W związku z tym, że awaria serwerów Państwowej Komisji Wyborczej dotknęła także Pruszków (i stronę internetową Biura Informacji Publicznej naszego miasta), do tej pory nie ma na stronach internetowych oficjalnej informacji o tym, kto został wybrany. Według naszych informacji ostatnie komisje wyborcze w naszym mieście kończyły w dniu dzisiejszym pracę o ósmej, a nawet i o dziesiątej, ponieważ musiały czekać, aż uda im się zalogować do systemu i wysłać pliki. Jedyną informacją są więc wiszące w lokalach wyborczych ogłoszenia.

Jednakże dzięki pomocy portalu WPR24, którego dziennikarze najprawdopodobniej przeszli się po wszystkich okręgach, możemy Państwu przekazać informacje o wyborach na prezydenta miasta i kształt Rady Miasta na następną kadencję.

Prezydentem miasta Pruszkowa został… nikt.

Ponieważ żaden kandydat nie osiągnął 50% głosów, czeka nas druga tura. W tej zwycięzcą został Jan Starzyński z wynikiem ok. 44% głosów, zaś na drugim miejscu pojawiła się niespodzianka – kandydat PiSu Maksym Gołoś osiągnął 23%. Niespodziewanie niski, 18%-wy (nawet dwa razy mniejszy od uzyskiwanego w sondażach) osiągnęła Elżbieta Smolińska, 10% Jana Górskiego jest także niespodziewanie niski. Marek Prędota osiągnął mniej niż 5% głosów. Zaznaczamy, że są to obliczenia własne nasze i wpr i nie mamy oficjalnego potwierdzenia tych informacji.

DSC_1407
Fot. Piotr Tomaszewski

Jeśli chodzi o radnych, poniżej przedstawiamy ich listę. Do każdego próbowaliśmy napisać krótki opis, ale niestety nie udało się znaleźć informacji o wszystkich:

Mieczysław Maliszewski – SPP – Handlowiec i właściciel firmy kateringowej.

Krzysztof Biskupski – SPP – Lekarz, od 1986 roku pracuje w Szpitalu Kolejowym. Radny rady miejskiej w latach 94-98 i 10-14, radny powiatowy w latach 2000-04 i 07-10.

Adam Majewski – SPP – Właściciel sklepu spożywczego i założyciel stowarzyszenia kupieckiego. Członek zarządu koła PZW.

Józef Moczuło – SPP – Inżynier chemik. Radny 0d 1990, w latacj 94-98 przewodniczący. 

Beata Czyżewska – SPP – Pracownik dydaktyczny w placówce doskonalenia nauczycieli. Ekspert w obszarze wdrażania cyfrowych platform edukacyjnych.

Ryszard Zacharski – SPP – Dyrektor SLO. Wiceprezydent 1986-90, radny od 1988

Paweł Wiśniewski – SPP – Absolwent finansów i rachunkowości. Posiadacz certyfikatów księgowych i członek federacji związanych z rynkiem nieruchomości.

Eugeniusz Kulpa – SPP – Radny od 2002. Lekarz internista.

Karol Chlebiński – SPP – Radny od 2010. Absolwent wydziału zarządzania i marketingu. Przewodniczący Komisji Gospodarki Komunalnej i Ochrony Środowiska.

Zbigniew Habiera – SPP – Kierownik administracji osiedla przez 17 lat. Zaangażowany w rozwój sportu w mieście.

Jacek Rybczyński – SPP – Radny od 2006 r., koszykarz, dwukrotny mistrz Polski, nauczyciel wychowania fizycznego.

Paweł Zagrajek – PiS – b. d.

Beata Turczyn – PiS – Właścicielka salonu kosmetycznego.

Marlena Dratwa-Wacławek – PiS – pracownik MOPS.

Ewa Białoszewska-Szmalec – PiS – b. d.

Maciej Roszkowski – PiS – Przewodniczący pruszkowskiego klubu Gazety Polskiej.

Kazimierz Mazur – PiS – Członek tajnych struktur oddziału Solidarności w Pruszkowie. Drukował i kolportował nielegalne materiały. Radny 90-02.

