Drodzy Państwo , chciałbym podzielić się z wami swoją obserwacją jaką dokonałem z nie małym strachem i przerażeniem .W ubiegłym roku była remontowana a raczej przebudowywana droga łącząca ul. Promyka i most na naszej rzecze Utracie , jakie było moje zdziwienie jak się okazało że po hucznym otwarciu tego odcinka jest on po prostu bublem może nie tyle budowlanym co projektowym .

Droga ta miała być łącznikiem trasy tak zwanej Paznańskiej i części przemysłowej Pruszkowa (Gąsina ) oraz taką małą obwodnicą miasta by samochody ciężarowe nie wjeżdżały do miasta a właśnie tamtędy udawały się poprzez Paszkowiankę w stronę Grodziska Mazowieckiego . Jakże szczytny i chwalebny cel .

Ale cóż to , tak jakby ktoś kto projektował drogę o tym nie wiedział ??!!

Droga jest po prostu za wąska i gdy dwa TIRY jada z naprzeciwka to prawie trącają się lusterkami , mało tego już parę razy  były ślady usunięcia się naczep w stronę rowu co jest bardzo niebezpieczne i dla TIRA jak i dla samochodów jadących w jego otoczeniu .I nie wierzę w to że jechały za szybko dlatego to się stało bo chyba żadna osoba która jest  odpowiedzialna nie weźmie na siebie takiego ryzyka , czyli utraty towaru i zapłacenia za niego bo tak chciało mu się troszkę ,, pogazować ”.Zdjęcie0105

Nic by nie było nadzwyczajnego w tym gdyby nie było miejsca na poszerzenie drogi to bym zrozumiał taką sytuację ale nie bo w tym miejscu jest chodnik który oczywiście że powinien być tylko dlaczego tak szeroki ( ok 2m ) skoro można było go troszkę zwęzić biorąc pod uwagę natężenie ruchu pieszego ( prawie żadne , choć jest większe 1 listopada ale i tak w ten dzień droga ta bywa zamknięta dla ruchu samochodów ) a w dodatku za mostem jest brak chodnika na sporym odcinku drogi która była przeprojektowana wcześniej i wyremontowane i dlatego też przypuszczam że nie będzie on tam robiony w najbliższym czasie . W dodatku ten odcinek od trasy do mostu jest szerszy niż ten nowy który powstał i tu moje pytanie : dlaczego droga o tym samym przeznaczeniu jest szersza i węższa w dwóch jej odcinkach , czyżby ktoś nie wiedział do czego ma służyć ??

Zdjęcie0103

Tak jak juz wspomniałem poszerzenie drogi o  te 50 cm minimum rozwiązało by raczej wszelkie kłopoty na tym odcinku a dodając jeszcze po parę centymetrów po obu stronach pobocza to juz by było coś wspaniałego .

Droga ta powstała z naszych pieniążków dlatego też jestem ciekaw czy tak ,,wąska” droga była wpisana w dokumentacji przetargowej , a jak nie to czemu nie było nadzoru inwestorskiego w czasie projektowania tej drogi tak by była ona wykonana zgodnie z jej przeznaczeniem a nie stwarzała zagrożenia i obaw w przemieszczaniu się nią ???

autor: Paweł Wąsikiewicz