Nie został mi na świecie nikt bliski. Marzę, żebym w Święta miała z kim podzielić się opłatkiem, zaśpiewać kolędę, nie była sama – słyszymy od podopiecznych Stowarzyszenia.
Wspomnienia szczęśliwych Świąt w rodzinie to jedyne, co dziś pozostało samotnym seniorom. Dziś „cicha noc” brzmi dla nich zupełnie inaczej. To przejmujące dźwięki samotności…
Dlatego Stowarzyszenie mali bracia Ubogich zachęca do włączenia się w akcję podarujwigilie.pl, która ma to zmienić.

Święta to szczególny czas, kiedy nasi podopieczni dotkliwie odczuwają brak rodziny. Chcemy im ten brak zrekompensować, dać poczucie, że nie są sami, że także mogą usiąść do wigilijnego stołu, przy którym będzie więcej niż jedno nakrycie, że będą mieli z kim przełamać się opłatkiem, że także na nich czeka pod choinką upominek – mówi Elżbieta Ślązek z mbU.

22 grudnia, Stowarzyszenie mali bracia Ubogich, planuje zorganizować świąteczne kolacje dla ponad 300 podopiecznych z Warszawy, Lublina, Poznania i Pruszkowa. By było to możliwe potrzebujemy wsparcia darczyńców i wolontariuszy.

Marzymy, żeby ufundować podopiecznym uroczysty poczęstunek i świąteczne paczki. Chcemy, by tego dnia było wszystko to, co tworzy atmosferę prawdziwych świąt. Osobom, które mają trudności z samodzielnym poruszaniem się, zapewnimy dowóz na miejsce spotkania i bezpieczny powrót do domu. Seniorów, którzy już nie mogą wyjść z domu, odwiedzą nasi wolontariusze. Chcemy, żeby przynieśli każdemu wigilijny poczęstunek i świąteczny upominek – mówi Joanna Mielczarek, Dyrektor mbU.

Co podopiecznym Stowarzyszenia dają te świąteczne spotkania? Czuję się szczęśliwa. Wolontariusze troszczą się o nas z całego serca. Jest nawet Mikołaj! To są prawdziwe Święta – opowiadała rok temu podopieczna mbU, p. Krystyna.

Akcję świąteczną można wesprzeć wpłacając darowiznę bezpośrednio na konto Stowarzyszenia: 83 1600 1462 1818 9539 9000 0002 lub na stronie podarujwigilie.pl

Kampania Stowarzyszenia mali bracia Ubogich to też akcja uwrażliwiająca na osamotnienie starszych osób, dla których samotne święta zupełnie tracą sens, a jedna z najpiękniejszych kolęd – „Cicha noc” – brzmi zupełnie inaczej. To przejmujące dźwięki samotności, która boli każdego dnia.

Zachęcamy do włączenia się w akcję podarujwigilie.plhttp://www.pruszkowmowi.pl/wp-content/uploads/2018/11/kira-auf-der-heide-475616-unsplash-1024x683.jpghttp://www.pruszkowmowi.pl/wp-content/uploads/2018/11/kira-auf-der-heide-475616-unsplash-300x300.jpg admin AktualnościTrzeci sektor
Nie został mi na świecie nikt bliski. Marzę, żebym w Święta miała z kim podzielić się opłatkiem, zaśpiewać kolędę, nie była sama – słyszymy od podopiecznych Stowarzyszenia. Wspomnienia szczęśliwych Świąt w rodzinie to jedyne, co dziś pozostało samotnym seniorom. Dziś „cicha noc” brzmi dla nich zupełnie inaczej. To przejmujące dźwięki...
<strong>Nie został mi na świecie nikt bliski. Marzę, żebym w Święta miała z kim podzielić się opłatkiem, zaśpiewać kolędę, nie była sama – słyszymy od podopiecznych Stowarzyszenia.</strong> <strong>Wspomnienia szczęśliwych Świąt w rodzinie to jedyne, co dziś pozostało samotnym seniorom. Dziś „cicha noc” brzmi dla nich zupełnie inaczej. To przejmujące dźwięki samotności…</strong> <strong>Dlatego Stowarzyszenie mali bracia Ubogich zachęca do włączenia się w akcję podarujwigilie.pl, która ma to zmienić.</strong>Święta to szczególny czas, kiedy nasi podopieczni dotkliwie odczuwają brak rodziny. Chcemy im ten brak zrekompensować, dać poczucie, że nie są sami, że także mogą usiąść do wigilijnego stołu, przy którym będzie więcej niż jedno nakrycie, że będą mieli z kim przełamać się opłatkiem, że także na nich czeka pod choinką upominek – mówi Elżbieta Ślązek z mbU.22 grudnia, Stowarzyszenie mali bracia Ubogich, planuje zorganizować świąteczne kolacje dla ponad 300 podopiecznych z Warszawy, Lublina, Poznania i Pruszkowa. By było to możliwe potrzebujemy wsparcia darczyńców i wolontariuszy.Marzymy, żeby ufundować podopiecznym uroczysty poczęstunek i świąteczne paczki. Chcemy, by tego dnia było wszystko to, co tworzy atmosferę prawdziwych świąt. Osobom, które mają trudności z samodzielnym poruszaniem się, zapewnimy dowóz na miejsce spotkania i bezpieczny powrót do domu. Seniorów, którzy już nie mogą wyjść z domu, odwiedzą nasi wolontariusze. Chcemy, żeby przynieśli każdemu wigilijny poczęstunek i świąteczny upominek – mówi Joanna Mielczarek, Dyrektor mbU.Co podopiecznym Stowarzyszenia dają te świąteczne spotkania? Czuję się szczęśliwa. Wolontariusze troszczą się o nas z całego serca. Jest nawet Mikołaj! To są prawdziwe Święta – opowiadała rok temu podopieczna mbU, p. Krystyna.<strong>Akcję świąteczną można wesprzeć wpłacając darowiznę bezpośrednio na konto Stowarzyszenia:</strong> 83 1600 1462 1818 9539 9000 0002 lub na stronie <a href="http://podarujwigilie.pl">podarujwigilie.pl</a>Kampania Stowarzyszenia mali bracia Ubogich to też akcja uwrażliwiająca na osamotnienie starszych osób, dla których samotne święta zupełnie tracą sens, a jedna z najpiękniejszych kolęd – „Cicha noc” – brzmi zupełnie inaczej. To przejmujące dźwięki samotności, która boli każdego dnia.