Przemysław Sieciński – PiS – Przewodniczący komitetu budowy Epitafium Smoleńskiego w Pruszkowie. Radny.

Anna Hejnowicz – PO – Radna poprzedniej kadencji, dyrektor finansowy oddziału mazowieckiego PO.

Wojciech Gawkowski – PO – Radny 1990 – 94, 2006 – 2010

Tomasz Krawczyński – PO – b. d.

Olgierd Lewan – KKW OM – dziennikarz i doradca biznesowy, były instruktor harcerski.

W Pruszkowie bardzo widoczny w tym roku był trend lokalny. Z dwudziesto-dwu osobowej rady dwunastu kandydatów pochodzi z lokalnych stowarzyszeń – połowę miejsc w radzie ma SPP, partia prezydenta Starzyńskiego. Najciekawszy jest jednak ostatni mandat.

Ostatni mandat wywalczył bowiem, mimo braku dużej ilości środków i szeroko zakrojonej kampanii komitet KKW Osiedla Malichy, współtworzony przez Stowarzyszenie Mieszkańców Miasta – Ogrodu Malichy. Jego członek, Olgierd Lewan, wygrał z dotychczasowym przewodniczącym Rady Miejskiej, p. Henrykiem Wacławkiem.

Poza tym do rady nie dostali się np. p. Wrona, p. Olszak, p. Fabijak czy p. Wróblewski, wszyscy związani z poprzednią radą.

Co to jednak nam daje?

Stagnację. Poza jednym mandatem do Rady Miasta weszły komitety, które są w nim od dawna obecne, zaś pruszkowska „partia władzy” ma praktyczną możliwość przegłosowania każdej możliwej uchwały. Czyli dalej budujemy CDK, ścieżki rowerowe bez ładu i składu, a o ogłoszonych tunelach i wiaduktach nad koleją możemy zapomnieć. Wszystko może zmienić się jednak, kiedy na miejsce prezydenta uda się wejść p. Gołosiowi. Wtedy Rada stanie się wypełniona głównie jego opozycją, co nie pozwoli ani prezydentowi, ani radzie na realizację złych pomysłów.

/ INFORMACJE ZAWARTE W NINIEJSZYM ARTYKULE NIE ZOSTAŁY POTWIERDZONE W PKW ANI INNYCH ŹRÓDŁACH. W ZWIĄZKU Z TYM REDAKCJA ZAZNACZA, ŻE WIADOMOŚCI TE BĘDĄ WERYFIKOWANE I PODAWANE DO WIADOMOŚCI W KOLEJNYCH ARTYKUŁACH! /

