Burmistrz Arkadiusz Kosiński wręczył dziecięciu parom medale przyznane przez Prezydenta RP za ponad 50 lat małżeństwa. Uroczystość odbyła się 13 listopada w Otrębusach.

Na tę wyjątkową uroczystość burmistrz gminy Brwinów Arkadiusz Kosiński wraz z kierownikiem Urzędu Stanu Cywilnego Mirosławą Osęką zaprosili zamieszkałych w gminie Brwinów jubilatów z długim stażem małżeńskim. Ponad 50 lat razem świętowali: Leokadia i Jerzy Kawęczyńscy, Józefa i Władysław Kowalczykowie, Halina i Witold Minksztymowie, Lucyna i Edward Śniegowscy, Władysława i Marian Mazurkowie, Anna i Wacław Marchelowie, Irena i Edward Maciszewscy, Elżbieta i Wiktor Jaworscy, Jadwiga i Marian Nowakowie, Danuta i Leszek Góralscy.

Najdłuższym, 60-letnim stażem mogą pochwalić się Leokadia i Jerzy Kawęczyńscy, którzy zawarli związek małżeński w 1955 roku. Kolejne pary wzięły ślub w 1960, 1963 i 1964 roku. Sześć par ślubowało sobie miłość w 1965 roku. Cztery „najmłodsze” stażem małżeńskim pary pobrały się w Brwinowie.

Gratulacje i życzenia zdrowia oraz dalszego darzenia się miłością i szacunkiem składali burmistrz Arkadiusz Kosiński oraz wiceprzewodnicząca Rady Miejskiej w Brwinowie Małgorzata Kucharska. Jubilaci otrzymali bukiety kwiatów oraz kosze wypełnione słodyczami.

Jubilaci świętowali w gronie najbliższej rodziny i przyjaciół. Obecne były dzieci, wnuki, a także prawnuki, dla których dziadkowie są wzorem do naśladowania. Nie zabrakło tortu z napisem „Jubileusz małżeństwa”, a zaproszeni goście wznieśli toast lampką szampana i odśpiewali jubilatom gromkie „Sto lat”. Na skrzypcach akompaniował Łukasz Parcheta.

Pary małżeńskie, które w najbliższym czasie obchodzić będą okrągłą 50. rocznicę zawarcia związku małżeńskiego, oraz pary, które są małżeństwem dłużej niż 50 lat, a nie otrzymały jeszcze medali przyznawanych przez Prezydenta RP, proszone są o kontakt z Urzędem Stanu Cywilnego w Urzędzie Gminy Brwinów pod numerem telefonu (22) 738 25 61.

Wszystkim medalistom gratulujemy stażu i życzymy pobijania kolejnych rekordów!

Redakcja Pruszków Mówi

Medale dla małżeństw z okazji 50. rocznicy ślubuhttps://www.pruszkowmowi.pl/wp-content/uploads/2015/11/DSC_0781.jpghttps://www.pruszkowmowi.pl/wp-content/uploads/2015/11/DSC_0781-300x300.jpg Daria Mrozowicz BrwinówWydarzenia,,,,,,
Burmistrz Arkadiusz Kosiński wręczył dziecięciu parom medale przyznane przez Prezydenta RP za ponad 50 lat małżeństwa. Uroczystość odbyła się 13 listopada w Otrębusach. Na tę wyjątkową uroczystość burmistrz gminy Brwinów Arkadiusz Kosiński wraz z kierownikiem Urzędu Stanu Cywilnego Mirosławą Osęką zaprosili zamieszkałych w gminie Brwinów jubilatów z długim stażem małżeńskim....
<p style="text-align: justify;"><strong>Burmistrz Arkadiusz Kosiński wręczył dziecięciu parom medale przyznane przez Prezydenta RP za ponad 50 lat małżeństwa. Uroczystość odbyła się 13 listopada w Otrębusach.</strong></p> <p style="text-align: justify;">Na tę wyjątkową uroczystość burmistrz gminy Brwinów Arkadiusz Kosiński wraz z kierownikiem Urzędu Stanu Cywilnego Mirosławą Osęką zaprosili zamieszkałych w gminie Brwinów jubilatów z długim stażem małżeńskim. Ponad 50 lat razem świętowali: Leokadia i Jerzy Kawęczyńscy, Józefa i Władysław Kowalczykowie, Halina i Witold Minksztymowie, Lucyna i Edward Śniegowscy, Władysława i Marian Mazurkowie, Anna i Wacław Marchelowie, Irena i Edward Maciszewscy, Elżbieta i Wiktor Jaworscy, Jadwiga i Marian Nowakowie, Danuta i Leszek Góralscy.</p> <p style="text-align: justify;">Najdłuższym, 60-letnim stażem mogą pochwalić się Leokadia i Jerzy Kawęczyńscy, którzy zawarli związek małżeński w 1955 roku. Kolejne pary wzięły ślub w 1960, 1963 i 1964 roku. Sześć par ślubowało sobie miłość w 1965 roku. Cztery „najmłodsze” stażem małżeńskim pary pobrały się w Brwinowie.</p> <p style="text-align: justify;">Gratulacje i życzenia zdrowia oraz dalszego darzenia się miłością i szacunkiem składali burmistrz Arkadiusz Kosiński oraz wiceprzewodnicząca Rady Miejskiej w Brwinowie Małgorzata Kucharska. Jubilaci otrzymali bukiety kwiatów oraz kosze wypełnione słodyczami.</p> <p style="text-align: justify;">Jubilaci świętowali w gronie najbliższej rodziny i przyjaciół. Obecne były dzieci, wnuki, a także prawnuki, dla których dziadkowie są wzorem do naśladowania. Nie zabrakło tortu z napisem „Jubileusz małżeństwa”, a zaproszeni goście wznieśli toast lampką szampana i odśpiewali jubilatom gromkie „Sto lat”. Na skrzypcach akompaniował Łukasz Parcheta.</p> <p style="text-align: justify;"><span style="color: #ff0000;"><strong>Pary małżeńskie, które w najbliższym czasie obchodzić będą okrągłą 50. rocznicę zawarcia związku małżeńskiego, oraz pary, które są małżeństwem dłużej niż 50 lat, a nie otrzymały jeszcze medali przyznawanych przez Prezydenta RP, proszone są o kontakt z Urzędem Stanu Cywilnego w Urzędzie Gminy Brwinów pod numerem telefonu (22) 738 25 61.</strong></span></p> <p style="text-align: justify;"><strong>Wszystkim medalistom gratulujemy stażu i życzymy pobijania kolejnych rekordów!</strong></p> <p style="text-align: justify;"><em><strong>Redakcja Pruszków Mówi</strong></em></p>