubić słuchacze Tori Amos, Björk i Norah Jones. Gdyby Halla grywała co wieczór w jednej z krakowskich knajp, na pewno chętnie bym tam zaglądał.

Zimą Halla Nordfjörd wydała debiutancki album „Bridge” (w Polsce premierę płyty zaplanowano na 29 grudnia 2014 roku, wydawcą jest Borówka Music/ Smekkleysa Records). Później po raz szósty przyleci do Polski! Zaśpiewa autorskie utwory zarówno po angielsku, jak i po islandzku. Warto sprawdzić jej talent teraz, zanim stanie się znaną, kolejną świetną wizytówką Islandii! Właściwie po poprzednich wizytach w Polsce już nią została!

www.facebook.com/hallanorth  www.soundcloud.com/hallanorth

 

 

HALLA NORDFJÖRD – artystka z Islandii zagra w Brwinowiehttp://www.pruszkowmowi.pl/wp-content/uploads/2014/12/Halla-Nordfjord-fot-Jarek-Klamka-Borówka-Music1-1024x680.jpghttp://www.pruszkowmowi.pl/wp-content/uploads/2014/12/Halla-Nordfjord-fot-Jarek-Klamka-Borówka-Music1-300x300.jpg admin AktualnościBrwinówKulturaWydarzenia
Świetna songwriterka z Islandii wydała płytę „Bridge” w Polsce, zebrała pozytywne recenzje, a teraz przylatuje na trasę koncertową. Już drugiego lutego zagra w Brwinowskim ośrodku  kultury OK (ul. Wilsona 2) – g. 20Kiedy Halla Nordfjörd przyleciała po raz pierwszy do naszego kraju, nikt do końca nie wiedział, czego się spodziewać po...
<b>Świetna songwriterka z Islandii wydała płytę „Bridge” w Polsce, zebrała pozytywne recenzje, a teraz przylatuje na trasę koncertową. Już drugiego lutego zagra w Brwinowskim ośrodku </b><b> kultury OK (ul. Wilsona 2) – g. 20</b>Kiedy Halla Nordfjörd przyleciała po raz pierwszy do naszego kraju, nikt do końca nie wiedział, czego się spodziewać po jej występach. Ostatecznie wszędzie grała dla pełnych sal kameralnych klubów. Jej druga wizyta w Polsce pokazała, jakie jest zainteresowanie muzyką Islandki. Zagrała 20 koncertów dzień po dniu – od morza po góry! Większość występów była wyprzedana! <a href="http://pruszkowmowi.pl/wp-content/uploads/2014/12/Halla-Nordfjord-okładka-Bridge.jpg"><img class="aligncenter wp-image-4498" src="http://pruszkowmowi.pl/wp-content/uploads/2014/12/Halla-Nordfjord-okładka-Bridge.jpg" alt="Halla Nordfjord - okładka - Bridge" width="383" height="373" /></a>Występowała w największych miastach i małych miasteczkach. Przyjęcie polskiej publiczności zaskoczyło nawet samą artystkę! Nasza widownia niemal Ją pokochała, o czym może świadczyć kilkaset sprzedanych płyt demo podczas tourne! Prasa również nie pozostawia wątpliwości. Trasie Halli towarzyszyły takie artykuły:<b>„Aktivist”</b>: Piękny, ściszony wokal i niezwykle urocze melodie, które gra na swojej gitarze, świetnie się komponują, wprawiają w melancholijny nastrój i budzą nostalgię. Jej utwory sprawiają wrażenie intymnych, „małych”, a przez to prawdziwych.<b>„Przekrój”</b>: Halla wkrótce będzie gwiazdą. Wtedy będziecie mogli się pochwalić, że słyszeliście ją wcześniej w którymś z polskich miast.<b>„Gazeta Wyborcza”</b>: Główny atut Halli Nordfjörd to głos. Głęboki i lekki zarazem, jego barwa ma w sobie interesującą bezpretensjonalność i coś kojącego: przykuwa uwagę i zarazem relaksuje. Pierwsze skojarzenie? Tori Amos.<b>„Modny Kraków”</b>: Blond dziewczyna o czystym, ładnym głosie i delikatne dźwięki gitary. Styl, który powinni polubić słuchacze Tori Amos, Björk i Norah Jones. Gdyby Halla grywała co wieczór w jednej z krakowskich knajp, na pewno chętnie bym tam zaglądał.Zimą Halla Nordfjörd wydała debiutancki album „Bridge” (w Polsce premierę płyty zaplanowano na 29 grudnia 2014 roku, wydawcą jest Borówka Music/ Smekkleysa Records). Później po raz szósty przyleci do Polski! Zaśpiewa autorskie utwory zarówno po angielsku, jak i po islandzku. Warto sprawdzić jej talent teraz, zanim stanie się znaną, kolejną świetną wizytówką Islandii! Właściwie po poprzednich wizytach w Polsce już nią została! <p style="color: #0433ff;"><a href="http://www.facebook.com/hallanorth">www.facebook.com/hallanorth</a>  <a href="http://www.soundcloud.com/hallanorth">www.soundcloud.com/hallanorth</a></p>   <iframe width="640" height="360" src="//www.youtube.com/embed/c2MWoCghrps" frameborder="0" allowfullscreen></iframe>