Wybory były… a wyników brak!http://www.pruszkowmowi.pl/wp-content/uploads/2014/11/DSC_1407-1024x678.jpghttp://www.pruszkowmowi.pl/wp-content/uploads/2014/11/DSC_1407-300x300.jpg Kacper Borowiecki AktualnościKacper Borowiecki,,,,,,,,
W związku z tym, że awaria serwerów Państwowej Komisji Wyborczej dotknęła także Pruszków (i stronę internetową Biura Informacji Publicznej naszego miasta), do tej pory nie ma na stronach internetowych oficjalnej informacji o tym, kto został wybrany. Według naszych informacji ostatnie komisje wyborcze w naszym mieście kończyły w dniu dzisiejszym pracę...
<p style="text-align: justify;"><strong>W związku z tym, że awaria serwerów Państwowej Komisji Wyborczej dotknęła także Pruszków (i stronę internetową Biura Informacji Publicznej naszego miasta), do tej pory nie ma na stronach internetowych oficjalnej informacji o tym, kto został wybrany. Według naszych informacji ostatnie komisje wyborcze w naszym mieście kończyły w dniu dzisiejszym pracę o ósmej, a nawet i o dziesiątej, ponieważ musiały czekać, aż uda im się zalogować do systemu i wysłać pliki. Jedyną informacją są więc wiszące w lokalach wyborczych ogłoszenia.</strong></p> <p style="text-align: justify;">Jednakże dzięki pomocy portalu WPR24, którego dziennikarze najprawdopodobniej przeszli się po wszystkich okręgach, możemy Państwu przekazać informacje o wyborach na prezydenta miasta i kształt Rady Miasta na następną kadencję.</p> <p style="text-align: justify;"><strong>Prezydentem miasta Pruszkowa został... nikt</strong>.</p> <p style="text-align: justify;">Ponieważ żaden kandydat nie osiągnął 50% głosów, czeka nas druga tura. W tej zwycięzcą został <strong>Jan Starzyński</strong> z wynikiem ok. 44% głosów, zaś na drugim miejscu pojawiła się niespodzianka - kandydat PiSu <strong>Maksym Gołoś</strong> osiągnął 23%. Niespodziewanie niski, 18%-wy (nawet dwa razy mniejszy od uzyskiwanego w sondażach) osiągnęła <strong>Elżbieta Smolińska</strong>, 10% <strong>Jana Górskiego</strong> jest także niespodziewanie niski. <strong>Marek Prędota</strong> osiągnął mniej niż 5% głosów. Zaznaczamy, że są to obliczenia własne nasze i wpr i nie mamy oficjalnego potwierdzenia tych informacji.</p><p style="text-align: justify;">Jeśli chodzi o <strong>radnych</strong>, poniżej przedstawiamy ich listę. Do każdego próbowaliśmy napisać krótki opis, ale niestety nie udało się znaleźć informacji o wszystkich:</p> <p style="text-align: justify;"><span style="color: #000000;"><strong>Mieczysław Maliszewski</strong> - SPP - Handlowiec i właściciel firmy kateringowej.</span></p> <p style="text-align: justify;"><span style="color: #000000;"><strong>Krzysztof Biskupski</strong> - SPP - Lekarz, od 1986 roku pracuje w Szpitalu Kolejowym. Radny rady miejskiej w latach 94-98 i 10-14, radny powiatowy w latach 2000-04 i 07-10.</span></p> <p style="text-align: justify;"><span style="color: #000000;"><strong>Adam Majewski</strong> - SPP - Właściciel sklepu spożywczego i założyciel stowarzyszenia kupieckiego. Członek zarządu koła PZW.</span></p> <p style="text-align: justify;"><span style="color: #000000;"><strong>Józef Moczuło</strong> - SPP - Inżynier chemik. Radny 0d 1990, w latacj 94-98 przewodniczący. </span></p> <p style="text-align: justify;"><span style="color: #000000;"><strong>Beata Czyżewska</strong> - SPP - Pracownik dydaktyczny w placówce doskonalenia nauczycieli. Ekspert w obszarze wdrażania cyfrowych platform edukacyjnych.</span></p> <p style="text-align: justify;"><span style="color: #000000;"><strong>Ryszard Zacharski</strong> - SPP - Dyrektor SLO. Wiceprezydent 1986-90, radny od 1988</span></p> <p style="text-align: justify;"><span style="color: #000000;"><strong>Paweł Wiśniewski</strong> - SPP - Absolwent finansów i rachunkowości. Posiadacz certyfikatów księgowych i członek federacji związanych z rynkiem nieruchomości.</span></p> <p style="text-align: justify;"><span style="color: #000000;"><strong>Eugeniusz Kulpa</strong> - SPP - Radny od 2002. Lekarz internista.