Stowarzyszenie mali bracia Ubogich działa w Polsce od 2003 roku
wspierając seniorów cierpiących na samotność.

Od 19 lat prowadzimy Program
TWOJA OBECNOŚĆ POMAGA MI ŻYĆ, w ramach którego organizujemy
długoterminowy wolontariat towarzyszący. Od 2017 r. rozpoczęliśmy działania
również w Pruszkowie i okolicach.

Wiemy, że wielu ludziom, brakuje na co dzień obecności drugiego człowieka.
Dlatego nasze Stowarzyszenie oferuje starszym samotnym osobom odwiedziny
wolontariuszy.

Nasi wolontariusze to osoby w różnym wieku, o otwartych sercach, pełne
ciepła i zrozumienia dla problemów podeszłego wieku. Każdego podopiecznego
odwiedza stale ten sam wolontariusz – co najmniej raz w tygodniu na minimum dwie
godziny. Wizyty wolontariusza są bezpłatne.

Spotkania mogą przerodzić się w długotrwałą znajomość opartą na przyjaźni i
zaufaniu. Wolontariusz wspiera w trudnych chwilach, wspólnie z seniorem spędza
czas na rozmowach lub spacerach.

Starsze osoby, które czują się samotne i chcą spędzić czas z życzliwą,
serdeczną, chętną do rozmów osobą zapraszamy do kontaktu z koordynatorem
Stowarzyszenia mali bracia Ubogich pod numerem 506 914 837
Po zgłoszeniu się przez telefon, umówimy się na spotkanie, by poznać
sytuację oraz zaproponować wolontariusza.

Jedynym lekarstwem na samotność jest OBECNOŚĆ drugiego człowiekahttps://www.pruszkowmowi.pl/wp-content/uploads/2022/03/Rejs.Pruszków.2020-1024x683.jpghttps://www.pruszkowmowi.pl/wp-content/uploads/2022/03/Rejs.Pruszków.2020-150x150.jpg admin AktualnościTrzeci sektor
Stowarzyszenie mali bracia Ubogich działa w Polsce od 2003 roku wspierając seniorów cierpiących na samotność. Od 19 lat prowadzimy Program TWOJA OBECNOŚĆ POMAGA MI ŻYĆ, w ramach którego organizujemy długoterminowy wolontariat towarzyszący. Od 2017 r. rozpoczęliśmy działania również w Pruszkowie i okolicach.Wiemy, że wielu ludziom, brakuje na co dzień obecności drugiego człowieka. Dlatego nasze Stowarzyszenie...
<h2>Stowarzyszenie mali bracia Ubogich działa w Polsce od 2003 roku wspierając seniorów cierpiących na samotność.</h2> Od 19 lat prowadzimy Program <strong>TWOJA OBECNOŚĆ POMAGA MI ŻYĆ</strong>, w ramach którego organizujemy długoterminowy wolontariat towarzyszący. Od 2017 r. rozpoczęliśmy działania również w Pruszkowie i okolicach.<strong>Wiemy, że wielu ludziom, brakuje na co dzień obecności drugiego człowieka.</strong> Dlatego nasze Stowarzyszenie oferuje starszym samotnym osobom odwiedziny wolontariuszy.<strong>Nasi wolontariusze to osoby w różnym wieku, o otwartych sercach, pełne</strong> <strong>ciepła i zrozumienia dla problemów podeszłego wieku.</strong> Każdego podopiecznego odwiedza stale ten sam wolontariusz – co najmniej raz w tygodniu na minimum dwie godziny. Wizyty wolontariusza są bezpłatne.<strong>Spotkania mogą przerodzić się w długotrwałą znajomość opartą na przyjaźni i</strong> <strong>zaufaniu.</strong> Wolontariusz wspiera w trudnych chwilach, wspólnie z seniorem spędza czas na rozmowach lub spacerach.Starsze osoby, które czują się samotne i chcą spędzić czas z życzliwą, serdeczną, chętną do rozmów osobą zapraszamy do kontaktu z koordynatorem Stowarzyszenia mali bracia Ubogich pod numerem 506 914 837 Po zgłoszeniu się przez telefon, umówimy się na spotkanie, by poznać sytuację oraz zaproponować wolontariusza.