W sobotę 17 października 2015 r. o godzinie 15. w Muzeum Dulag 121 w Pruszkowie odbędzie się pierwsze spotkanie z cyklu „Nasze Korzenie”- wykłady i warsztaty poświęcone genealogii.
plakatWykład inauguracyjny cykl „Nasze korzenie”, zatytułowany „Czym jest genealogia? Dlaczego warto się nią zajmować” wygłosi Pan Waldemar Fronczak. W drugiej części spotkania będziemy mieli przyjemność wysłuchać gawędy Pani Ewy Borodzicz zatytułowanej „Moje podróże do źródeł”, w której opowie o swojej pasji i wieloletnich poszukiwaniach genealogicznych. Pierwsze spotkanie będzie też okazją, by wspólnie z przyszłymi uczestnikami cyklu podjąć decyzje organizacyjne.

Genealogia – nauka historyczna o przodkach, od zawsze fascynuje i zajmuje tych, którzy interesują się przeszłością. Do niedawna od zafascynowanych poznawaniem swoich antenatów wymagała osobistego odwiedzania czasem odległych archiwów, parafii, członków rodziny i ręcznego spisywania kart, arkuszy, tabelek. Dziś, dzięki komputerom, internetowi, udostępnianiu akt w sieci i wielkim bazom genealogicznym każdy może rozpocząć podróż w przeszłość nie ruszając się z domu. Muzeum Dulag 121 zaprasza wszystkich zainteresowanych na cykliczne spotkania poświęcone genealogii. Chcemy przybliżyć Państwu tę chyba najbardziej rodzinną naukę historyczną.

W trakcie naszych spotkań planujemy nie tylko wykłady i gawędy. Prowadzić będziemy także warsztaty poświęcone:
• metodyce i praktyce badań genealogicznych;
• omówieniu dostępnych w Internecie oraz „w terenie” źródeł genealogicznych, a w tym: portalom genealogicznym krajowym i zagranicznym, wyszukiwarkom, stronom archiwów państwowych, archiwom kościelnym, bibliotekom cyfrowym i innym źródłom przydatnych informacji;
• dostępnym programom informatycznym
• czytaniu aktów metrykalnych w językach obcych: rosyjskim, niemieckim, łacinie
• komunikacji z administracją państwową za pomocą platformy ePUAP

Na nasze spotkania pragniemy zaprosić genealogów chętnych do zaprezentowania wyników swoich badań.
Nie zabraknie również prezentacji poświęconych niezwykle frapującym koligacjom rodzinnym znanych postaci historycznych oraz ciekawostkom genealogicznym dotyczącym parafii powiatu pruszkowskiego.

Nasze Korzenie – nowy cykl spotkań w Muzeum Dulag 121. Muzeum Dulag121 Muzeum Dulag121
W sobotę 17 października 2015 r. o godzinie 15. w Muzeum Dulag 121 w Pruszkowie odbędzie się pierwsze spotkanie z cyklu „Nasze Korzenie”- wykłady i warsztaty poświęcone genealogii. Wykład inauguracyjny cykl „Nasze korzenie”, zatytułowany „Czym jest genealogia? Dlaczego warto się nią zajmować” wygłosi Pan Waldemar Fronczak. W drugiej części spotkania...
W sobotę 17 października 2015 r. o godzinie 15. w Muzeum Dulag 121 w Pruszkowie odbędzie się pierwsze spotkanie z cyklu „Nasze Korzenie”- wykłady i warsztaty poświęcone genealogii. <a href="http://www.pruszkowmowi.pl/wp-content/uploads/2015/10/plakat.jpg"><img class="alignleft size-large wp-image-6313" src="http://www.pruszkowmowi.pl/wp-content/uploads/2015/10/plakat-724x1024.jpg" alt="plakat" width="724" height="1024" /></a>Wykład inauguracyjny cykl „Nasze korzenie”, zatytułowany „Czym jest genealogia? Dlaczego warto się nią zajmować” wygłosi Pan Waldemar Fronczak. W drugiej części spotkania będziemy mieli przyjemność wysłuchać gawędy Pani Ewy Borodzicz zatytułowanej „Moje podróże do źródeł”, w której opowie o swojej pasji i wieloletnich poszukiwaniach genealogicznych. Pierwsze spotkanie będzie też okazją, by wspólnie z przyszłymi uczestnikami cyklu podjąć decyzje organizacyjne.Genealogia - nauka historyczna o przodkach, od zawsze fascynuje i zajmuje tych, którzy interesują się przeszłością. Do niedawna od zafascynowanych poznawaniem swoich antenatów wymagała osobistego odwiedzania czasem odległych archiwów, parafii, członków rodziny i ręcznego spisywania kart, arkuszy, tabelek. Dziś, dzięki komputerom, internetowi, udostępnianiu akt w sieci i wielkim bazom genealogicznym każdy może rozpocząć podróż w przeszłość nie ruszając się z domu. Muzeum Dulag 121 zaprasza wszystkich zainteresowanych na cykliczne spotkania poświęcone genealogii. Chcemy przybliżyć Państwu tę chyba najbardziej rodzinną naukę historyczną.W trakcie naszych spotkań planujemy nie tylko wykłady i gawędy. Prowadzić będziemy także warsztaty poświęcone: • metodyce i praktyce badań genealogicznych; • omówieniu dostępnych w Internecie oraz „w terenie” źródeł genealogicznych, a w tym: portalom genealogicznym krajowym i zagranicznym, wyszukiwarkom, stronom archiwów państwowych, archiwom kościelnym, bibliotekom cyfrowym i innym źródłom przydatnych informacji; • dostępnym programom informatycznym • czytaniu aktów metrykalnych w językach obcych: rosyjskim, niemieckim, łacinie • komunikacji z administracją państwową za pomocą platformy ePUAPNa nasze spotkania pragniemy zaprosić genealogów chętnych do zaprezentowania wyników swoich badań. Nie zabraknie również prezentacji poświęconych niezwykle frapującym koligacjom rodzinnym znanych postaci historycznych oraz ciekawostkom genealogicznym dotyczącym parafii powiatu pruszkowskiego.