</span></p> <p style="text-align: justify;"><span style="color: #000000;"><strong>Karol Chlebiński</strong> - SPP - Radny od 2010. Absolwent wydziału zarządzania i marketingu. Przewodniczący Komisji Gospodarki Komunalnej i Ochrony Środowiska.</span></p> <p style="text-align: justify;"><span style="color: #000000;"><strong>Zbigniew Habiera</strong> - SPP - Kierownik administracji osiedla przez 17 lat. Zaangażowany w rozwój sportu w mieście.</span></p> <p style="text-align: justify;"><span style="color: #000000;"><strong>Jacek Rybczyński</strong> - SPP - </span>Radny od 2006 r., koszykarz, dwukrotny mistrz Polski, nauczyciel wychowania fizycznego.</p> <p style="text-align: justify;"><span style="color: #000000;"><strong>Paweł Zagrajek</strong> - PiS - b. d.</span></p> <p style="text-align: justify;"><span style="color: #000000;"><strong>Beata Turczyn</strong> - PiS - Właścicielka salonu kosmetycznego.</span></p> <p style="text-align: justify;"><span style="color: #000000;"><strong>Marlena Dratwa-Wacławek</strong> - PiS - pracownik MOPS.</span></p> <p style="text-align: justify;"><span style="color: #000000;"><strong>Ewa Białoszewska-Szmalec</strong> - PiS - b. d.</span></p> <p style="text-align: justify;"><span style="color: #000000;"><strong>Maciej Roszkowski</strong> - PiS - Przewodniczący pruszkowskiego klubu Gazety Polskiej.</span></p> <p style="text-align: justify;"><span style="color: #000000;"><strong>Kazimierz Mazur</strong> - PiS - Członek tajnych struktur oddziału Solidarności w Pruszkowie. Drukował i kolportował nielegalne materiały. Radny 90-02.</span></p> <p style="text-align: justify;"><span style="color: #000000;"><strong>Przemysław Sieciński</strong> - PiS - Przewodniczący komitetu budowy Epitafium Smoleńskiego w Pruszkowie. Radny.</span></p> <p style="text-align: justify;"><span style="color: #000000;"><strong>Anna Hejnowicz</strong> - PO - Radna poprzedniej kadencji, dyrektor finansowy oddziału mazowieckiego PO.</span></p> <p style="text-align: justify;"><span style="color: #000000;"><strong>Wojciech Gawkowski</strong> - PO - Radny 1990 - 94, 2006 - 2010</span></p> <p style="text-align: justify;"><span style="color: #000000;"><strong>Tomasz Krawczyński</strong> - PO - b. d.</span></p> <p style="text-align: justify;"><span style="color: #000000;"><strong>Olgierd Lewan</strong> - KKW OM - dziennikarz i doradca biznesowy, były instruktor harcerski.</span></p> <p style="text-align: justify;">W Pruszkowie bardzo widoczny w tym roku był trend lokalny. Z dwudziesto-dwu osobowej rady dwunastu kandydatów pochodzi z lokalnych stowarzyszeń - połowę miejsc w radzie ma SPP, partia prezydenta Starzyńskiego. Najciekawszy jest jednak ostatni mandat.</p> <p style="text-align: justify;">Ostatni mandat wywalczył bowiem, mimo braku dużej ilości środków i szeroko zakrojonej kampanii komitet KKW Osiedla Malichy, współtworzony przez Stowarzyszenie Mieszkańców Miasta - Ogrodu Malichy. Jego członek, Olgierd Lewan, wygrał z dotychczasowym przewodniczącym Rady Miejskiej, p. Henrykiem Wacławkiem.</p> <p style="text-align: justify;">Poza tym do rady nie dostali się np. p. Wrona, p. Olszak, p. Fabijak czy p. Wróblewski, wszyscy związani z poprzednią radą.</p> <p style="text-align: justify;"><strong>Co to jednak nam daje?</strong></p> <p style="text-align: justify;">Stagnację. Poza jednym mandatem do Rady Miasta weszły komitety, które są w nim od dawna obecne, zaś pruszkowska "partia władzy" ma praktyczną możliwość przegłosowania każdej możliwej uchwały. Czyli dalej budujemy CDK, ścieżki rowerowe bez ładu i składu, a o ogłoszonych tunelach i wiaduktach nad koleją możemy zapomnieć. Wszystko może zmienić się jednak, kiedy na miejsce prezydenta uda się wejść p. Gołosiowi. Wtedy Rada stanie się wypełniona głównie jego opozycją, co nie pozwoli ani prezydentowi, ani radzie na realizację złych pomysłów.</p> <p style="text-align: justify;">/ INFORMACJE ZAWARTE W NINIEJSZYM ARTYKULE NIE ZOSTAŁY POTWIERDZONE W PKW ANI INNYCH ŹRÓDŁACH. W ZWIĄZKU Z TYM REDAKCJA ZAZNACZA, ŻE WIADOMOŚCI TE BĘDĄ WERYFIKOWANE I PODAWANE DO WIADOMOŚCI W KOLEJNYCH ARTYKUŁACH! /</p>